Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Egy tudatos álom nem feltétlenül jó dolog. Sokan azt hiszik, hogy sokkal jobb, de totál fals lesz tőle az álom, teljesen elveszti azt, amitől álom egy álom.. Az álom összeomlása teljesen természetes ebben az állapotában. Legtöbbször pont ezért is ébredünk fel azonnal, mert ez az agy automatikus reakciója arra, ha "kiderül" hogy onnantól az álom nem "valódi". Lehet ezt finomítani, gyakorolni, de szerintem attól a pillanattól értelmét veszti a dolog.

  • pat86

    tag

    Volt már olyan érzésetek, mintha megtörtént volna?
    Vagy az életben van dejavu, aztán eszedbe jut, hogy ezt már megálmodtad?

    Ki tudja mi rejlik az emberi agyban... Állítólag, ha álmodsz, akkor az agy nem pihen.

    Ritkán van, hogy nem álmodok. Többnyire kusza dolgokat. De néha egy-egy részlet nagyon is megmarad.

    Pl: emlékszem, hogy két számomra ismerős ember az életemből az utca felett repül valami repülőszerkezetben, de lehetett látni őket rendesen, mintha csak traktorban ülnének...külön-külön szerkezet és beszélnek, mintha az egyik tanítaná a másikat... egész közül voltak a földhöz...(még most is látom a szemem előtt).

  • Geller72

    veterán

    válasz pat86 #802 üzenetére

    Azok az álmok, amik a hétköznapi problémáink, eseményeit dolgozzák fel, tulajdonképpen bizonyos szemszögből nézve jelentéktelenek. De nem ezek az álmok érdekesek. Hanem azok, amik nem köthetők semmihez, és senkihez. Sem helyhez, sem személyhez. Amik egy általunk ismeretlen, vagy ismeretlennek vélt, de legbelül, álmunkban nagyon is ismerős helyekhez és személyekhez köthetőek. Sokszor leírtam már. Az emberi agy alapvetően minták alapján "dolgozik". Éppen ezért megdöbbentő az, amikor egy olyan álomban találod magad, ami semmihez sem hasonlítható helyeken "játszódik". Amit az agyad nem tud elméletileg megalkotni, mert nincs mi alapján. És m égis megtörténik. Velem folyamatosan. Emlékszem álmokra több évtized távlatából, de nem is kimondottan az álmokra, hanem a helyekre. Van, "ahova" többször is visszatérek. Jelenlegi tudásunk alapján nincs rá magyarázat, vagy ha lenne is, elég meredek. Én a magam részéről hajlok a meredek irányba..

  • unclefucka

    senior tag

    Sziasztok!

    Oké, szóval a mai napi érdemes a megosztásra.

    Egy szállodába mentünk a párommal. A szállodai dolgozó kísért fel minket, de valahogy eltévesztettem az irányt és a lift külsején utaztam az emeletre. A szobánál odaadták a kulcsot és bementünk. Kiderült, hogy a szoba 18 ágyas és -kettőt kivéve- mind foglalt. Az ablakokban hatalmas piros és sárga :F virágos muskátlik voltak. Az egyik ágyból kikelt Jeff Goldblum és mondta, hogy ő a szoba felelős és megkért, hogy segítsek neki átültetni a muskátlikat. Aztán az ágyamnál találtam egy géppisztoly formájú Flóbert fegyvert. Valaki mondta, hogy el kell kapni a rosszfiúkat. Rögtön a helyszínen teremtünk, egy folyó töltés oldalába épített gyártelepre, ahonnan a rosszfiúk egy Ferrari F50-el menekültek. Megtöltöttem a Flóbertet céloztam és megszólalt az óra...

    Nagyon szürreális volt, de ez a kellemesebb álmok közé tartozik. :DDD :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

  • ridiculous

    aktív tag

    válasz pat86 #802 üzenetére

    Nekem konkrétan annyira deja vu érzésem volt egyszer hogy közben rájöttem hogy ezt így pontosan megálmodtam, és emlékeztem is a kimenetlére ezért a végét megváltoztattam..
    A lényege az volt az álomnak hogy egy okból kifolyólag végleg összeveszek egy baráttal, ez élőben pontosan az ok előtt bevillant, "megfagytam" pár másodpercre és lejátszódott a szemem előtt az egész ahogy megálmodtam.. és mivel nem akartam hogy véget érjen ezzel a személlyel a barátság ezért nem azt tettem amit az álomban hanem úgy alakítottam hogy ne legyen belőle veszekedés, magát a konfliktust kiváltó okot "töröltem" a szituációból.

    ..és az egészben a legérdekesebb hogy utána folyamatosan romlott a barátság minősége, az élet mintha direkt úgy hozta volna hogy távolodjunk el egymástól és ne legyen semmi "kapcsolat" közöttünk.

    [ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

  • gergo5991

    őstag

    sziasztok, valaki meg tudná mondani miért van az hogy :
    ha reggel 8 kor magamtól felkelek, de még aludni szeretnék, szóval visszafekszek aludni, magamra eröltetem az alvást, utána orbitálisan nagy hülyeségeket kezdek el álmodni minden alkalommal, és ezekre általában emlékszem is. Olyan mintha a valóságról álmodnék csak ilyen horror módban, mintha az agyam előszedné a problémáimat és arról kezd el brutál horror módon képet alkotni.

  • pat86

    tag

    válasz ridiculous #805 üzenetére

    Alapvetően, akkor tök mindegy h "bevillan" hiába teszel másképp a végeredmény ugyanaz...
    Álmodtam ismeretlenekkel, ismeretlen helyekkel.. jelenlegi munkahelyem folyosója, illetve kolléga :DDD (egyik álom); jelenlegi párom ismerősei (másik álom)...furcsa
    Nekem már csak akkor villant be, amikor megtörtént... Csak akkor mi értelme, ha nem is tudunk vele mit kezdeni... nem figyelmeztetés, nem tudod elkerülni.. akkor mi célt szolgál...

    Te is úgy álmodod, mintha kívülről látnád magad és az eseményeket? :F

  • ridiculous

    aktív tag

    válasz pat86 #807 üzenetére

    Nekem is ez volt az egyetlen előre megálmodott dolog ami szituáció közben "villant be" és közbe tudtam avatkozni, de itt is pontosan a konfliktus előtt eszméltem.
    Furcsa amúgy hogy vannak olyan előre megírt dolgok az életünkbe amit nem tudunk megváltoztatni, de ha mégis akkor is a végkimenetel ugyanaz lesz mint az én esetemben történt.. hogy ezeket miért látjuk olykor-olykor egy álom által előre? Jó lenne tudni! :DDD
    Én az ilyeneknél amik utánna megtörténnek mindig a saját szemszögemből látom a környezetem.

    Bocsi hogy későn válaszoltam, nem igazán követtem a topikot mert elég kihalt.
    ..most is teljesen véletlen keveredtem ide. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    [ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

  • pat86

    tag

    válasz ridiculous #808 üzenetére

    Nem gond. :) Kíváncsi vagyok.. nekem van még egy álom, amire emlékszem a jelenlegi párommal kapcsolatban, de még nem történt meg. Jó lenne tudni, h ez csak egy álom vagy meg is fog történni. Remélem nem, mert nem túl jó volt az álom.
    Azt tudod, hogy mennyi idő telt el a megálmodás és a valóságban való megtörténés között?? :F Nekem változó, de elég soknak tűnik.

  • ridiculous

    aktív tag

    válasz pat86 #809 üzenetére

    Nekem amik eddig megtörténtek azoknál az álmoknál mindig egy kis jelentéktelen pillanatra emlékeztem belőle másnap, szóval sose volt meg az egész egyből.
    Amikor folyamatban van a történés vagy már meg is történt akkor kerülnek mellé a kirakós darabjai és akkor jön az érzés hogy ezt már átéltem egyszer.
    Nekem is elég sok időnek tűnik, fogalmam sincs mennyi idő telt el.

    pl. múltkor volt egy olyan hogy facebookon olvastam egy cikk alatt kommenteket és az egyik kommentnél jött egy érzés hogy ez már egyszer megtörtént (erre a pillanatra emlékeztem egy álomból és itt került mellé a többi darab)
    szóval gyorsan letakartam a telefon kijelzőjét mert tudtam hogy mi lesz a következő komment és kíváncsi voltam hogy tényleg az lesz-e.. megnéztem és az volt.
    ..előtte azt nem láthattam mert 1 perce írták meg olyan gyorsan letakartam hogy nem is figyeltem hogy a következő kommenthez még görgetni is kell.. :DDD
    Semmi sorsfordító nem volt benne, szóval nem is értem hogy ezt miért álmodtam meg előre.

    [ Szerkesztve ]

    [ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

  • pat86

    tag

    válasz ridiculous #810 üzenetére

    Nekem sem a teljes álom van meg, mindig egy-egy részlete ami igazán tiszta és az azzal járó érzés.
    Az, hogy most nem tűnik sorfordítónak, lényegesnek nem jelenti azt h a jövőre nézve nem lesz-e az.
    Álmodtam régen egy szőke nőről, értelmetlen volt az álom, ismeretlen a nő semmi sorsfordító, most új munkahelyem van és ő az egyik kolléga :)
    Az is baj ezekkel az álmokkal, hogy nem tudjuk mire érdemes figyelni, mit érdemes megjegyezni. Pl: aki írta a hozzászólást? amihez írta? amikor írta? vagy aki arra reagált, túl sok az info.... főleg nekünk nem hozzáértőknek. Itt a sajátom: több mint egy éve álmodtam, hogy sétálok egy boltban (ahova egyébként nem járok) megy jó messze előttem egy nő utána egy kislány, ismeretlenek. A mostani párom ismerőse és lánya.
    Érdekesek és ijesztőek ezek az álmok. Nem maga a történés benne, hanem a tudat h vannak. Hogy látod, de nem érted, illetve mi célja. Vagy ha már álmodjuk, akkor miért nem emlékszünk az egészre. Vagy ha már emlékszünk, miért pont arra a kis "értelmetlen" részre.

  • ridiculous

    aktív tag

    válasz pat86 #811 üzenetére

    "Érdekesek és ijesztőek ezek az álmok. Nem maga a történés benne, hanem a tudat h vannak. Hogy látod, de nem érted, illetve mi célja."

    Számomra inkább az az érdekes és ijesztő hogy ezek szinte kőbe vannak vésve hogy meg fognak történni.
    Nem lehet ezeket a szituációkat kikerülni, még ha emlékeznénk egyből felébredés után az egész álomra pontosan és arra hogy mikor történik meg egyszerűen akkor is arra sodorna az élet, elkerülhetetlen.
    Kicsit felfoghatatlan hogy az ember életében vannak dolgok amik meg vannak írva és önmaga csak a köztes időt tudja befolyásolni.. vagy talán azt se.

    [ [ [ Pain...Death...Nothing phases me ] ] ]

  • Geller72

    veterán

    Egyik utolsó, nagyon erős álmom, ami mint a legtöbb, mint emlék maradt meg bennem..
    Nem a sztori maga, ami érdekes...
    Az álmom részese volt egy másik személy. De nem a szokásos NPC kategória, ami csak kitölti az álmod, vagy valamilyen szerepe van..
    Talán úgy tudnám megfogalmazni, hogy olyan, mintha TÉNYLEG ott lett volna, a maga személyében az álmomban. Ez most vagy átment, vagy nem, de nem igazán tudom megmagyarázni. :D.

  • JoolsNOS

    veterán

    Sziasztok! Visszaolvasva páran felhozták a tudatos álmodás témát. Valaki akar még vele foglalkozni, ha egyáltalán megy még a topik? Lenne pár kérdéasem ahhoz aki esetleg expert benne.

    I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

  • JoolsNOS

    veterán

    válasz Geller72 #815 üzenetére

    Mindig is foglalkoztatott, mert régóta előfordult velem 1-2* évente. Aztán kb 2 éve elkezdtem csinálni napközben a valóságtesztetket. Tükörbe nézés, ujjam megpróbálom keresztülnyomni a falon stb. Kb 1 hónap próba után jött is az első tudatos álom. Kb 2 hónap alatt volt is 3-4. Viszont utána 1 hónap semmi, meguntam abbahagytam a teszteket. Utána több minr 1 évig semmi. Most valamiért láttam egy cikket ahol írták hogy nem szaban abbahagyni illetve türelmesnek kell lenni.
    Kb másfél hónapja újrakezdtem. Illetve álomnaplót is vezetek.1 hónap után jött az első, és azóta elég jól állok, kb heti 1, de volt hogy heti kettő.
    Szóval szeretném továbbfejleszteni. Valami ötlet hogy lehet?
    Illetve volt már olyan amikor átvert a teszt az álomban, mert normál esetben az ujjam pár centire eltűnik a falban, de egyik esetben furcsának találtam a helyzetet, de az ujjam nem ment bele a falba, emiatt nem jöttem rá hogy álom.
    A fő probléma pedig, hogy általában hamar felébredek. Csinálok 1-2 tesztet, elcsodálkozok, hogy milyen valóságos, de amint valami érdekeset csinálnék, már ébredek is, kevés kivétellel.

