Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz antikomcsi #4255 üzenetére

    Igen, kikerestem a kézikönyvből hol is van pontosan, de nem volt rajta jumper, csak a két fémecske ágaskodik felfelé.
    Egyébként bármennyire is hinné azt az ember, hogy a B350 Tomahawk és a B350 Tomahawk Arctic megegyezik, hát nem, és azon kívül h az enyém fehér, még a bios-a is más, és még ki tudja miben különbözik. (meg első körben "arctic" kulcsszóra kerestem az alaplaphoz a biost, aztán véletlenül a mortar-os alaplaphoz tartozót szedtem le és 1 órán szöszöltem mire feltűnt miért nem látja... más meg ugye a sima b350 tomahawk-ossal játszotta ezt el :DDD )

    Elvileg a héten kell majd új biosoknak érkeznie az MSI-nél, lehet alkotnak valami jót :))

    Azért jó sok fura szerzet van, valaki besírt h ilyen lapot vett és nem megy a memóriája 3200mhz-en, csak 2933-on, erre visszavitte és vett inkább egy crosshair 6 hero-t. Végülis 30-40ezer Ft helyett megéri az a +100-200Mhz (+2,5-5% teljesítmény) a 85-90ezer Ft-os alaplapot (akár 3szoros ár) :C , arról nem is beszélve h majd véglegesedő biosok esetén is valszeg csak vízhűtéssel fogja vinni ha magas feszültség kell mellé, az meg megint 10ezer Ft-os léghűtés helyett legalább 30-40ezer Ft... Azok a speciális samsung chipes ramok meg 16gb-osan kb. 60ezerbe kerülnek 40-45ezer helyett, és hoz 1-2 fps-t (+1,25-2,5%).

    Tehát páran eléggé nem figyelnek a költséghatékonyságra (pont ami az ütőkártyája lenne a ryzeneknek), és belefeccölnek extra 60-70ezret az alaplapba, 20-30ezret hűtésre, és 15-20ezret memóriára, tehát összesen extra 95-120ezer Ft-ot elszórnak azért, hogy a végén összesítve +3,78-7,6% extra teljesítményük legyen itt-ott (és most főleg játékokról beszélek 1080p-ben). Az ilyet fejbe is csapnám egy péklapáttal, hogy még 1080p-ben tolja ennyi pénzt elverve. Egy új vga driver is hoz a semmiből ennyi extra fps-t... :W

Új hozzászólás Aktív témák