Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz V/ #54027 üzenetére

    Szerintem én jól írtam, de te nem jól értelmezed.
    Akkor ha harmadik országból jön az amit eladsz a vevő nem kap áfás számlát? Minden esetben kap, miért ne kapna:?
    Azt fizeti lényegében amit a vámolásnál megfizettél csak vételárban van benne. Ez minden más terméknél is ugyanígy van.

    Akkor ez alapján értelmezve a kiindulási hsz-t amikor az AliExpressen az EU-s raktáras vásárlásnál kifizetjük az áfát és erről számlát kapunk, nem tekinthetjük úgy hogy duplán fizetünk áfát, hiszen a nettó árhoz kerül kiszámolásra. Nem az ott áfáztatott árra.

    Nem tudom, miből jött le neked a dupla áfa, az áfát vásárláskor mindenki kifizeti, de van, aki visszaigénylésre is jogosult, ennek viszont ahhoz az egy tételhez nem sok köze van. Ha a boltban vettél egy csavart nettó 100ft-ért, és azt a bolt 50+ áfa áron vette, akkor neki 63.5Ft-ba van, te pedig 127Ft-ot fizetsz érte. Miért fizetted ki kétszer az áfát? A nettó eladási árra rájön az áfa és kész, egy egyszerű szorzás művelet kell csak. Egyszer fizetted, a bolt is egyszer fizette, hiszen az eladás és a beszerzés közötti áfa fizetős neki is az adott időszakban, azt most hagyjuk, hogy éves, negyedéves, vagy havi áfás. Megvásárol valamit, és kifizeti utána az áfát, de mivel ő a gyártótól, nagykertől vásárol, esetleg többezres darabszámban, nyilván kevesebbért kapja, mint te. De áfa bevalláskor már csak az eladás utáni különbözetet fizeti be az államnak, nem a teljes összeget.

    Amikor uniós beszerzéssle nettóban vásárol a cég, akkor viszont raktárra vásárláskor nem fizet áfát, anem amikor neked eladja, akkor fizeti be a tlejes összeget. De mint írtam,e gy aktális áfa befizetés nem csak egy csavar eladása után keletkezik (jobb esetben), hanem sokszáz, sokezer másik termék beszerzése, eladása közötti különbség áfáját kell befizetni. Ha adott hónapban eladtál egy cosmó cuccot, és abból az áfa 2M Ft volt, és vásárolsz egy csomó cuccot, aminek az áfájáért ifizettél 2M Ft-ot, akkor az áfa bevallás után nem kell semmit se fizetned.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák