Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok! 2 kérdésem lenne.
    1. Ha már úgyis szóba került a VGA téma nekem olyan problémám lenne, hogy Win BOOT-ig nincs képernyőképem, ill. HDMI-n van de arra a szomszéd szobában lévő TV van kötve, a monitorom sajnos csak egy régi VGA ami egy ilyen átalakítóval van csatlakoztatva így elég körülményes a BIOS-t állítgatni. Az az érdekes, hogy amikor megvettem a kártyát működött. Most alaplap, proci, RAM csere után sincs kép a monitoron sajnos. Ennek lehet köze a CSM+UEFI-hez? A Windows-ban kapcsoltam még ki a gyors rendszerintítást, nem tudom ennek lehet e bármi köze hozzá. Ez ugye egy ajánlott dolog Radeon kártyáknál mert e nélkül rendszeresen eldobja a beállított profilt, persze van, hogy ezzel együtt is.

    2. ASRock B450 Pro4 lapot, Ryzen 5 2600X, procit és Skill Aegis DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz memóriát az ebben a videóban látható módon állítottam be, annyi, hogy Voltage Offset-em -100mV-n van. Van olyan beállítást amit máshogy javasolnátok esetleg a videóban elhangzottakhoz képest? A srác pl. egyáltalán nem javasolja az XMP profil használatát ami az ő ASUS lapjánál D.O.C.P-ként szerepel, itt vsizont olvasom, hogy sokan így használják.

    Ja és az a fólia a Skill Aegis RAM modulokon mennyire egészséges, mármint hőleadási szempontból? :)

Új hozzászólás Aktív témák