Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz sb #51974 üzenetére

    Pont az AB-re (és társaira) értettem a user errort.
    "Mezei user"-rel kapcsolatban csak egyetérteni tudok, tényleg úgy kellene működnie, hogy feltelepíted, aztán no problemo. De az nV kategória. :(((
    ATT-hoz volt saját topicom a saját cikkemhez, amely alapján kismillióan belőtték a VGA-jukat, de persze az sem rossz, ha magad kísérletezed ki, csak hosszabb. :R Ha AB nálad nem működne rendben, te lennél az első, és akkor is arra tippelnék, hogy a sok segédprogram vagy több beállítás miatt vmi megkeveredett a rendszerben, és mindenképpen célszerű lenne egy tiszta (friss OS és csak driver) teszt.
    Gondolom, ha ennyire utánajártál, azzal azért tisztában vagy, hogy ha beállítottál mindent AB-ben, akkor utána CCC-ben már ne piszkálj semmiféle 3D beállítást. :U
    Mondjuk, régi AMD-sként annyit csak megtanult már az ember, hogy kerülő utakra lehet szükség az optimális működéshez, én legalábbis HD3870 óta csak ezt látom.
    CCC-ből hogy a f.szban állítottál feszt? :F :Y

    Na, talán tudok segíteni, nálam ezek a beállítások biztosítják a zökkenő- és ugrálásmentes, stabil működést:

    A rendszer MINDIG (net, hardveres videó lejátszás stb.) ezzel az alap profillal működik gyári min. feszen, kiküszöbölve bármiféle ingadozást (órajel, fesz), ért. szerűen auto betöltéssel:

    Amiről beszéltem, a kézi vezérlés szükségszerű, de előnyös. Régebbi v. kevésbé igényes alkalmazásokhoz van low3d profilom (takarékos és hűvös):

    Gyári órajel-beállítások -0.144V-tal gyári fesz alatt:

    És ez az ésszerű (GPU ÉS RAM) túlhajtás (még mindig 0.04V-tal gyári alapfesz alatt), ha éppen szükséges lenne magasabb min FPS-hez:

    Az adott játékhoz szükségeset aktiválom (vagy hagyom "2D"-ben, amelyben szükségtelen több).

    Értelemszerűen neked a saját feszekhez és órajelekhez kell alkalmaznod, a teljesség kedvéért írtam le így összetetten a megoldást.

    aginor: Support, vagy a fenti megoldást tesztelheted. Azért nagy gáznak kell lenni, ha XT-n rendben működik, egy szimpla 270X-en meg nem.

    frozzyZTE: Gyártó oldaláról driver, de reffel is elsősorban csak drivert telepíteni eszközkezelőből, semmi CCC és egyéb. Ha valamit eloptimalizáltak CCC-ből (profilok, csalások), akkor driverrel jó lesz. Vagy legalább kiderül, hogy tényleg a driver szar. Esetleg Mantle-ben sincs meg a támogatásod, ha ennyire a procihoz lassul a cucc, mert nálam még úgy sem nagyon esik 40 alá, mmiközben a VGA-d alig gyengébb az enyémnél.
    Jut eszembe a 120FPS-ről: gondolom, nem maxigrafikával tolod. Ha relatíve gyenge a proci, és magasabbra teszed az összetettséget, könnyen nőhet az FPS-szám.

    makoss: Most akkor melyik? 14.9 zűrös, 14.8-as "APU" elég jó volt, 14.9b1-et még csak most próbálgatom.

    noby: Egy használt 7870(XT). :D Olvass vissza, mennyi probléma van bármelyik 270(X)-szel, és mennyi az előbbivel. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák