Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #99628 üzenetére

    Jó, de azért tegyük hozzá, hogy az egy erősen csúcs Haswell, 32GB RAMmal, egy gyorsítós VGA-val, és akár M2 SSD-vel... teljesen más világ.
    Ahogy a C2D (nem mindegy, hogy E2140 + 1GB RAM vagy E8600 + 8GB RAM, netán esetleg Q9650 + 8GB RAM) a Haswell is igen széles kálán mozog.

    #99629 DarthSun :
    Hát azokután, hogy ilyen 1700-as Celeronjaik voltak, meg a Win XP modern oprendszer ... és a hotel manager menú volt a 3200+-os Bartonnal, simán elhiszem, hogy azt hitték, hogy én mondom rosszul, és a 16GB az nem a RAM hanem a HDD :D Kész időkapszula volt az a hely.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pikari #99648 üzenetére

    Ez is szép amit mondasz, de ennél egy fokkal meredekebb mikor :
    1. két héttel később vesz egy igényeik nem megfelelő laptopot, az általam mondott összeg többszöröséért.
    2. Két hét múlva sok száz ezret költ felnire, biciklire, ballagásra, nyaralásra stb. De a gépre 30 ezer az nagyon SOKK!

    Eszembe jut Józsika, akinek nem volt 30 ezre a 10+ éves gépe fejlesztésére, de pár nap múlva volt ennek a többszöröse (egy rendes gép ára) egy tyúnying Astrára (tik rács, kidörgő, vasalódeszka) és két hét alatt kb ugyanannyi benzint elbőgetni a faluba, mielőtt sikerült az utcánkban körbetörni az autót, majd a maradványát elrohasztani a kertbe (még évek múlva is ott pusztult a tökig érő gazban és bokáig érő sárban). De gépre azóta sem volt.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #99651 üzenetére

    Igen, bár ritkán váltottak a P4 tetejéről a C2D aljára, főleg, hogy először a felső közepes E6000-es sorozat terjedt el.
    Ráadásul az E6000-es sorozat igencsak jól tuningolhat volt, nem is nagyon emlékszem rá, hogy bármikor is alapórajelen hagytuk volna őket.

    Egyébként ez a nagy csend nekem a Phenom 9500 és a I3 4330 között volt érezhető nagyon. A magas órajele miatt az I3 megette a Phenom 9500-at, a négy szál miatt a két magnak sem éreztem hátrányát (konkrétan semmikor, ez meg is lepett), mindeközben olyan csendes lett a gép, hogy többször volt, hogy véletlenül kikapcsoltam, mert azt hittem, hogy nincs még bekapcsolva.

    2006 februárja ... te jó ég, én még akkor váltottam 640MB RAMról 1GB-ra, és még hónapok választottak el attól, hogy 2200MHZ helyett 2669-en kezdjem el használni, sőt még több mint egy év az utolsó nagy fejlesztésétől rajta a 7300GT belerakásától.
    Az ügyfelek meg még 4GHZ-es Pentium D-ket, meg régebbi széthúzott Athlon XP-ket vittek.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #99655 üzenetére

    Igen, neked van ezekből bőven, a 7350K az egy érdekes izgalmas konfig mivel K-s I3, a 6600K az nagyon tucat volt, a 7600K ennek az utódja, ebből az érából ennyi tényleg elég, maximum a 7600K-t cserélném egy 7700K-ra. No meg dobnék bele 32GB RAMot és egy RX480/580 8GB-os VGA-t, és akkor nagyjából korabeli erős játszós gép.

    #99653 Fücsök007 : kösz. Most jutott eszembe, hogy kicsit körülményes lenne Win7-en bármit is megnéznem. (elő kellene szednem a I3 4170, 16GB RAM, GTX960 2GB, 120GB SSD félretro konfigot, lévén az az egyetlen teljes és Win7 képes konfigom --> az Athlon XP-n meg se próbálnám a Win7et, a C2D meg félkonfig. Csakhogy az említett I3-as legutóbbi emlékeim szerint nem indul, és még nem ültem neki megnézni, hogy mi a baja - pedig rengeteg pót alkatrészem van hozzá)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #99659 üzenetére

    Hasonlóan ijesztő volt - csak magszámban - a Phenom 9500 és a Core I3 4330 váltás... Lassabbat semmiképpen sem akartam.
    Féltem, hogy két maggal kevesebb, hiába 5 évvel újabb gép, hamar be fogja tenni a kiskaput. Aztán mégse :)
    De már a C2D-s időkben is lehetett ebből okulni, eleinte félve próbálgattam még a 2,66GHZ-es (nemhogy a 4GHZ-es) Pentium D után az 1,83GHZ-es C2D-t.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pista0001 #99662 üzenetére

    Akkor még használható, ha ki lehet X-elni a bannert. Win XP alatt már konkrétan csak a google jelenik meg alatta, de már semmilyen keresésre sem ad találatot.
    Persze hallottam, hogy vannak különleges böngészők amik mennek ilyen régi rendszerek alatt is, de sok-sok kompromiszummal.

    6-7gen, ahogy mondod sose érte meg szerintem. Anno az egyetlen "újítása" a DDR4 volt (de asszem 8th gen-ig lehetett maradni DDR3-on is), ami akkoriban csak azt jelentette, hogy kidobhatod a korábbi memóriádat egy drágább fajtáért. Ugyanannyi C és T volt mindegyik verzió mint a korábbaik, kb ugyanazon az órajelen stb, minimális reszelgetés volt, ami teljesítményben is minimális volt. A 7th genben a K-s I3-as volt az izgalmas, de gondolom azt is csak azért dobták ki, mert már maga az Intel is ásítozott végignézve a saját termékskáláján ...
    8th gennnél megint más, mert ott ugye az I3 végre 4 magos lett (korábbi I5), az I5 6 magos lett, az I7 meg a szintén 6 mag mellé megkapta a HT-t is. A 10th gennél meg az I3-as a 4 magra kapta meg a HT-t, ezzel az 1-7th gen I7 helyébe lépve, az I5 megkapta a 6 mag mellé a HT-t ezzel a korábbi I7 helyébe lépve, az I7 meg kapott plusz két magot, és hogy így se maradjon le az I5 mögött, illetve tartsa a HT-s hagyományt, megkapta a HT-t.
    Most szerintem csak akkor fogja megérni a 6-7th gen, ha nem (vagy minimálisan) lesz drágább a Haswelleknél, és a lapok is oda süllyednek árban, a DDR4 még ígyis drága a DDR3-hoz képest... De a piacon azt látom, hogy egyelőre még igen borsos a Haswell I7 is, meg a 6-7th gen I5 is ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #99664 üzenetére

    Na, itt nem értek veled egyet.

    Egy gyors gondolat kísérlet :
    vegyünk egy random CPU-t (bocs, az Athlon XP-s példáért de ezekről tudok mindent) pl :
    AXDA1700DUTC 978567270007 JIUHB0309 VPMW
    Ezen végignézve meglehet állapítani, hogy egy 2166MHZ-esnek készülő waffer olyan helyéről van, hogy akár 2573MHZ-et (3100+) is nyugodtan ráírhattak volna, azzal a szorzóval és FSBvel. Ehhez képest gyárban ráírtak 1466MHZ-et vagyis 1700+ -ot, és így ment ki.
    megveszem 1700+-nak, de ez valójában egy 2700+-os CPU, egy olyan helyről, ahol akár 3100+-os is lehetett volna, ha a gyártó nem minősíti le piacszegmentációs okokból.
    Ilyenkor minek számít a CPU?

    Felmerül a kérdés, hogy követek-e el "bűnt" ha csak beállítom a valódi gyári órajelre?
    vagy ha azt mondom, hogy ésszerű keretek között (feszültség csökkentés, gyári feszültség, vagy minimális feszültség emelés mellett) rádobok 20-30-40%-ot? Ha élvezem az ingyen plusz teljesítményt? Elvégre is azt vettem, hiszen azt tudja a CPU :)

    De jöhettem volna a D805-ös Pentium Dvel is, ami 2,66GHZ-es alapon, de szinte mindegyik 4GHZ-esnek készült és ment 4GHZ-en. Vagy a C2D E6300, ami 1830MHZ-es, de gyakorlatilag mind ment feszemelés nélkül 2130-2400MHZ-en. vagy a Northwood A-val, ahol sok 1600-as ment simán 2400-on, sok 1800A meg 2660-on? (azért írom, hogy sok, mert bár nem láttam olyat ami ne ment volna ennyin, nem zárom ki, hogy esetleg létezett kevés olyan darab).
    Miért ne húzzam ki a gépem élettartamát 1-2 évvel is akár (vagy az Athlon XP-mét 3+ -al) egy kis tuninggal?

    Persze, hogy ne tarts elfogultnak le kell írjam, hogy bár a mostani 10400F-em is megy BFB-vel 4000 MHZ felett mégis az alap 2900MHZ-en hajtom, sőt a turbo is ki van kapcsolva (szóval ha úgy veszem még "gyárin" sem hajtom). De ennek az az oka, hogy jelenleg olyan helyen van és zárva a gépház, hogy a CPU húzva már jobban melegedne mint amit az ízlésem jónak tart, és a plusz teljesítményre jelenleg amúgy sincs szükségem, így belefér ez.

    De az is lehet, hogy csak totál eltérő élet tapasztalatunk ez, mondjuk sosem volt szerencséd a tuninggal, megteheted, hogy ha nagyobb gép kell megkapod/megveszed.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #99667 üzenetére

    A T széria engem sem hoz lázba, azt látom, már 4th gen óta, hogy drágább és butított CPU. Mondjuk ha freelockosak lennének, szerintem azokból lenne a remek tuningalap. :D

    Na így megértem miért a 6600-at dobnád, csak látatlanban azt gondoltam, hogy 7th genből elég sok van, 6th meg kevesebb, így egyenlítetted volna a gyűjteményed. Szegény 6th gen most még unalmasabb lett a szememben, különösen DDR3-al...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz vrob #99670 üzenetére

    Szerintem is túl vagyunk azon, hogy a 6th genben pörgést lássunk, bár én sosem láttam. Mindig kb azt láttam, hogy 4th genről váltani nem érdemes. Ugyanakkor még új volt drága volt, előbb javasoltam volna egy 4th gen I7-et mint egy 6th gen I5-öt, másrészt mire lejjebb ment az ára, lett már 8-9th gen is, ami értelemszerűen sokkal jobb vétel volt.

    nem szabad egyébként az I7-esek árát alábecsülni az még 3rd-4th genben is tartja magát. Ha abból indulok ki h 4th gen I3 1000ft, I5 3-4000ft az I7 meg még 20K ...

    Sok ugyanaolyan vagy hasonló de kb azonos generációs CPU egyben jah, az már itt van 6-7th gennél, és 1-2 hónapon belül szerintem csak több lesz, mikor szembesülnek az emberek azzal, hogy nincs Win 11 meg hogy 7-8 éves gépeken ülnek.
    A retro súlyárra szerintem még várni kell vagy 5 évet. Arra az aranyárra megint vagy 10-et ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pista0001 #99673 üzenetére

    RAM mennyiségben én is hamar rájöttem, hogy lehet vele táltosítani a gépet. Elég arra gondolnom mikor a 366-os Celeronom 64-ről 32MB-ra ment vissza, azt megéreztem, onnan a 96MB-ot meg mai napig az egyik legnagyobb gyorsulásnak tartom. Aztán 192MB, meg - milliószor meséltem - volt 466-os Celeronom 768MB RAMmal is... na ott megtanultam mi az hogy fölöslegesen sok RAM.
    Az 1700-as Celeronom ugyan 256MB-val kezdett de nagyon hamart 640MB RAM került bele, ami aztán átöröklődött az Athlon XP-be. Onnan jött 2006 elején az 1GBra ugrás, majd 2009-ben a 2GBra ugrás.
    A Phenom 9500 mindössze 2GB RAMmmal kezdte és egy olyan szerencsétlen életszakaszban voltam, hogy évekig egy csavart sem tudtam venni a géphez, így a vége felé már 1GB RAM is volt benne időnként (2013 végefelé ez borzasztó kevésnek számított). Na onnan váltottam a :
    I3 4330-ra aminél rögtön 16GB RAMmal kezdtem, majd idővel (akkor az még bőven soknak bizonyult), egy ideig 8GB RAMra downgradeltem, majd vissza 16GB-ra, és végül 2021-ben a cseréje előtt már 24GB RAM volt benne.
    A mostani gépem 16GBval kezdett, de hamar 32GB RAMra upgradeltem, aztán tavaly nyáron 48GB-ra. Aztán épp (2023) tavaly decemberben gondolkodtam rajta, hogy nem szarozok, felváltok 64GB RAMra, de a haverok csak tátották a szájukat az ötlet hallattán ... és jobban végiggondoltam az AI-zás kivételével (amihez meg túl kevés amúgy a gépem) semmi nem kér 64GB RAMot, vagy aminek tényleg kell ennyi, annak már a többi komponens lesz édes kevés (10100F, RTX3060 12GB), ráadásul mivel DDR4-es az értéke lassan csak esni fog hosszútávon, és a következő gépembe se esélyes, hogy át tudom menteni (majd valamikor). Na mindezt megfejelte még az is, hogy és most elszálltak a RAM és az SSD árak, és letettem ezirányú bővítésről. SŐT! most 32GB RAM van a gépemben csak tisztelgésképp a 366-os Celeron előtt. :)

    ... és igen, én is látom, hogy még mai napig rengeteg gépet raknak össze, nagy boltok kínálnak gamingre is 16GB RAMmal. 1-2 kivételtől eltekintve ma még a legtöbb játéknak elég, és ezek szerintem a mostani RAM ár elszállás mellett szaporodni is fognak. Mondjuk king's tech már egyre inkább mondogatja a videóiban, hogy ő 24 vagy 32GB RAMot javasol már a mai gépekbe, és pl gamingre újat már én is csak 32-vel építenék, a 16-ost minimum is ellenjavallanám.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #99683 üzenetére

    Az AVX2-t egy ideje szépen óvatosan elkezdték kivezetni (mert gondolom semmi sem használta) és az újabb CPU-k már rendre nem támogatják.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #99701 üzenetére

    Ha jól látom ez valami Rambusos P4 ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #99710 üzenetére

    Igazából nekem ezekkel a kártyákkal az a bajom, hogy netto fölösleges.
    Mert ami érdemben hasznlt 3DFX-et, az is 8-12MB VRAMot, ráadásul olyan gépeken, amikben még álmukban sem volt PIC-E.
    Amibe ezt beletudod rakni, azon már régen nem olyan játékokat futtatsz ami glide-al megy, vagy ha mégis, akkor glide wrapper.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz RollandCG #99714 üzenetére

    Persze, hogy létezik. A Tbred B-k mind szorzózár mentesek. Azok 1700+ - 2800+ között vannak.
    (vigyázat!! A Sempronokra nem igaz! Athlon XP-re csak)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz zotyesz66 #99719 üzenetére

    NForceban eleve 6× a legkisebb amit be tudsz állítani. Az egyik kísérleti projectem emiatt minimális bajban is volt, mert nem akartam overclockolni, de a 6× 250 az bizony 1500MHZ-et hozott az 1466-osból. Persze annak a procinak amivel próbáltam 1GHZ-el magasabb órajel sem kottyant volna meg, csak abban a tesztben az underclock is lényeg lett volna.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #99723 üzenetére

    A mobil Bartooknál mindnél nyitott a szorzó, és a Bartonok amúgyis jól bírják a 200-as FSB-t. De sok Tbred B is.

    #99726 DarthSun : Végülis arra használod amire kell :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #99735 üzenetére

    Nekem is tele van a hócipőm az egésszel nyugi.
    Az állandó frissítése a Windowsnak, mindig attól rettegek mi szaródik el megint. Mert az idők során eléggé sok olyan frissítés volt, hogy utána nem működött valami, ami korábban igen. Ráadásul ez bennem azt az érzetet kelti, hogy egy félkész fossal vagyok mint oprendszerrel, mert folyton életbevágó frissítések kellenek ...
    Persze rengetegen sipárognak, ha azt mondom, hogy a frissítés szar, meg legszívesebben kikapcsolnám (ha lehetne), ahogy Win7-en is volt régen (már kezdjük ott, hogy kényszerből tértem át Win 10-re és már látom, hogy záros határidőn belül át leszek rúgdosva Win 11-re is :( ).
    Igazából szerintem nagyon rövid idő múlva elfogjuk érni a havi díjas Windows intézményét is :( aztán majd lehet válallni a túlórákat mint állat, ha az ember úgy akarja használni a PC-jét mint 5-10-20 évvel ezelőtt (Windows, youtube stb. ami régen ingyenes volt, ma meg fizetős). A TV nézést is befejeztem 24 éve, a sok reklám miatt.
    Telefonon már nem youtubeozok, gépen adblocker van. Sokáig nem volt, mert jajj hagy legyen bevétele a weboldalaknak amiket látogatok, de amikor pofátlanul sok letzt a reklám, akkor nem volt más választásom. Szerintem a youtube is azt fogja most elérni, hogy még az is elkezd adblockert használni aki eddig nem tette...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #99738 üzenetére

    Sajnos minden régen jó dolog megy a shitifikálódás felé :(
    Ugyanezt tapasztalom mint te, hogy mindegyik egyre éhesebb, mindenért egyre inkább fizess!
    Spotify helyett én pl használom a telefonom memóriáját és 300+ zene van fent. Gépen meg Winamp és a régi jó mp3 gyűjtemény. Telefonon a spotifynak is fizess, meg a korlátlan mobil netért is fizess (ráadásul sokat vagyok Ausztriában/Németországban ahol hegyek köztt sokszor mobil netem sincs) havonmta több ezer ft extra ezekből simán összejönne.
    A másik a híroldalak, elkezdek olvasni egy cikket, és a felénél bedobja, hogy hoppá, a folytatásért ilyen-olyan tagságot vegyél... amit ha elfelejtesz lemondani ráadásul, akkor onnantól kezdve havi szinten mindig vonni fog.
    Ugyanerre a money drainre (és a hitelkártya adataidra) megy a youtube premium is. Megrendeled, aztán elfelejted, ők meg vonják a pénzt.
    Sok ember át sem látja, be sem látja, csak azt látja, hogy jajj itt havi 600ft, ott havi 2500ft. hát ez semmi ... Aztán észre sem veszi, hogy mennyire összeadódik.
    barátnőmék családjának végeztem 1+ éve ilyen optimalizálást, minden fizetős szir-szart ami nem is kellett (el is felejtették csak vonta a pénzt) összeszedtünk, kiderült, hogy havi közel 60 ezer (évente 720 ezer!) megy el ilyenekre. Az egy autó ára.
    Közben emel a netflix meg minden, én meg úgy érzem ideje visszafrissíteni a 2006-os virágbolti forgalmat.
    Az internet szerintem sokkal jobb volt a 2000-es évek első felében, de úgy 2000-2010 között mlég elég jó volt. Az irány, ahová most tartunk (és akkor a criptorol, NFTről és társairól nem is beszéltem) nagyon nem tetszik :(

    Kína meg konkrétan nekem ki is esett, mert eddig az olcsósága és az ingyenes szállítás volt bennea vonzó, de mostmár ki akar 2 hónapot várni egy valamire, ha Áfa+"kezelési díj" van, meg olykor még vámolnak is.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Fred23 #99742 üzenetére

    Azért jár a fejbeveregetés annak aki leragasztotta azzal a cimkével a gyönyörű dobozt, ami így kb semmit nem ér.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz FoxiestFox #99746 üzenetére

    Eléggé sokat járok Ausztriába és Németországba. Azt kell mondjam, hogy sokat szidják a MÁVot, de felénk (100-as vonal - Debrecen és környéke) pontosan ugyanazok a vonatok járnak amik Ausztriában Voralbergben (ami mellesleg a leggazdagabb régió Ausztrián belül is). Valószínűleg az ország más részén nincs ez így, folyamatosan hallok történeteket, mivel amatőr vonatrajongóként és ex mávosként, elég sok mávos ismerőssel rendelkezem.

    Ami pedig a ház és lakás vételt illeti, vitába kell veled szálljak :
    Még egy hónapja sincs, hogy Bregenzben lakásokat nézegettem, és megállapítottam, hogy azokból a pénzekből amibe ott kerül egy panel lakás Budapesten aligha vennék egy ugyanolyan panelt. Persze mondhatod, hogy oké, de az Budapest, de szerintem Bregenzben sokkal jobban fizető állásokat lehet fogni mint Budapesten, és amúgyis jóval menőbb város mint BP. Tavalyelőtt (2022) pl Bregenzben az Am brand-on béreltem egy villában lakást, annyiért, amennyiért Debrecenben sem tudtam volna egy hasonló méretű lakáshoz jutni, és nem a hegyoldalban príma kilátással a Boden tóra (merthogy Debrecenben se hegy, se érdemleges tó) a belváros közepén, hanem a külvárosba se nagyon.
    Van egy haverom itthon szeretne magénak egy lakást. Havi 100 ezer ft-ot tud rá félretenni... az elmúlt 3 évben csak távolodott a céljától, úgy, hogy ennyit minden hónapban félrerakott rá. Gyorsabban nőnek az ingatlan árak, és az árak, mint ahogy ő tudja gyűjteni a pénzt. (és akkor tegyük a szívünkre a kezünket hány olyan embert ismerünk aki havonta ennyit félre tud tenni?)
    Véleményem szerint itthon semmivel sem esélyesebb már lakáshoz jutni, mint nyugaton. A magyar szellemisége még ragaszkodik a saját ingatlanhoz, de véleményem szerint már megvan és növekszik az a generáció, aki itthon is albérletben fogja leélni az életét...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #99772 üzenetére

    Nekem is minimális a bizodalmam a felhőkkel kapcsolatban, tűntek el adatok, lettek fhosra tömörítve, fizess folyamatosan, vagy törlik stb. Én is csak a megában bízok, de abban is óvatosan, inkább offline van mentve minden, akár két HDD-re is. Local mp3 készlet, online sávszélt zenehallgatásra ilyenkre nem is áldoznék. 500Mbites netem van, a 22Mbit feltöltéssel amúgy sem tudnék élvezhető sebességgel nagyokat felhőzni.

    Itt is percre pontos modern buszok vannak (tavaly lettek kicserélve vadi újakra) nyáron légkondi, télen jó fűtés. Itt a MÁV is jól működik, modern vonatokkal, szóval a tömegközelekedésre semmi panaszom nem lehet :) (a buszmegállókba viszont egy évig azt állítanám ott minden nap aki tervezte, mert látszik, hogy olyan tervezte, aki sosem buszozott, csak az autóból ülve szeretné szépnek látni, a célszerűség meg mellékes)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz FoxiestFox #99793 üzenetére

    Nagyon jó az a háttér!

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pista0001 #99812 üzenetére

    Én is nagyjából hasonlókat tapasztalatam mint te.
    Az Athlon XP-m totál használhatatlan bármilyen netezésre is, de C2D-vel ugyanaz van mint nálad. Annyival kiegészíteném, hogy a böngészés leginkább egy ablakban lehetséges.
    Ráadásul 20 ezer ft-ból már van 4th gen I5, alaplappal és 8GB RAMmmal (félkonfig)*, ami nagyságrenddekkel sokkal használhatóbb mint akármelyik rommá húzott 4GB RAMos, 20GB HDD-s C2D ...

    * Sőt, messzebb megyek ma 29K-ért láttam itt a HA-n 4th gen I5, 8GB RAM, 500GB HDD komplett gépet. Ok, integrált VGA, de dobsz bele egy 120-a SSD-t (van 4000ft-ért is már) és 35 ezer alatt van egy olyan géped amivel ma még azért el lehet netezni, cserébe a Win 10 is felügyeskedhető rá.

    És az a durva, hogyha végig gondolom - kiindulva abból, hogy az emberek általában mit csinálnak a gépeken - akkor Pikari falubelijei nem retrozni veszik ezeket, és nem úgy állnak hozzá mint mi, hanem facebookot és youtubeot pörgetni. Vagy Pikari egy retrokedvelő faluban lakik :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #99820 üzenetére

    Jó, de az AMD. Intelnél sajnos már a Win 7 sem megy fel a B560-ra, nemhogy a Win 98 ... :Y
    (ezért is kellett áttérjek Win 10-re, mert Win 7-re pl alaplapi driverem sem volt, így hang, hálózat és VGA driver nélkül lassú tárhely kezeléssel vállalhattam volna a Win 7-et csak)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #99830 üzenetére

    Valószínűleg vagy sokkal több pénzt keresel mint én, vagy neked másabbak a prioritásaid mint nekem. Nekem simán megéri hetente egyszer gépre kötni a telefont (képeket amúgyis lementem), és feltenni azt az 1-2 mp3-at (már ha van olyan) ami nincs fent és elég nagy szerelem ahhoz, hogy kelljen telefonra is, mint előfizetni, és terhelni a mobil netemet is. Youtubeot se használok telóról, gépről meg adblock. Most különösen nem tetszik az az aggresszív reklám politika, amit a youtube nyom, és nem azzal szeretném "jutalmazni" a sokkal rosszabb körülményeket, hogy fizetek nekik, mert ez ugye nem lenne egy jó precedens.

    #99824 Czo :
    Itt nem is a 4MB feletti részről van szó, hanem a 8MB felettiről. Amiket Voodoo 2-re és társaira terveztek, aligha profitál az extra memóriából. Szerintem.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #99827 üzenetére

    Kár érte :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #99836 üzenetére

    Hát ... lehet.
    De az egy totál más dolog, hogy mennyire lenne használható egy Win98/XP/Win7 ezen a gépen a mindennapi feladatokhoz. Szerintem nem nagyon, olyan oprendszert meg ami csak van és nem használom kb semmire már tartok egyet : egy karakteres linuxot.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #99840 üzenetére

    Azon az iCloudon amiért gondolom szintén folyamatosan fizetsz, havi szinten.

    Hm... Javíts ki ha tévednék, de : én esküszöm úgy emlékszem, hogy a Voodoo 2 SLI-m két 8MB-os Voodoo II-ből állt. Nekem úgy rémlik, hogy 4MB-os a Voodoo 1 volt, a Rush már 6MB-os volt. Meg volt Voodoo Banshee az 8 vagy inkább 16MB-os volt? na erre már nem emlékszem.
    Mert amúgy a többiben igazad van, mondjuk az UT és a Q3 is akkor jelent meg amikor még a 8, maximum 16MBos kártyák voltak, így a 32ből már aligha profitáltak, de a 16-ból még szerintem is akár.

    A Voodoo 3 megint más, azon 16MB volt, de amik arra lettek tervezve, azoknak már gondolom más okból is kevés a Voodo II ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pista0001 #99843 üzenetére

    Ebből végülis arra jutottunk, hogy amit Pikari árul azt nagyon nem érdemes megvenni, mert ugyanannyiért sokkal használhatóbb gép is összeállítható :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Czo #99853 üzenetére

    Na ez igen! Részletes, érthető magyarázat :R
    Mostmár így értem, hogy miért olyan kevés memóriákat mondtál, értem miért tudna több memóriát is használni (kevesebbet kéne a RAMból átrángasson), és hogy akkor valamelyest elbeszéltem melletted, mert án ugye az összes textúra memóriára gondoltam (amit kifejtettél, hogy miért nem célravezető).

    Nem ismerem az adatbázis szerű tárolási módot, de jónak hangzik, hogy nagyon jól kereshető. Én ezt itthon spéci könyvtárszerkezettel oldom meg. Nekem inkább az a bajom, hogy folyamatosan hónapról hónapra (vagy évről évre most mindegy) folyamatosan fizessek azért, hogy a saját adataimat kiadom egy harmadik félnek, aki kvázi rendelkezik felettük.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Fenyő #99854 üzenetére

    A hardver követelményeket még össze is tudnám hozni, mert 1GB RAMot simán össze tudok pakolni, van egy 9800PRO-m is (bár a GeF3-assal szoktam hajtani), de onnantól, hogy Linux, meg forgassunk ezt meg azt, csak elméleti lehetőség marad számomra.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #99860 üzenetére

    így van. Arról nem is beszélve, hogy a végén fizikai eszközeid is vannak, amiket akár eltudsz adni, vagy ha valamiért nem tudsz fizetni, akkor sem törlődnek az adataiad.

    Ha pedig esetleg a távoli eléréshez nem is ragaszkodsz, csak egyszerűen le kell tárolni az adatot, és nem baj, ha mondjuk dokkolóban/külső házba kell berakni a gépbe, ha kell, akkor évente ez egy 6TB-os HDD-t jelent.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz MasterDeeJay #99865 üzenetére

    Erről most hallok.
    Igaz csak átcimkézett lapok, de örülök, hogy velünk van ismét az Abit :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pista0001 #99873 üzenetére

    Nekem mivel anno újan 4th gen-t vettem, mindig is képben voltak. Az 5th gen ugye nem nagyon volt, 6-7th semmi olyat nem tudott amiért váltottam vagy ajánlottam volna őket, inkább a combosabb 4th geneket ajánlottam. 8th gen és utána már más persze ...

