Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz Janicka #24535 üzenetére

    Kezdem az első kérdéssel: Bizonyíték a hatóság szerint a hamis termékre mi lenne?

    Ha nem kereskedelmi a mennyiség sehol nem vizsgálják a küldemény tartalmát. A 8 db az nem minősül kereskedelemi mennyiségnek, egy 4 fős családban azért szoktunk ennyi pólót venni.
    Egyébként meg mivel bizonyítják, hogy hamisítvány? Tovább akarod adni vagy saját használatra vetted?
    Kínában nem lehet árulni Adidas terméket? Milyen törvény tiltja, hogy onnan vásároljak? Ki az a barom aki azt állítja hogy ez törvényellenes?

    Valójában te belefutottál egy olyan postai alkalmazottba akit ez az ügyvédi iroda fejpénzzel honorál, hogy keressen már olyan csomagokat, ahol tudnak átverni embereket.

    Tény az hogy a vámosoknak kell bizonyítani a hamisságot.
    Mi van ha a kereskedő igazolja a termék eredetét? Lásd amit írtam, hogy Kínai boltokban is van és vásárolható Adidas, Nike termék.
    Mi az hogy esélyt sem adnak erre hogy a beszerzés jogszerűségét igazold? Mióta nem ismerik az EU-s Vámkódex szabályait?
    Azt is bizonyítani kell, hogy te eladásra vettél pólót, nem pedig saját használatra. Kereskedőként üzleti tevékenység keretében vásároltál vagy a magánszemély AliExpress profiloddal, saját kártyával fizettél vagy céges kártyával?
    No ezen dolgok figyelembe vétele valójában nehezükre esik és visszaélnek azzal, hogy félnek az emberek tőlük.
    Peres eljárás és hol a bizonyítékuk? Ha megsemmisítik akkor már azt hazudnak, amit akarnak.
    De te jogszerűen és nem hamisítványt vásároltál.
    Adjanak igazolást arról, hogy ez hamisítvány, mert te máshogy nem tudod a kereskedőn behajtani a vételárat. Maga az eljárás ténye az kevés, kell egy olyan hivatalos nyilatkozat, hogy a termék valami alapján hamisítvány.
    Ha a kereskedő igazolja, hogy egy Adidas nagyker volt a beszállító, akkor a vámeljárás szabálytalan volt, nem hasra ütve kell alkalmazni a jogszabályokat. A Vámkódex alapján a Vámhatóságnak téged kárpótolni kell.
    Egy ügyvédi irodának ismerni kell azokat a szabályokat amire hivatkozik és nem fenyegetni. Valójában ez a cég ebből él és az esetek 85 %-ban kamuznak. A postai dolgozó meg visszaél a munkakörével.

    De én azért egyszerűsíteném a dolgot.
    Felvenném a kapcsolatot az Adidassal, hogy az X ügyvédi iroda a nevükben eljárva a véleményem szerint jogtalanul a fentieket csinálja.
    Van-e rá felhatalmazás az Adidas részéről? Erősítsék meg hogy Kínában nem lehet Adidas terméket forgalmazni, így ott csak hamisítványt lehet megvenni.
    Vegyék fel a kapcsolatot az AliExpress tulajdonosával az Alibaba céggel és tisztázzák ezt velük.
    De jó eséllyel én jogszerűen vásároltam és amiatt hogy a nevükben járt el a magyar hatóság és az említett ügyvédi iroda, szíveskedjenek a veszteségemet megtéríteni.

    [ Szerkesztve ]

  • V/

    Topikgazda

    válasz Janicka #24564 üzenetére

    Eddig arról volt szó hogy vásároltál
    Amit itt írsz az importálás a kereskedelmi tevékenység érdekében, ami azt jelenti hogy te mint kereskedő, vállalkozó behozatsz valamit az országba, hogy tovább add azt eladás keretében.
    Ez a szöveg magánszemély vásárlására egy külföldi webshopból nem vonatkozhat, az nem engedélyköteles, nincs ilyen jogszabályi kitétel.

    Én arra gondoltam, hogy minden hivatkozott jogszabályt kiveséztünk, linkeltük, megírtuk a lényegi dolgokat. Nem való már a topik témájába ez a dolog.
    Ezért kértem hogy zárjuk le.

    Ha valaki még erről akar értekezni használja az alábbi linket a hozzászólásánál:

    Köszönöm a megértéseteket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák