Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz atillaahun #8986 üzenetére

    Igen, a Power Limit GPU (W) részre írjál be pl. 250-et, és akkor Wattmanban a +15%-os powerlimit kitolás a 250W-hoz képest lesz, tehát így 287,5W-ig mehet el a kártyád.
    Azt nem tudom megmondani, hogy a TDC Limit GFX és SoC értékeket érdemes-e piszkálnod, kezdésnek ne nyúlj azokhoz.

    A VRAM stabilitását a legegyszerűbben úgy tudod kitesztelni, ha berakod bányászni a kártyát :D
    HA 2150MHz Fast Timing mellett hibákat dobál, akkor tuti sok neki, és ezért ingazodhat az FPS-ed. Nálam is ingadozott az fps a 6900 XT-vel 2150MHz FT-al, bányával kiderítettem, hogy 2106MHz-en még 0 hibát dobott, de 2108MHz-en már problémája volt... :(

    Tehát ha ilyesmin izgulsz, sztem a 2100MHz FT-al nem lő senki sem mellé, azt csak-csak tudja mindegyik memória-chip :K

    Ami még esetleg FPS-ingadozást okozhat, az azon kívül h nem éppen optimális a játék motorja az adott részen v. épp nem a legjobb amd-driver van fent (ami a játéknak kedvezne), az az lehet, hogy azon a részen sokkal nagyobb terhelést kap a kártya, és az eddig TDP-kereted mellett nem tudja tartani a teszem azt 2700MHz-et, hanem lemászik 2500MHz környékére. De ez nem jelenthetne ekkora zuhanást (a TDP-keret kitolásával meg sem kéne ennek történnie), úgyhogy én a memóriára gyanakszom.

    Ha 2100MHz-en is csinálja, nézd meg 2000MHz-en, ha ott is, akkor a játék v. a driver gagyi :DDD

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Egy GPU-BIOS programozás így néz ki (képek német fórumról):



    [ Szerkesztve ]

  • Ubi82

    őstag

    válasz atillaahun #8986 üzenetére

    Elméleti 2*150W+75W (375W) fölé nem érdemes menni 2*8pinnel, ha pl 325-re rakod és wattman-ban kitolod +15%-al a power limitet akkor durván (325*1,15) 375W-ot kapsz :)
    Az FPS akadás lehet VRAM Fast Timing 2150-től, tedd vissza alap 2000-re.
    AB nálam nem kavar be, maradhat :D (BeZol megelőzött)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák