Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz DarthSun #100467 üzenetére

    Nem lenne rossz ötlet kettészedni, ha lenne elég user hozzá.
    De így, hogy van kb egy tucat ember, aki szokott ide írni, kb másik tucat, aki olvasni, nincs értelme még tovább fragmentálni, mindenki elfér.

    Csak nem vágom mi ez a retrófikkantás a valódi retró iránt a retró topikban, ráadásul pont tőled. :))

    Én amúgy külföldön is azt látom, hogy az emberek azért többnyire a retrot értik retro alatt, régi vas, régi szoftverek, néhány modern kiegészítő itt-ott, quality of life okán, az egyetlen jelentős eltérés emellett az szokott lenni, hogy LCD-k vannak a helyhiány és egyebek miatt a CRT helyén.
    A másik jelentős vonulat, amikor valakit sem a retro hardver, sem a retro OS nem érdekel, viszont a régi játékok igen, és ott a lényeg azok futtatása / emulációja modern hardveren, ez is érdekes cucc, de nem vagyok otthon benne.

    Ehol ni, a legújabb, folyamatos fejlesztés, ez alapján is látszik hogy a retró topikunk mennyire elmaradott a fejlett nyugati retró technikához képest.
    Az országunk elmaradott a fejlett nyugathoz képest, a topikban szimplán csak nincs érdeklődés pár emberen kívül erre. Nem érdemes összamosni a kettőt.

    Régi hardveren régi szoftverek = időgép, retró, a definíció szerint.
    Régi hardveren minél modernebb játékok = érdekes, de nem valami hasznos
    Modern hardveren régi játékok = érdekes, hasznos
    Modern hardveren régi OS és benchmark = öööö... miért? :DDD

    De ez csak egyéni vélemény, én meg tudom érteni, hogy mindenkinek más okoz örömet, és szerintem ez a fontos, hogy bármivel is foglalkozzunk, örüljünk neki, hogy megtehetjük, csak ne próbáljuk plz elidegeníteni a retrózást az eredeti jelentésétől, vagy degradálni hogy lol mégis mi értelme van.

    [ Szerkesztve ]

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #100467 üzenetére

    Szerintem fölösleges darabolni a topicot.
    Én pl mindkét retro irányzatot elfogadom, a naptározósat is, meg a modernt is. Nekem pont megférnek egymás mellett.
    A naptározós retro hagyományőrzését ugyanúgy értéknek látom, mint a modern retro-t.

    Ráadásul ez felvetné a mi számít modern retronak, mi számít és kinek mennyire retronak? A vége lenne vagy 3-4 topic és mindegyikbe alig járna bárki is ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák