Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raysen623

    addikt

    Gallagher - republikánus képviselő - jelenlegi feszült helyzetben nem tesz mást mint az USA azon álláspontját képviseli, miszerint Kínával szemben szigorítják az ipari és technológiai beruházásokat. Musk ennek úgy tűnik nem akar eleget tenni. Volt már ilyenre példa a történelemben, tehát nem egyedi eset a mostani sem. Kérdés Musk jelenlegi lépése mikor lépi át az a vonalat, amin túl már nem kellene merészkednie. Ezt majd ők megoldják maguknak véleményem szerint.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz GeryFlash #2 üzenetére

    Én nem tudom mennyire segíti a Tesla-t az USA mindenkori kormánya, inkább azt tartom valószínűnek hogy sokat lobbiznak, ami ott legális és más is csinálja.

    Azt viszom teljesen kizártnak tartom, hogy a magántulajdon szentségét bármikor is megsértse bármelyik kormányzat, mivel az az USA egyik alappillére. Erre valószínűleg más megoldást fognak alkalmazni.

    Abban szinte teljesen egyet értek veled, hogy a Kína-USA "csörte" továbbra is megmarad, sőt akár élesedik is és nem csak az orosz háború miatt, aminek finanszírozásában Kína is nagy szerepet vállal. Taiwan bekebelezését pedig a nyugati világ nem fogja engedni, hiába kb 3 nagy kínai család tulajdonában van az egész rossz nyelvek szerint. Hong-Kong is fokozatosan elveszíti gazdasági szerepét és vonzerejét, mióta visszakerült Kínai fennhatóság alá.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz adlersson #6 üzenetére

    Nem érteni tréfácskát? :DDD Szerinted nincs elég nagy kínai behatás Taiwan gazdaságában? Sajnos kína sem sok mindent talált ki a modern korban, így rohadtul fáj a foguk olyan technológiára, ami Taiwan-on van dögivel. Persze csak addig, amíg amcsiban, meg remélhetőleg Európában is épül pár chip gyár. Utána lehet elengedik a Taiwan dolgot, de erre nem tennék sokat, mert akkor a kínai terjeszkedésnek sem lesz soha vége. A gazdasági befolyást külön kezelném a katonai erővel történő területszerzéstől.

    #7SaGaIn: Kivel ír alá az USA vagy NATO és micsodát? Milyen alapon? Mivel lenne jobb ha putinka a NATO ellen indít háborút és nácítlanít? Nagyon szépen drukkolsz Kínának, DE történelmi tény szerintem, hogy az autokratikus államformák minden esetben elsőként követik el azt, amit elkövetknek és csak utólag reagál rá a világ többi része. Várjuk ki a végét.
    A háborúnak köszönhetően lassan egész Európa fegyverkezik, tehát kb közhelyekkel érvelsz. Viszont ennek következtében talán lehetőség adódik időben egy egységes Uniós hadsereg felállítására. Ezzel pedig talán egyel több pólusú lesz a világ haderejének eloszlása.

    [ Szerkesztve ]

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Raysen623

    addikt

    válasz SaGaIn #11 üzenetére

    Öööö Lengyelországot felosztották a németek és oroszok egymás közt. Chamberlain is egyezményt kötött anno Hitlerrel, 1 év múlva mégis háború volt. Az a gond az aláírt egyezményekkel, hogy azokat az autokraták és diktátorok simán megszegik, ez nem új dolog. De tetszik hogy ennyire hiszel a jogi megoldásokban.

    Közös Uniós hadsereg esetleges létrejötte esetén, jelen politikai helyzet szerint mi nem lennénk benne. De most már legen elég részemről az OFF-ból. :D Köszi a véleményed.

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Új hozzászólás Aktív témák