Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S*Tom*

    aktív tag

    válasz Gyufaaa #1501 üzenetére

    PH-s teszt:
    Alapfeszültségen – ami az összes magot terhelve a különböző diagnosztikai programok szerint 1,25-1,27 V – 3,7 GHz-ig jutottunk. 1,4 V-on sem sikerült ennél feljebb jutni, viszont 1,42 V-on stabil 3,9 GHz-ez értünk el. Csak úgy érdekességképpen kipróbáltuk az 1,45 V-os, majd az 1,5 V-os feszültségeket is, de órajelben nem sikerült feljebb jutnunk. A neten körbenézve a különböző tesztoldalak léghűtéssel 4-4,2 GHz környékéig jutottak, tehát ez általánosnak tekinthető. Hat maggal ez elég szép eredmény, de óvatosnak kell lennünk, mert feszültségemeléssel megspékelve már brutálisan megnő a processzor fogyasztása[PH teszt]
    Azóta H50-el is láttam 5GHz-et.
    Én most BIOS 1.200V (Cpu-z 1.188V) alá szeretnék menni CNQ és TC nélkül, BIOS 1.125V-on próbáltam, de csak terhelés nélkül stabil a win, ha ráengedek valamit esnek a feszek, dropol és ez miatt egyből fagy. A PWM frekvenciát az LLC-t, vagy a CPU OCP piszkálásával próbálom majd stabilizálni kisebb feszen úgy hogy 100%-os terhelés alatt is stabil legyen. Jövő héten majd lesz közelemben egy 890GX extreme IV+1090T+Matterhorn, azon is ilyesmi lesz a feladat.

Új hozzászólás Aktív témák