Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz envagyok #65043 üzenetére

    Voodoo rushról jut eszembe, egy régi talán kicsit vicces(?) story.
    Egyszer elmentem az akkori számtech tanáromhoz egy másik osztálytársammal (mi voltunk a fő kockák). Akkoriban nekem egy 466-osom volt otthon, TNT2 M64-el, a havernak meg 233-as. Nekem a Quake 3 elindult otthon, de több bottal meg nagyobb páylákon igen csúnyán beszaggatott, meg az egész játék olyan röcögős volt, komoly belassulásokkal.
    Na a tanárnak meg volt valami 800-as körüli Celeronja 1060MHZ-re feltoltva, 128MB RAM társaságában. Az a proci akkoriban hatalmas nagy miujság volt mert asszem 800MHZ körül volt akkor még a Celeronok teteje. Nos hát persze lássuk mit mutat az 1GHZ CPU, a tanárúr indítson már egy Quake 3-at.
    Q3 indít, majd kissebb-nagyobb pályák tesztelésre kerültek, és haverral elhűlve és lefehérdve néztünk egymásra, hogy a Quake 3 bizony még egy 1GHZ-es Celeronon is szaggat, pedig olyan még nincs is, úristen milyen gépet kell majd venni és miből, hogyha még egy ilyen gépen is rommá szaggatja magát a Quake 3 ...
    Erre a tanárúr nevetve megjegyezte, hogy de csak egy 6MB-os Voodoo Rush kártya van benne. Haver ismerte én nem, meg fura volt a 6MB is. De akkor elmagyarázta haver és ma már tudom, hogy egy olyan Voodoo 1-es amihez nem kellett társkártya. Azt viszont megjegyeztem, hogy ilyen kártya nem kell, és hogy a RUSH nevet tuti szarkazmusból adták neki :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák