Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Attila198506

    csendes tag

    válasz BReal #3869 üzenetére

    Köszi! De már a futárnál van :) Majd írok, hogy mik a tapasztalatok! ;)

  • terw

    csendes tag

    válasz BReal #3869 üzenetére

    Szia. Az ASROCK ref RX 5700-at ,hogy lehet kimaxolni? elmondanád a termékeket?

    Válaszod előre is köszi.

    Fel a fejjel,amig van.

  • Tyrel

    őstag

    válasz BReal #3869 üzenetére

    Hát b*sszák meg az Alzások, de komolyan... :))

    Igazán nem is tudom miért, csak valahogy az oldalukra keveredtem, látom ki van írva Black Friday... Hmm, hát nézzük már meg mit árulnak, aszongya videokártya, igen... RX 5700 ~102 ezerért... :Y

    Na jó jó, de az a kuponos trükközés amivel pár hete "belekényszerítettek" egy R5 3600-ra váltásba, az most már biztos nem fog működni, pláne nem az amúgy is akciózott termékekre... Biztos nem szúrnak ki magukkal ennyire...

    Ugye?...
    Na jó, irány ph!, erre BReal már itt osztja is a mennyei mannát (köszi! ;) ), vége 90,080 Ft ingyen szállítással... :Y
    Hát ezek hülyék... Ennyiért nem tudtam otthagyni... :U

    Pedig direkt nem akartam 5700-at, pláne nem ref. kártyát, a nagytesóját várom már régóta... De az csak nem akar jönni, még híre is alig-alig, ez meg ennyiért... vicc... :N

    Szóval nagyon úgy néz ki csatlakozok én is a klubhoz, végre egy full-AMD konfiggal, bár az 5700-nak nem szánok hosszú életet, ha végre kiadják a 'Big Navi'-t akkor ez megy is az apróra. :B

    Kis FreeSync rizsa:
    Viszont addig legalább ismerkedek az 5700-al, ill. össze tudom hasonlítgatni a 1070 Ti-vel, pláne ha van rá igény.
    Arra pl. nagyon nagyon kíváncsi vagyok, hogy a FreeSync monitorom melyikkel hogyan viselkedik:
    régebben volt egy Acer XZ321QU és ref. Vega56 párosom és bár LFC támogatott volt az a monitor is, nagyon zavaróan vibrált a kép ill. pillanatokra elsötétült a háttérvilágítása ha LFC mód váltást csinált, illetve ha az fps közel került a FreeSync tartomány bármelyik határához.

    Onnan indult egy nVidiás kitérő G-Sync monitorral, ami kezdetben szinte egyáltalán nem működött (most ebbe nem megyek bele), aztán amikor az nVidia úgy döntött hogy elkezdi támogatni a FreeSync monitorokat, akkor végre rendbe rakták a driverükben a VRR-t, és onnantól kezdve működött normálisan a G-Sync is.

    Nem sokkal utána viszont visszaváltottam FreeSync monitorra egy LG 34GK950F-B személyében, és sokkal, sokkal szebb a FreeSync kezelése, mint a régebbi Acer monitornak volt:
    az Acer amikor átlépte az LFC határt rögtön módot váltott, pl ha 48Hz a határ akkor:
    1. leesett 47 fps-re, átlépett LFC-be és onnantól 94Hz-en tolta.
    2. visszament az fps 49-re, akkor kilépett LFC-ből és 49Hz-en tolta.
    3. össze-vissza hullámzott az fps át ezen a határon, a monitor meg a folyamatos váltások miatt vibrált mint a veszedelem, agyvérzést kaptam tőle.

    Ezzel szemben az LG (egyrészt sokkal finomabb, észrevehetetlenebb vibrálása van, de van neki is, csak nem olyan zavaró), ugyan úgy 48fps-es alsó határt feltételezve azt csinálja, hogy:
    1. leesik az fps 47-re, akkor LFC módba vált, és 94Hz-re ugrik.
    2. felmegy az fps mondjuk 50-re, és a monitor marad LFC módban, a frissítés ekkor 100Hz.
    3. tovább emelkedik az fps, mondjuk 80-ra, és akkor lép csak ki LFC-ből, mert a 160 már a saját 144Hz-es felső határa felett van. Így a képfrissítés 80Hz lesz.

    Szóval ez az LG monitor arra törekszik, hogy olyan ritkán váltson LFC módot amilyen ritkán csak lehet. Erre pl. nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezt az nVidia driver befolyásolja így, vagy szimplán ennek a monitornak a firmware-e sokkal okosabb mint az Aceré volt.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák