Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Centre #9943 üzenetére

    Mert az 1 szál csak egy fél mag, ugyanis a piledriver modul nem 2 teljes értékű mag, csak hát még mindig jobb a hatásfoka 2 maghoz képest (+60%), mint az Intel HT-é (30%). Egyszerűen gyenge.

    Egyébként én is tartottam tőle, hogy ha AMD-re váltok (hála az Intel "felhasználóbarát" fejlesztéseinek), nagy gáz lesz a tesztekben látott "irdatlanul gyenge" teljesítmény, de még 1 magot terhelő alkalmazásokban sem igazán érzékelhető, sem a mindennapokban. Egy video átkódolás persze tovább tart, mint egy 4.6GHz-en járó i5-tel, de ezzel tudok élni, mert így is, úgyis várni kell rá. Ez egészen más helyzet, mint amikor a 3.0GHz-es X2 6000+-ról áttértem a szintén 3GHz-es E8400-ra, és érzékelhetően kb. duplájára gyorsult a gépem, és persze gyakorlati alkalmazásoknál is durva volt a gyorsulás. Szóval nekem az A10 kellemes csalódás, 4.0GHz-re leszabályozva is bőven elég pl. a HD7870XT alá, és olyan rendszeres driveres szarságokba sem futottam bele, mint anno 6000+-szal és HD3870-ekkel.

    cehaeries: A proci feszt elméletileg lejjebb viheted, egyébként jellemző, hogy nem éri el a beállítottat. Nekem pl. 4GHz-hez 1,225V kell, gyakorlatban soha nem megy 1,176V fölé.
    AMD Overdrive stressz tesztjét nyomasd fullban.
    IGP-t felviheted 1GHz fölé, 1,225V körül megbirkózik vele sztem, de ez a max sebesség, amit elbír, nekem durvább fesz emeléssel sem volt stabil 1086MHz fölött.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák