Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solfilo

    veterán

    válasz Bivaly26 #40 üzenetére

    Az i3-4030U-nál vélhetően gyorsabb lesz valamivel, mert nagyobb órajelen jár.
    Én SSD-s notit vennék, úgy még gyorsabb az egész, ha nem kell nagy tárhely, akkor csak ilyenben gondolkodnék.
    De az általad linkelt áron jobbat nem kapsz boltból szerintem ennél. Bár ahogy nézem, hasonló áron vannak SSD-s verziók is, igaz csak 128GB-os.

    solfilo

  • bossbob

    csendes tag

    válasz Bivaly26 #40 üzenetére

    Én is rászánnám az extra forintokat SSD-s notira.
    Manapság hétköznapi haználat esetén az sokkal többet számít mint egy erősebb processzor.

    Egy ilyen Ryzenes SSD-s notebookkal az asszonynak nem lesznek gondjai. A Notebook hamarabb fog elromlani mint hogy a teljesítménnyel bármi gond legyen netezés meg filmezés alatt.

    Ha mindenképpen Ryzenes laptopot veszel akkor érdemes a következőt is számítába venned:
    Nekem volt dolgom az elmúlt 3 évben AMD procis HP notebookkal. Mivel a HP csak a saját driverjét enegedi felrakni, vagy pedig marad az ember a windowsos drivernél, ezért netezésen kívül nagyon pocsékul ment a gép. Ebben a topikban a fentebb írtak szerint az AMD továbbra sem iagzán törekszik arra, hogy normális drivert adjon ki a mobil chipjeire, meg a gyártókat sem tudja erre rávenni, így nem kockáztatnék a HP-val.
    Lehet hogy lesz valami a jövőben, de ha vesznnél egy Ryzenes HP-t és másfél évig nem lesz rá normális driver akkor megy a szívás. Acer, Lenovo ebből a szempontból azt hiszem jobb. mert könyebben lehet rájuk úgymond külső drivert telepíteni.

    Még egy dolgot érdemes észben tartani AMD APU-nál. Mivel a benne lévő Vega IGP a rendszermemóriát használja ezért, ha játszani akar rajta az ember, akkor dual channel memória kell meg minél magasabb frekvenciájú. Ezutóbbit pedig a Notebook gyártó lehet nem támogatja, mármint a Ryzen 3 legmagasabb elérhető memória frekvenciáját, meg sokszor a mai notbookok alaplapra integrált memóriával rendelkeznek melyek alap sebességen működnek.
    Viszont ha a játék nem szempont akkor netezésre/filmezésre biztos elég lesz a noti sokáig.

    [ Szerkesztve ]

    A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

Új hozzászólás Aktív témák