Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz attiati #220 üzenetére

    eletmodvaltas?

    Kétlem, hogy csupán annyitól megoldódik egy már meglévő allergia, hogy elkezdesz sportolni, mint a güzü.

    taplalekallergia kivizsgalas?

    Mármint nekem? Tudomásom szerint már volt és semmilyen élelmiszerre nem mutattak ki allergiát.

    a tb tamogatas nelkuli (hatasos) termekek

    Hát ebben a kategóriában max. egyet tudnék mondani: Allergodil orrspray. Slussz. Csak ennél meg az a probléma, hogy huzamosabb használatnál a hozzászokást követően egyre több kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz attiati #224 üzenetére

    Kb 13 évvel ezelőtt voltam allergiavizsgálaton, akkor még gyerek voltam, és egy teljes körű vizsgálat volt. A parlagfű mintája bedagadt az alkaromon, és kb 2 hónapig meglátszott.

    Az allergiám semmit nem változott pusztán az étrendem átalakításával. A pulykamell zsírosabb a csirkemellnél, csak úgy mondom. A csirkemellel nekem semmi bajom nincs, kb 2,5 éve eszem nagy mennyiségben, ha allergiás lennék rá már rég meghaltam volna.
    A C vitamin meg vízben oldódik, és könnyen lebomlik, nem halmozódik fel, legrosszabb esetben kiürül. Ergo akik azt írják hogy vesekövet okoz, az idióta. Sajnos a magyar wikipédiában is ez baromság volt korábban, látom mára már kivették. A napi 3-4 g egyáltalán nem sok, sőt épp hogy elegendő.

    Szintetikus C vitamin? Pff... sima aszkorbinsav, de ennyi erővel akkor te is szintetikus vizet iszol a csapból.

    Amúgy itt van egy kivételesen nem túl nagy ökörség az origoról: [link] – túl sok hülyeséget nem írnak benne.

    Ilyen savszinteket meg mittudomén mit nem szoktam nézni, meg kimérni sem szoktam a kaját mert nem járok testépítő versenyekre. Nincs is rá szükségem, mert csak azt eszem amire szüksége van a szervezetnek, aztán slussz.

    Ja igen, a lényeget lehagytam: sosem próbáltam, de állítólag a kalcium injekció lenne a megfelelő az agresszívabb allergia tünetekre. Mondjuk nem beinjektálva hanem lenyelve. Csak sajnos ezt nem osztogatják a gyógyszertárban.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz attiati #226 üzenetére

    Semmi sem lehet hatásos, ugyanis semmivel sem kezelem a dolgot.
    Régen szedtem gyógyszereket, de csak kidobott pénz volt. Azt meg nem kockáztatom meg, hogy megint szedek valamit, és még súlyosabb lesz a doboz végeztével.
    A sok orrfújás csak parlagfű idején van, az év többi részében jól vagyok. Táplálékallergiám nincs se tejtermékek se mogyoró, csak az említett gyümölcsök, de semmi más.

    Allergia a tejtermékekre amúgy nem meglepő, mivel a tej emberi fogyasztásra alkalmatlan.

    (#228) cocka: Mint már mondtam, a vesekő duma egy városi legenda, a laikusok egyik kedvenc hülyesége.

    Jah, cukorra marha nagy szükség van, látom te is nagy táplálkozás szakértő vagy.

    Inkább ne írj többet ebben a témában, mert megnövekszik a cukorbetegek száma. Vagy mielőtt marhaságokat írsz, legalább olvass utána.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Mosqu!to

    addikt

    válasz attiati #237 üzenetére

    Köszi a választ! Azt hittem már, hogy teljesen kihalt a topik :)

    Elsősorban amúgy nem a szénanátha gyötör, inkább emésztési tüneteit érzem a dolognak, valamint pattanások serege jelenik meg időszakosan, aminél szintén valamilyen étel intoleranciára gyanakszom.

    Ezekre is az általad említett módszereket alkalmazzák?

    [ Szerkesztve ]

    Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

  • cocka

    veterán

    válasz attiati #254 üzenetére

    Hála jó istennek semmilyen ételre nem vagyok allergiás.

    Nem voltam ott, mert qrva drága. Mint ahogy az az árakon is látszik.

Új hozzászólás Aktív témák