    I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

  • Geller72

    veterán

    válasz JoolsNOS #816 üzenetére

    A türelem, nos az baromira kelleni fog..szerintem.

    Az én álláspontom erről:

    -Olyan tesztek mindig is meg fognak/tudnak bukni, amiket az agyad elő tud állítani magától is. Remélem, érted mire gondolok. Miért ne "mondhatná" neked azt az agyad egy álomban, hogy nem tudod kersztülnyomni az ujjad a falon, amikor ezt bármikor meg tudja tenni, főleg, hogy ha a valóságban ezt már "begyakoroltad"? Csak leképezi és ennyi. Már el is hiszed, hogy az adott álom valóság, ha az álomban is úgy viselked(ik minden)sz, ahogy a valóságban. A tudatos álmodás alapvető problémája - és ezt nem tekintem problémának igazából, hanem pont, hogy az első jel, hogy működik - hogy tudatosul benned, hogy ez csak álom és felébredsz. Ha nem tudatosulna, akkor nem nevezhetnék tudatos álomnak. Hiszen tudod, hogy ez csak egy álom.
    De ez nem olyan nagy gond, idővel elmúlik (az, hogy felébredsz). Azon kívül ilyenkor nem kell "bepánikolni", "bepöccenni", hanem lehetőleg azonnal "folytatni" az álmot ott, ahoil abbahagytad. Később ez is magától fog működni, a lényeg, hogy ne érezd ezt az egészet "muszájnak", és ne éld meg kudarcnak, hanem előrelépésnek.

    És most néhány észrevétel, megállapítás, vélemény, tőlem erre vonatkozóan:

    -Lehet, hogy furcsa, amit most írok, de én nem szeretem a tudatos álmokat, álmodást, de erre csak később jöttem rá - amikor már bőven működött - hogy miért.
    Ha "ráállsz" a tudatos álmodásra, elveszted a "random" álmodás tudását, lehetőségét, ami egyben megöli magát az álmokat. Teljesen meg fognak szűnni, előbb, vagy utóbb, a tudatos álmokból pedig idővel kiábrándulsz, megunod. De könnyen lehet, hogy a "random álmodás" tudását, készségét elveszted.

    Pedig pont ez benne a szép, de legfőképpes érdekes és vizsgálandó, megmagyarázandó - sötét terület - hogy ezek a "random" álmok miért és hogyan jönnek létre, minek a hatására, vagy minek kapcsán. És itt most nagyon nem arra gondolok, amikor pl. egy napon összeveszel a főnököddel és erről álmodsz.

    Hanem az olyan álmokra, amiknek tulajdonképpen semmi előidéző oka nincs, vagy nem szabadna hogy legyen. Amikor az agyad "előállít" egy random világot, full "berendezve" mindennel és mindenkivel, tökéletesre. Amikor például abban az álomban mások a szüleid, a testvéred (főleg, ha soha nem is volt testvéred), más a feleséged, férjed, gyermekeid vannak (miközben a "valóságban" (nem véletlenül raktam ezt is idézőjelbe) meg soha nem is volt(ak)).

    Hogy miért érdekes ez? Mert az emberi agy alapvetően a MINTÁK alapján működik, reagál le dolgokat. Többször is írtam már itt is le, hogy ha mondjuk én a somlói galuskát említem neked, de te soha nem ettél, láttad az állagát, érezted az illatát, ízét, akkor neked halvány fogalamdnak sem kell(ene) lennie, hogy milyen is valójában a somlói galuska. Mint ahogy arról sem lehet(ne) fogalmad, hogy milyen Budapesten a Kisfuvaros utca, ha soha nem jártál még ott.

    Remélem, átment, amit ezzel szerettem volna mondai, és nem untatlak vele.


    Most egy meredekebb rész jön, amolyan tipp, tőlem, szerintem. :)

    A kvantumfizika - mondjuk úgy - működésének egyik feltétele, szabálya - nevezzük bárhogyan is - az, hogy léteznek párhuzamos univerzumok. Ez nem kitaláció és konteo részemről, ha bármelyik neves szaklapban (angol nyelven) ennek utánanézel, ezt a szakemberek, tudósok tényként könyvelik el. Publicisztikák vannak ebben a témában.

    Nos, a konzekvenciám, kérdése(i)m ezzel kapcsolatban:
    -Mi van, ha ezek az álmok, amiket semmiféle minta alapján nem tudna az agy leképezni, egy párhuzamos univerzumban létező másik énünk tapasztalatai alapján, amolyan áthallás, egy ilyen "ablakon" keresztül??

    Remélem nem untattalak és nem röhögsz ki nagyon, ezek részemről javarészt feltevések, megfigyelések. :) Szerintem a tudatos álmok rövid távon zsákutcák, feleslegesen elvesztegetett idő és agyalás, nekem legalábbis nagyon hamar unalmassá és érdektelenné vált, sokkal nagyobb potenciált látok abban, amit felvázoltam és amiről még eléggé kevés információval rendelkezik az emberiség.
    :R

  • JoolsNOS

    veterán

    válasz Geller72 #817 üzenetére

    Igen ebbe a véleményedbe belefutottam visszaolvasás közben. Mivel még olyan annyira sok tudatos álmom nem volt, ezért nem tudhatom, hogy meg fogom-e unni. Egyelőre nagyon nem úgy érzem. Viszont pl mikor 1 hétig nem emlékszem hogy álmodtam volna nem feltétlenül hiányzik. (bár mióta álomnaplót vezetek, 1-2 nap maradt csak ki) Illetve magának az álmoknak soha nem tulajdonítottam különleges jelentőséget, mit jelent, ezt vajon miért álmodtam, satöbbi. Tehát emiatt sem aggódnék ha elmaradnának a tudatos rovására. Amúgy sokszor annyira katyvasz álmaim is vannak hogy azt egy párhuzamos univerzumban is elképzelhetetlen :D
    Amúgy a tükörbenézős teszt eddig sohasem vert át, ott mindig másvalakit látok álmomban.
    Illetve az eredetből nyúltam egy ötletet. Egy tárgy ami mindig nálad van és nem adod oda senkinek. Ez a jeggyűrűm, mindig rajtam van, általában megnyúlik mint a gumi álmomban.
    Na majd ha előbbrébb jutok, kíváncsi vagyok hogy változik a hozzáállásom.
    Köszi az észrevételeidet :R

    I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

  • Geller72

    veterán

    válasz JoolsNOS #818 üzenetére

    "Amúgy a tükörbenézős teszt eddig sohasem vert át, ott mindig másvalakit látok álmomban."
    -Hmm, nem gondolod, hogy ez is érdekes? :D.

    "Viszont pl mikor 1 hétig nem emlékszem hogy álmodtam volna nem feltétlenül hiányzik. "
    -Nekem épp ellenkezőleg megy ez. Szinte minden alvási ciklusomban álmodok, ha csak egy órára fekszem le, akkro is. Vanank olyan (ráadásul visszatérő helyszínnel) álmaim, amik nagyon régóta megvannak és meg sem merem mondani, hány évvel ezelőtti álmokra is tökéletesen emlékszem. Természetesen nem mindre, de ez nem is csoda, hiszen a való életben is elfelejtjük a lényegtelen (sokszor még a lényeges) dolgokat is..

    Sok sikert a kísérletezéseidhez. :)
    :R

  • JoolsNOS

    veterán

    válasz Geller72 #819 üzenetére

    Nem gondolom hogy érdekes, (mármint nem úgy ahogy szerintem te gondolod) mert ez az egyik legalapabb álomteszt. Mint az elfolyó betűk. Olvasni se nagyon lehet álom közben.
    Nekem csak pár álom marad meg. Ritkán van visszatérő is. De ha nem írom le akkor hamar elillan és csak be beugrik valami róla. Ha viszont leírom akkor elég jól megmarad.
    Amúgy sokszor a déja vu-t vezetem ide vissza. Azaz az egy régi álomemlék ami előjön.

    [ Szerkesztve ]

    I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Új hozzászólás Aktív témák