Új hozzászólás Aktív témák

  • fgyorgy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új Alexa birtokos vagyok. A teljes topicot átolvastam már. Volt amelyik részt többször is. 

    Smart Home kiépítése a célom sajátkezűleg, a házamban.
    Ezeket szeretném megvalósítani:
    - Világítás a lakásban és az udvaron
    - Redőnyvezérlés (jelenleg kapcsolókkal mozgatom)
    - Szellőztető vezérlés
    - 2-3 ajtózár
    - Öntözőrendszer
    - Fűtésvezérlésben is volna némi keresnivalója, de geotermikus fal és padlófűtés lévén nem tudom érdemes-e. (lassú reagálású rendszer)

    Mivel elég sok pénz egy jó rendszert kialakítani, teljes dilemmában vagyok, hogy mivel is kezdjem.
    Részt vettem a Fibaro egy nyílt napján, és teljesen beleszerettem amit ott láttam. De a programozható központ közel 200 ropi, az egyes komponensek meg 20 ezer körül vannak, és bizony igen sok kell.
    Azóta a sok-sok olvasgatásba addig eljutottam, hogy a végső (fő) rendszerem Z-Wave alapú lesz. Az volt a terv, hogy amíg nem szedem össze a Fibaro központ árát, addig elindulok egy Vera Edge központtal, akasztgatom rá a kapcsolókat, és a végén leváltom a Vera-t Fibaro-ra.

    Egyben biztos voltam, nekem kell a hangvezérlés, ezért jött Alexa, mivel elég jól kezeli a Smart Home rendszereket.
    Tegnap bejött mellé egy Philips Hue kezdőcsomag, mert ezt sem éreztem pénzkidobásnak.

    A topic végigolvasása rávilágított arra, hogy bizony a célt elérhetem sokkal olcsóbban is vegyes rendszerek használatával Ali, Bangood, Wish beszerzésekkel.

    Kérdéseim azokhoz, akik már átlátják a smart home rendszereket.

    Érdemes beruházni a fali kapcsolók, redőnykapcsolók helyére pld. Broadlink kapcsolókra? (pld, Sonoff bridge-el)
    Vagy inkább várni, és amikor megvan a Z-Wave központ akkor elkezdeni építkezni?

    Ha vegyesen használjuk, vagyis hangvezérléssel, és néha manuális kapcsolgatással a Broadlinket, akkor az nem keveri meg a rendszert?

    A redőnyökhöz, külön kapcsoló típus fog kelleni?

    Tudom ezeket a kérdéseket inkább az Okos Otthon topicba kellett volna feltennem, de egyrészt azon nem rágtam még át magam, és jó sokáig is fog tartani, másrészt ott úgy vettem észre, hogy olyan szakik vannak akiknek az ilyen jellegű kérdések annyira alapok, hogy talán zaklatásnak is veszik.
    Köszi a válaszotokat!

Új hozzászólás Aktív témák