Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JustinBarnes

    csendes tag

    válasz V/ #21772 üzenetére

    Köszönöm válaszod, akkor ez legalább a mai nap pozitív híre. (Más fórumokon más tájékoztatást kaptam erről)

    A kötelező fizetést csak abból gondoltam, hogy a 'vámkezelési megbízás' kitöltésekor be kell ikszelni, hogy a postára bízom a vámkezelést aminek a díját ugye ismerjük.

    Viszont akkor kérdeznék, mert ilyen helyzetben még nem voltam: Akkor most mi várható az én konkrét csomagom ügyében? Szép lassan megtörténik a papírmunka, rájönnek, hogy nem szükséges áfával és vámmal terhelni a csomagot, majd pedig kihozza a postás, mint egy hétköznapi kínai küldeményt, amelyet én bármi extra költség fizetése nélkül átveszek?

  • #22794752

    törölt tag

    válasz V/ #21772 üzenetére

    Minden tisztelettel feléd, szertném kérdezni, biztos, hogy igazad van?

    Voltam a postán egy csomag miatt, és érdeklődtem, ez iránt is. Azt az információt adták, hogy a 3000Ft-ot ki kell fizetni akkor is, ha végül vámmentes.
    Próbáltam keresgéni a témában, és az találtam, hogy mások saját tapasztalatuk alapján ugyanezt mondták, vagyis ki kell fizetni a 3000Ft-ot, ha vámeljárás lesz, akkor is ha bebizonyosodik, hogy 22 euro alat van.
    Letöltöttem, elolvastam a nyomtatványt -és nem gondolnám, hogy az értő olvasás hiányával küzdök én is-, amiben szó nincs arról, hogy eltekintenek a 3ezertől, ha nem kell vámot fizetni.

    Másoknak a napokban történt tapasztalatai ez ügyben pl:

    [link]
    [link]

    Amiért pedig főként gondom van a postával, és megkerestem őket, van egy csomagom amit állítólag tegnap reggel kézbesítettek, csakhogy nem nekem, és nem is lakóhelyemen, hanem egy másik városban.

    Mit lehet ilyenkor tenni, azon túl, hogy az ügyfélszolgálatra email ír az ember? Létezik, hogy esetleg egy másik ugyanolyan számú csomagot kézbesítettek?

Új hozzászólás Aktív témák