Keresés

Aktív témák

  • Peet

    senior tag

    Hát túl sok minden nem derül ki a AMD Processor Roadmap-okból.
    Ezek az utitervek szinte semmire se jók.
    Még mindig nem tudom, hogy a Barton volt e az utolsó SocketA-s proci, vagy még lesz valami, mert az utitervben van folytatása.
    Nem is olyan régen röppent fel a hír, hogy a duron termékvonalat is újraélesztik.

    Azt hittem hamarosan szerttehetek egy jó kis 64 bites procira is, de még igazán ott se döntötték el melyik foglalatot használják.
    Mostanában olyan érzésem van, mintha állna a processzor ipar.

    Kijött a várva várt A64 és???
    Lap sincs hozzá, meg a foglalat se fix + programok sincsennek 64bitre.
    Igaz ezek nem a processzor ipar hibái, de ha mások nem lépnek akkor sokáig ketyegnek még AMD XP szívek a gépekben.

    Az Intelnél sem tudom igazán mi a helyzet, mert már ott is olyan érzésem van hogy a vége fele járnak a P4-nek és foglalatának, de még igazán semmi kézzel fogható hír nincs arról mi lesz utána.

    Az órajelek szinte már semmit se emelkednek, a belső cache-el variálgatnak, meg a buszsebességgel.

    Itt a vég? :F

    Ember legyen a talpán aki majd ezek után a hülye processzor számozásuk után ki fog tudni igazodni melyik a gyorsabb proci, melyik az ami neki jobban kell.

    Sokszor kérdezgetik töllem a haverok mit érdemes venni AMD-t vagy Intelt?
    Régen még tudtam mit mondani, mert volt mit, de most??? :F

    Igazából szükség van a gyosabb processzorokra egyáltalán otthon?
    Minden fut még az én kis 1100-es Thunderbird-n is!
    (a videokártya a szűk keresztmetszet igazán csak ha játszani akarok)

    Na sebaj, a Longhornhoz majd talán kell valami gyorsabb 2 magos proci (még nincs is ilyen, na mind1) amire elba..hatom a pénzem.

Aktív témák