Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Kreon21 #5032 üzenetére

    Szép kis házacska :C
    Elviekben ahogy én néztem a 212 evo egy lehelettel melegebb és egy lehelettel hangosabb mint a be quiet! pure rock hűtőm, lehet egy másik tesztet olvasva pont fordítva jön ki az eredmény.
    Azért nem mind1, hogy 4, 6 v. 8magot kell hűteni ;] , de 6maghoz 3.9ghz mellett elég kell legyen, kérdés inkább, hogy kell-e a hűtőhöz extra cuccot rendelned a lefogatás miatt. Pasztát biztos kell majd vegyél.

    Én nem problémáztam ennyit a memóriával. Megnéztem, melyik a legolcsóbb 3200Mhz-es éppen, és azt vettem meg, mert csak idő kérdése, hogy mikor jön egy olyan bios, amivel működik is.

    Linkeltem korábban VRM listát, amit azelőtt meg más linkelt, azt nézegesd át, hátha okosodsz belőle.

    Szerintem sima 1600-ast vegyél, és akkor nincsen hülyülés a +20fokos offsettel, mert egyből azt látod ahány fokos. Ha tuningról van szó, akkor pedig 3.9GHz fölé per pillanat csak szerencsével juthatsz, az én X-es procim sem megy 3.9GHz fölé, 3.9GHz-et pedig a simák is visznek. Annyi értelme van az X-eseknek, hogy magasabb a gyári órajele, tuning mellett meg ugyanott halnak el, akkor mire föl fizetnél extra Ft-okat nemde? :)

    Egyelőre 8gb a minimum igénye a játékoknak, én még nem láttam 16gb-os minimumot. Ilyen árak mellett 2x8Gb-ot vegyél maximum, felesleges többet, hacsak vmi egyéb elfoglaltság nem igényli.
    Vehetsz 2x4-et is, és később újabb 2x4-et, de jól meg kell nézni, hogy elférnek-e majd a procihűtő alatt, mert nekem pl. nem férne be az 1. helyre.

    Szóval igen, sanszos h jó pár évig elleszel a konfiggal, én is így terveztem. :)

Új hozzászólás Aktív témák