Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    Hali!

    MSI 390 Gaminget vettem, van egy kis problémám a hőmérséklettel.
    A kártyát újrapasztáztam tegnap, olvastam hogy elég igénytelenül lett pasztázva gyárilag.
    Ezzel nyertem is olyan 4-5 fokot full load alatt.
    Corsair Carbide 100R házban van a kártya a fő PCIe slotban, olyan 6 centivel a hatalmas Hyper 212 hűtő alatt.
    A proci hűtő a levegőt ugye a ramok irányába fújja, onnan egy 8 centis Arctic fan tolja ki a házból felfelé, ami a ház tetejére van szerelve.
    A 212 mögött van egy 12 centis Corsair fan.

    A problémám az, hogy ha picit meghúzom a kártyát, akkor még így is felmegy néha 90-91 fokra a hőmérséklet bizonyos játékokban vsync nélkül (pl. Witcher 3).
    Alap órajeleken nincs gond, 78-80 fok a teteje.

    A gyári órajelek így néznek ki: 1040 core, 1500 ram.
    Ha csak +30mV feszültséget adok neki, és 1140/1560-ig húzom az órajeleket, már felmegy 90 fölé kb. 10-12 perc alatt. Pedig ez egy elég lightos OC, főleg a ram.
    Ha nem adok neki extra feszültséget, akkor is csak 1-2 fokot nyerek, és nem stabil, elkezd artifactolni egy idő után.
    A kérdésem az, hogy ha leveszem azt a kis szar 8 centis Arctic hűtőt a ház tetejéről és beszerelek két 12 centis Be Quiet! Pure Wings 2-t (két hely van fent), az megoldhatja-e ezt a problémát?
    Olvastam pár tesztet, és ennél sokkal komolyabb OC mellett, automata fannal is jóval hűvösebb volt náluk a kártya, mint nálam.
    Afterburnerben automatán van a fan, de ha én állítom be a fan sebességét idővel akkor is eléri ezt a hőmérsékletet a kártya, bár picit lassabban. És mellé még hangos is.
    Pasztázni ugye pasztáztam, azzal nincs probléma.
    Más ötletem nincs, csak hogy szarul szellőzik a ház....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák