Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • creation

    senior tag

    válasz Aljasvip #12637 üzenetére

    Még böngésztem a fórumot, mert az utóbbi két hónapban random áll le a gépem wattman hibával. És ehhez különösebb terhelés sem szükséges.

    Utóbbi időben "szürke halál" tört rá.

    A gép:
    AMD R5 3600 (stock órajel) + CM MasterLight240 (CPU water header)
    Asus ROG Strix B350-I Gaming
    Asus ROG Strix Vega 56
    Enermax Triathlor Eco 1000W
    Acer SSD
    140mm@max1600rpm venti, befelé fúj Aquasonic Quadro vezérli a GPU és a CPU hőmérsékletei alapján
    140mm@max1600rpm venti, kifelé fúj a gép hátulján, alaplap vezérli, CPU hő alapján (CPU header)
    140mm@max5600rpm venti, kifelé fúj a CM vizes blokkon keresztül a gép tetején, Aquasonic Quadro vezérli CPU hő alapján
    A ház egy Zalman M1.

    Vega újrapasztázva, CPU szintén nem rég lett kenve. Hőfokok rendben vannak.

    Ami nem tetszik, az az, hogy a nyomorult AMD software nem kapcsolja be a VGA hűtést. Egyáltalán nem! Ha szét terhelem furmarkkal akkor sem.
    Korábban a sima (legfrissebb) VGA driver volt fent, akkor lehetett állítani a vga minden porcikáját, de ha újra lett indítva a gép, nem tartotta meg a beállításokat. Ezért fórumozás után azt javasolták, hogy a Vega alá a korábbi radeon software helyett tegyem fel a radeon Pro széria software-ét. Meg is tettem, azóta ritkábban dobta el magát, de továbbra sem stabil a gép. Előtte befagyott a kijelző, a gép ment tovább egy darabig (mert a zene hallható volt, nem beakadva), majd mikor visszatért a gép, akkor wattman visszaállította magát kritikus rendszerhiba miatt. Most ezzel a driverrel, szürke képernyő, semmi tovább futás, csak restart. Vagy az se, csak kikapcsol...
    Tápon mértem feszültségeket is. Terhelve és nyugalmi állapotban is. Nincs a normálison kívüli eltérés (ami a szabványban áganként megengedett).

    Most felraktam a gépre a OverdriveNtool-t és beraktam automatikus indítás közé. Csináltam profilt, a frekiket nem piszkáltam, csak a venti fordulatot, mert ott P0-ra 43% volt beírva a többi P(1234) 0% volt. A gép míg elmentem itthonról leállt magától, bekapcsolni csak táp kikapcsolás után tudtam ez úttal (ilyen még nem volt). A beállítások megint elszálltak ennél is. Wattman jelezte az összeomlást. A mentett profilt be tudtam tölteni.

    érdekesség, hogy a gép indításánál a VGA helyesen jár el (szerintem). Miszerint VGA bootnál elindítja a két szélső ventit, majd mivel nem éri el a "kívánt" hőfokot, kikapcsolja a ventiket (na innentől ha a Radeon software-en múlik, akkor be se kapcsolja többet, állva marad).

    Csak ennyi a gondom :D :D :R

    "Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Új hozzászólás Aktív témák