    Ahogy látom neked ez a I5-4570 nagyon visszatérő elem volt :D

    Most nekem is van itthon, ár írtam egy I3-4170, 16GB RAM, GTX 960 2GB, 120GB SSD, 1TB HDD* ... meg valahol egy 4th gen I5 nem tudom milyen proci, lehet azt beleapplikálva középidős gamekre ez is jó lenne, főleg ha esetleg beledobom a 8GB-os RX570-et :D

    * Eredendően ez egy Z-s lapos Anniversaire Celeron volt, 4 majd 8GB RAMmal és HD6850-el, csak már így "elfejlődött" :D Ha nem volnának olyan drágák a K-s 4th gen I7-esek akkor azzal is szépen kifutná magát, egész komoly géppé lehetne még fejleszteni.

    #99872 Pikari : Jönnek a 4th gen-es cuccok? :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz MasterDeeJay #99883 üzenetére

    Eltudom képzelni, hogy hoz egy közepes kínai szintet. Igazából nekünk érdekes az Abit márkanév, akik régen benne vagyunk, a legtöbb ismerősömnek valószínűleg csak egy darab-darab lap lenne.
    Mindenesetre nagyon kiváncsi vagyok rá, hogy milyen lesz, szóval remélem sikerül rendelned :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pista0001 #99884 üzenetére

    Nos nekem is kevés volt a csúcs kategóriás cuccom, pláne a maga idejében.
    Általában Celeronokon éltem, a legnagyobb dobás a maga idejében az Athlon XP-m volt, de az is inkább csak a tuningolhatósága miatt, amúgy full középszerű lett volna az is.
    A Phenom 9500 a maga négy magjával a köreimben nagy miújság volt, de négymagos Phenomok legalja volt. Aztán meg I3-at vettem, ami közismerten nem épp a csúcs kategória, hanem alsó közép, és most is egy I5-ösről írom ezen soraimat ami meg közép kategória.
    (ezek nyilván az általam napira hosszabb ideig használt gépek. De pl azt tartom, hogy szerintem az országban az elsők között voltam aki élőben látott, és nyúzott 3.06GHZ-es HT-s Pentium 4-est, amikor az kijött)

    Igen, egy 750Tivel jobban járnál :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz MasterDeeJay #99887 üzenetére

    Abit táp :Y

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #99888 üzenetére

    Bizony nem volt nagy durranás. Ezt már sokszor kifejtettem a topic hasábjain, hogy sok helyzetben éppen hogy egy 3200+-os Barton erejével bírt, ami akkoriban nem volt sok. De én Athlon XP-ről váltottam, és a két magot átugorva - merjünk nagyot álmodni - címszóval rögtön négy magra váltottam. A haverok meg az állukat keresték a földön, mert akkoriban még a két magos se volt túl gyakori a társaságban, négymagos meg senkinek sem volt. Az más dolog, hogy eléggé hamar megéreztem, hogy nincs itt ám sajnos olyan sok erő. Szerintem Phenom 1-re kb semmilyen C2D-ről nem érte meg váltani.

    Tényleg jól húz, bár ez nem egészen az amihez nekem volt szerencsém, mert az még 533-as FSB-s volt. (GeF3Ti200 :D )
    A haverok még hónapok múlva sem tudták, hogy mi az a Hyper-Threading, meg maximum a PC-s újságokban olvastak róla, én meg személyes tapasztalatok alapján áradoztam nekik róla.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz jokeph #99892 üzenetére

    Igen, nagyon szerettem volna Phenom II-re átállni, de akkoriban nem volt pénzem, pedig még egy éves sem volt a Phenom 9500 mikor már leírtam, hogy ez bizony csereérett...

    GeForce 3 Ti : Nekem szerencsém van, ez szerintem eredetileg Ti 500 128MB lehetett, mert DDR-es, és 550-en is simán mennek az amúgy 400MHZ-es memóriák. A GPU meg 175 helyett 250-en :D
    MX 460 128MB ... arra a kártáyra én is emlékszem, na az volt az igazi paraszt vakítás, egy jobban meghúzott MX400 volt, 128MB memóriával, mikor oda még 64MB is bőven elég lett volna. Pitta cimborám vagánykodott mert ő vett olyat. Átvittem a GeF3-asomat, betettük a gépébe (ez eg pénteki nap volt), hétfőn beszámítással lecserélte egy GeForce 3-asra ő is (igaz neki csak 64MB-os volt).
    Én a VRram csak egy dolog dolgot a Savage 4-esnél tanultam meg.
    Emlékszem mikor megvettem a ASUS V3400TNT-t 16MB-osat akkor 2 nap múlva láttam, hogy van 32MB-os Savage 4 is. Majdnem vertem a fejemet a falba, hogy miért nem olyat vettem?
    Kis idő múlva osztálytársam vett Savage 3-est. Elmentem beszerelni neki, de már menetközben gondolkodtam, hogyan vezetem majd rá, hogy cseréljünk. Neki is ugyanúgy 366-osa volt ugyanúgy 32MB RAMmal. Betettem a Savage 4 32-os kártyát és az állam leesett, de negatív értelemben. Sokkal gyatrábban teljesített kb minden játékban mint a TNT-m, 3D Mark '99-ben is láthatóan lemaradt stb. Akkor tanultam meg, hogy a VRam nem minden.
    Később épp az MX440, 460 voltak még erre jó példák (de pl a GeF2 MX400 64MB VS GeF2 GTS 32MB is jó példa erre), még később meg amikor jöttek a DDR2 1GB-os kártyák VS DDR3-as 512MB-os VGAk. De pl a 7300GT-m is 128MB-os volt de GDDR3... azért nem 256-ost vettem mert az csak GDDR2 lett volna.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    Másik topicba linkeltem, de itt is itt a helye akkor már :

