Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz MasterDeeJay #101107 üzenetére

    Azt tudtam, hogy a GTX960 előbb jelent meg mint a GTX950, de azt nem gondoltam volna, hogy butább is. Ráadásul az enyém csak 2GB-os, tehát még ott sem profitálna a GTX950-el szemben. SŐT! Sehol.
    Mivel a GTX950-em (Giga Windforce OC) tudott menni 1102@1466MHZ-es GPU órajelen is ha húztam, így képes volt játékok alatt is elérni, sőt talán egy picit még be is előzni egy stock órajeles GTX960-at. Nem véletlenül nem adtam el* az utolsó pillanatban, pedig a nagy cripto láz idején (2021 tél vége) a végén már két jelentkezőm is lett volna rá 65 ezer ft-ért. De nem bánom, mert kicsit a ami CPUban az Athlon XP modern VGAban meg ez a kártya.

    * No meg addigra körvonalazódott, hogy a nagyon magas - akkor kb 20 ezer ft-os - árkülönbség miatt nem sima I5 10400 lesz, hanem I5 10400F, tehát VGA-ra mindenképp szükségem lesz.
    A másik legalább ilyen fontos ok, hogy körbenéztem a piacon, és szomorúan láttam, hogy a 65 ezerhez 10-20 ezret hozzáadva sem tudok olyan VGA-t venni, ami érdemi előrelépés lenne, vagy megérné az egész VGA csere dolgot.

    így lett az eredeti dobozába ledobozolva egy jó kis tartalék kártya :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák