Aktív témák

  • Peet

    senior tag

    Hát túl sok minden nem derül ki a AMD Processor Roadmap-okból.
    Ezek az utitervek szinte semmire se jók.
    Még mindig nem tudom, hogy a Barton volt e az utolsó SocketA-s proci, vagy még lesz valami, mert az utitervben van folytatása.
    Nem is olyan régen röppent fel a hír, hogy a duron termékvonalat is újraélesztik.

    Azt hittem hamarosan szerttehetek egy jó kis 64 bites procira is, de még igazán ott se döntötték el melyik foglalatot használják.
    Mostanában olyan érzésem van, mintha állna a processzor ipar.

    Kijött a várva várt A64 és???
    Lap sincs hozzá, meg a foglalat se fix + programok sincsennek 64bitre.
    Igaz ezek nem a processzor ipar hibái, de ha mások nem lépnek akkor sokáig ketyegnek még AMD XP szívek a gépekben.

    Az Intelnél sem tudom igazán mi a helyzet, mert már ott is olyan érzésem van hogy a vége fele járnak a P4-nek és foglalatának, de még igazán semmi kézzel fogható hír nincs arról mi lesz utána.

    Az órajelek szinte már semmit se emelkednek, a belső cache-el variálgatnak, meg a buszsebességgel.

    Itt a vég? :F

    Ember legyen a talpán aki majd ezek után a hülye processzor számozásuk után ki fog tudni igazodni melyik a gyorsabb proci, melyik az ami neki jobban kell.

    Sokszor kérdezgetik töllem a haverok mit érdemes venni AMD-t vagy Intelt?
    Régen még tudtam mit mondani, mert volt mit, de most??? :F

    Igazából szükség van a gyosabb processzorokra egyáltalán otthon?
    Minden fut még az én kis 1100-es Thunderbird-n is!
    (a videokártya a szűk keresztmetszet igazán csak ha játszani akarok)

    Na sebaj, a Longhornhoz majd talán kell valami gyorsabb 2 magos proci (még nincs is ilyen, na mind1) amire elba..hatom a pénzem.

  • Sensut

    őstag

    Megaherc, gigaherc- ezek lassan már csak a régészeknek jelentenek valamit. Nem is tudom minek aprózzák a gyártók ennyire a dolgokat: 2200+ vagy 2400+? Mit jelent az a 200 MHz a 2 GHz mellett? Valamikor régen ha lecseréltem egy 133-ast 200-asra, tapasztaltam is valami sebességet a pénzemért, na de ma még 1GHz-nyi plusz se jelent annyit. :(((
    Szerintem ez az egész technologia kifútóban van és a gyártók már azt se tudják mivel tarthatják fent hagyományos versengésüket. Mi a fenének kell 4 GHz, míg létezik egy kib...szott játék is a piacon, mely képes nem futni rajta. Processzor ide vagy oda, ma már egész más alkatrészek befolásolják egy gép teljesítményét (pld. egy jó videokártya). Nemrégiben cseréltem ki az 1400+ -omat 2400+-ra, de mondhatom, szinte hiába. Bár fektettem volna egy profi videokártyába :((

  • djtörök

    senior tag

    válasz Sensut #2 üzenetére

    teljsesn igazad van, én maradtam a 2200+-os procimnál és videókártyát vettem.
    kipróbáltam 1.2-n a procit és semmi kül. nem tapasztaltam.

  • anaqer

    veterán

    Kicsit csőláttok. Súgok : fordítás, médiatömörítés... kell minden egyes Hz.

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • Sensut

    őstag

    válasz anaqer #4 üzenetére

    Igazad van,a te esetedben minden MHz számít, viszont én azt nem értem akkor,hogy miért kell mind nap kiadni egy processzort pár MHz különbséggel. Nem volna mindenkinek kedvezőbb ha azt mondaná a cég, hogy tessék, most itt van az új 3000-es,egy ideig legyen ez elég, jövőben jön a 4000-es.Nem kellene akkor havonta szaladnunk az üzletbe procit cserélni,megvennénk a legjobbat, ha már kell és tudnánk,hogy egy ideig jobbat nem várhatunk,mert a legjobbunk van.Gyüjtenék a pénzünket amíg megjelenik az újabb.Így a büdös életben nem fogunk lépést tartani a fejlődéssel,ha minden nap rádobnak egy lapáttal.Ez egy ördögi kör.Legalábbis nálunk (Erdélyben) lassan már csak a gépekre kezdünk költeni (tisztelet a kivétel = most már magam is).

  • Sanya

    nagyúr

    válasz anaqer #4 üzenetére

    igen, ez az egyik, ahova kell a megaherc. de sehova máshova. ha én pl netezek ma egésznap az 1800+-al, ugyanaz, mintha 3400+al neteznék.
    ha játszanék, teljesen mindegy, mert a vidi most ebben a kolis gépben csak egy gef256

    [Szerkesztve]

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • sziszegő

    senior tag

    Ebben teljesen igazatok van ma összedobtam egy p4 es konfigot 2,8@3,8 belezúztam 2 giga ramot meg egy 9800pro-t felküldtem rá a windows-t meg a Far Cry-t hogy beteszteljem de semmi különbséget nem vettem észre se a játékban
    se a windowsban az ithoni gépemhez képest (3200+, 1,5gb RAM, 9800pro) Szóval itt a PH-s tagok konfigjának a többsége biztos hogy bőven elég még évekig.
    szvsz nem kell belebolondulni ebbe a teljesitmény mámiába, kivéve persze ha direkt ezt akarjuk.
    Én sajnos belemerültem és elfogott a gigantománia ami ráadásul még a minőségmániával is társult :Y hozzá kell tennem hogy teljesen feleslegesen.
    Van aki bélyget vagy veteránmotorokat gyűjt én meg a gépet épitgetem.

Aktív témák