    A Ti200-ast kibányásztam az Athlon XP-ből, hát eléggé poros, de időnként ma is használatban van :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Fenyő #99923 üzenetére

    A 128 bites 440-re már nem nagyon emlékszem (valószínűleg nem nagyon találkoztam vele), azt tudom, hogy voltak MX 460-asok amik különösen jól mentek már, de technológiailag és képességekben mégiscsak GeForce 2-esek voltak még ha nagyon gyorsak is. Pont ezek voltak azok a kivitelek, amiknek az áráért már GeForce 3-asokból is volt választlék.
    Savage 4-esből meg szerintem csak gagyikat láttam (a Savage Extreme már más), mert amiket én láttam azok TNT2 M64 (és TNT1 normál) szint alatt voltak bőven. Három Savage -esem is volt, és mindhárom alkalommal egyre csalódottabban szálltam ki belőlük. (pedig az utolsó alkalommal egy akkor már nagyon erősnek számító vadonatúj 1700-as Celeront raktam mellé 2266MHZ-en -- ott már tuti nem volt CPU limit).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz arn #99933 üzenetére

    Végignézve a Celeron órajeleket, mindegyikhez eszembe jutott 1-1 osztálytársam, kinek melyik órajeles volt :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #99950 üzenetére

    Ez nekem mindenhogy gyanús. 4TB-os kapacitást még SATA SSDből is több mint gyanús 11000 ft-ért (nemrég 1TB-os SATA3 SSD-ke kínáltak pont 11900ft-ért, itt helyben az oldalon, még abból sem mertem venni, pedig noname volt, volt aki vett, azt mondja, hogy jó).
    Ehhez jön az, hogy ráadásul M2-es is, na ez tényleg tuti hamis, ráadásul Samsung 990Pro ...

    Sajnos tegnap megdöglött az M2-es SSD-m :( (szerencsére volt egy 2022 dec 29-es backupom a SATA SSD-n, betoltam azt és van rendszerem, de érezhetően lassabb mint egy M2 SSD), és épp most nézek SSD-t.
    Egy 1TB-os Samsung 980 Pro 40 ezer fölött van, a 2TB-os változata 65K környékén, a 4TB-os pedig 170 ezer ft!!! ha mondjuk 135 ezer lenne, az még hihető lenne, talán 110 ezerért is, de 11 ezerért kizárt, hogy ez valódi legyen! Eleve 1TB-os M2 nem létezik 20 ezer ft alatt (ok, MO-n, de na ... ) Jah és ez a linken 990Pro ami átlagban még 15% felárral van a 980 Prohoz képest ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Fenyő #99970 üzenetére

    Én ugy emlékszem, hogy PPGA Celeron 533-ig volt, utána 566-tól FCPGA volt. De lehet, hogy volt némi átfedés a kettő között.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #99986 üzenetére

    Jah, tényleg Sandian, még én is bevettem hirtelen, hogy Samsung :D jó trükk.
    Perszem, ha kiváncsi vagy, és a helyén kezeled, akkor megér 11K-t, talán kapunk egy jó hamis SSD tesztet :D meg kiderül mire használható

    ADATA Legend 710 és a hűtőbordája is rajta volt. Tavaly ősszel kezdte, hogy a HDD Sentinel szerint lement a kondiciója 0%-ra. De sokan megnyugtattak, hogy ne aggódjak, nem lesz baja, másoknak is van ez és hibátlanul megy. Az ADATA programja szerint 100%-os volt, ne aggódjak.
    Aztán elmentem Ausztriába, hazajöttem, és tegnap - 2 héttel a gari lejárta után - megdöglött.
    Jött egy bazi nagy kék halál miközben dolgoztam, és többet nem tudott talpra állni a rendszer rajta.
    Rendszervisszaállítás és hibajavítás sem lehetséges. Na sebaj, akkor bootoljuk a régi rendszert a 480-as SSD-ről. Gyorsan bedobtam a gépbe (pár hete szedtem ki és tettem el). Azon a Windows bejött, nézem az M2-es SSD-t, tartalma olvasható. Restart, telepítőből formáznám, nem lehet, hibaüzenet. Google keresés, HDD leköt, ugyanúgy formázhatatlan. Particiót látszólag törli, ténylegesen nem. Restart után ugyanazt látom mint előtte, egy használhatatlan kékhalállal induló Windows ami nem tudja magát helyreállítani. Papíron már partició se kéne, hogy rajta legyen.
    Jó, akkor klónozzuk rá a régi rendszert úgyis az lett volna a vége. 2 óra 20 perc után még 6%, majd hibaüzenet. Újra próba, már az elején hibaüzenet. A lemez írásvédett.
    Ok, akkor formázzuk TCMD alól. A lemez írásvédett.
    Töröljünk : a lemez írásvédett
    Átnevezés : a lemez írásvédett
    Lemezkezelő : a lemez írásvédett

    Akkor kineveztem főrendszernek a 480-as SATA SSD-n lévő Windowst, amivel csak az volt a baj, hogy 2022 december 28-ai volt, annak minden előnyével és hátránnyal. Szóval elég sok mindent kell majd rajta újra rendezni, meg újra belakni.

    Igazából ha nem mentem volna ki Ausztriába, akkor még garancia időn belül megdöglött volna, csak így "élte túl" a garancia időt, hogy kapott 45 nap szünetet. ígyis csak 13 nappal sikerült ... Mondjuk mire hazaértem nem sok értelme lett volna, addig konkrétan azonkívül, hogy a HD Sentinel 0%-osnak mutatja és néha van egy - gyaníthatóan hozzá köthető, de nem egyértelműen reprodukálható - kékhalál, azzal szerintem messzire nem jutok. Annyit megtehetett volna, hogy dec 27 előtt áll be így, mert ezt az állapotot már érdemes lett volna visszaküldeni, de igazából a két ünnep között a fű sem nő, meg eleve a hazatérésem miatt, sandás, hogy már akkor sem tudtam volna intézni a garanciát. Úgy tűnik ennek így kellett lennie :( igazából csak azt sajnálom, hogy a kiesett munka miatt gyakorlatilag kétszer vesztettem el az árát.
    Annyit még hozzáteszek, hogy a nagy kék halál előtt már vagy 1 órán át 100%-on volt hajtva, és azért érdekelt volna, vajon hány fokos lehetett.
    Érdekes, hogy ez már nem az első flash drive, amit úgy látok meghalni, hogy egy írásvédett időkapszula lesz. Szerintem a közeljövőben meg kulcstartó, úgy sem hiszem , hogy sok ember járt a kulcscsomóján 1TB-os M2 SSvel :D

    Most helyette egy Samsung 980 Pro-val szemezek, az 1 vagy 2TB-os legyen-e az még kérdés.

    Azért meg külön áldom magamat, hogy a SATA SSD-n nem szántottam be a régi rendszert, hanem meghagytam tartaléknak :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Pista0001 #99993 üzenetére

    #99991 DarthSun és #99993 Pista0001 :
    Nekem is pendriveok csináltak eleddig leginkább ilyet, most először láttam ilyet SSD-től. Az adatok leolvashatóak róla, viszont semmit sem lehet írni. A Windows egy alacsony felbontású kék halállal indul, majd pár másodperc múlva restart, és ez megy a végtelenségig. Mivel nem lehet rá írni, így javítani sem tudja magát a Windows, és mivel összeomlott klónozni sem lenne érdemes (különben jobb és szerencsésebb ami a SATA SSD-men van). Érdekes, lehet h tényleg a vezérlő csinálja ezt.
    Nyilván most nem tudok mást, mint rendelek egy M2 SSDt, még meg gyorsan, mert persze amíg csökkentek az árak addig nem kellett, most, hogy rakétaként a magasba törnek, rögtön tönkrement :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz czundermák #99998 üzenetére

    Nekem 2009-2010 volt HD3870 Crossfire rendszer, bár igaz egy MSI HD3870X2 képében. Phenom 9500 volt mellette (ami édeskevés volt neki). Egy ASUS M4A785D-M PRO lap volt mellette, amitől viszont alig vártam, hogy megszabaduljak. Ugyanis bármilyen Bios elemet tettem bele azonnal kinyírta, ha áramtalanítottam elfelejtette a Bios beállításokat, ha pedig áram alatt volt, rendszeresen elindult magától a gép.
    Eladás után az új tulaj távtartók nélkül csavarozta a gépházba és megsütötte az alját, de egy haverom megcsinálta, és a Phenom 9500 6GB RAMmal és 3+ TB HDDvel még 2020-ban is működött.
    A HD3870X2 sorsa még érdekesebb, kétszer is eladtam, és visszakerült hozzám, harmadjára aztán miután eladtam vissza akartam vásárolni, de sajnos már nem volt rá lehetőségem, a kártya előbb a romániai Ploieştibe, majd utána a Belarusz Homel városába került, itt vesztettük nyomát :( Valószínűleg most is ott szolgálhat, ha még megy ...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #100004 üzenetére

    Nekem AGP-ben a HD szériához már nem volt szerencsém, legalábbis sajátként tutira nem.
    De igen, AGPben az a csúcs, és a HD3850-el jól összehasonlítható az AGP VS PCI-E is.

    Szépnek szép, a példány, de itt-ott már látszik egy kis kopás, meg mintha fakult volna a cimke is (jajj de szerettem ezt a "művészeti alkotásokat helyezünk el a kárták hűtésén" időszakot :D )

    Hát Zen2-vel már aligha volt procilimit :DDD

    (és gratulálok mindannyiunknak, a topic elérte a 100000 hozzászólást, sőt már meg is haladtuk :D )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Fenyő #100009 üzenetére

    Az alapvető szabályokat anno én is olvastam (noha nincs a fejemben) de emlékszem, hogy aztán minden kártyából jöttek a gagyibb darabok. Azt tudom, hogy az MX460 az nagyon jó is tudott lenni sebességre (tulajdonképpen GeForce 2 MAX) de mégiscsak GeForce 2 alap. Sőt, az MSI(?) asszem kínált MX480-at is, ami már totál elborult volt árban, és jóféle GeF4Ti-ket lehetett kapni érte.
    Nem csoda, hogy leginkább csak a MX440 terjedt el, ami a MX400 utódja volt, meg az MX420, de az sokszor már igazi hulladék volt (volt SDRamos változata is), és annyit nem ért mint egy MX400. A GeForce 2Ti meg jó kártya volt a maga idejében, azoknak volt való, akiknek az MX400 kevés, a GTS-t meg nem tudják beszerezni.
    FX 5200 Ultrával talán élőben nem is találkoztam, de a sima az meg gyengébb volt mint egy GeF3-as, noha legalább feauturekben ott volt, de túl sok értelme nem volt, mert ha bekapcsolt mindent az ember a kártya lett túl gyenge.
    A LE(LE) verziók mellett a SE verziók voltak méfg ATinál a kerülendők. Az összes SE végződésű kártyára mindig azt mondtam, hogy "ezt SE!!!"

    Biztos voltam benne, hogy volt átfedés, mivel nekem csak a PPGA-t vitte a lapom, így sajnos 533-as volt a maximum amit beletehettem, és irigyeltem osztálytársam 566-os FCPGA prociját, ami ráadásul ment 850-en is. Nekem 533-as PPGA-ra meg nem is érte meg befektetni, mert általában a Mendocino 533-as minimális tuning potenciállal rendelkeztek, az általam látott példányok 560-570MHZ környékén már fel is adták, még a 600MHZ sem volt meg velük. :( Nekem ez 466-ról (amivel ráadásul megvolt az 525MHZ stabilan, 585MHZ hang nélkül, és egyszer még a 766MHZ is minimális időre) nem lett volna jó váltás.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Francia91 #100014 üzenetére

    S462-esekhez talán kicsit modernek, de jó helyen szolgálnak :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák