Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz bacsis #55696 üzenetére

    Valoban tok stabil :D

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • envagyok

    veterán

    válasz bacsis #55696 üzenetére

    Na megoldódtak a problémák mind!
    Le is írom ide, hátha segít máson is, akinek nf7-s alaplapja van.
    Szóval
    1.: Glacialtech Silent breeze II Hűtő cserélve lett Silent breeze III-ra. A nagyobb borda/venti megtette hatását. Amúgy a III-as van specifikálva a 3200+ Athlon XP-hez.
    2.: Fehér gagyi paszta cserélve lett minőségi szürkére.
    3.: ATI Driver cserélve lett Omega 7.10 driverre.

    Így 3200+ sebességre kapcsolva (200*11) a kis 2500+ alapfeszen tökéletesen stabilan 50 fok körül megy terhelve, semmi lekapcsolás, szirénázás nincs.
    Az Omega 7.10 driverről egy német fórumban olvastam, ahol ugyanez az inkompatibilitás (ATI VGA nForce 2 lap) volt a téma. Ami még érdekes volt, hogy az ATI gyári driver uninstall után, mikor telepítettem az Omegát, több file-nál rákérdezett, hogy felülírja-e az újabbat (amit az Omega driver telepítője ír is, hogy mindenképpen engedjük a felülírja-e). Így most zsinórban fut az összes 3dmark.
    Elképzelhető, hogy mikor az elején a legújabb drivere feltettem, hiába próbáltam utána régit, szerintem az ATI telepítője nem írja felül az újabb file-okat, így ha egyből a sima Catalyst 7.10-et felrakva lehet ment volna. Köszönöm Sancheza az ötletet, én naivan azt hittem a legutolsó legacy driver a tuti.
    A többieknek, akik küldtek biosokat is köszönöm, bár erre a problémára nem ez volt a gyógyír (Ennyit nem flasheltem az elmúlt 10 évben, mint most), de a biztonság kedvéért az utolsó Merlint hagytam a lapban, ami kicsit húz a memória időzítéseken.

    Más:
    A DDU vga driver uninstaller után a Windows XP ugyan gyorsan betölt, bejön a desktop, de utána 1 percig szüttyög vmin, és csak utána jön az ismeretlen hardver ablak, illetve lesz használható a rendszer rendesen. Nem szívesen telepítem újra, így érdekelne van-e vmi megoldás erre.

Új hozzászólás Aktív témák