Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsolo

    senior tag

    válasz Peat;) #5040 üzenetére

    ha jól bogoztam ki a dolgokat akkor:

    Szívóoldal:
    a szívókosár minél közelebb legyen a talajhoz, mert akkor ott nagyobb szívóerő lesz és simán szívja a mulm egy részét, na meg a növénydarabokat, és a vizet is, (nálam a talajba is belevan nyomva kb 1-1,5cm mélyen)

    Nyomóoldal:
    ha jól értelmezem te az esőztetőt használod, ezt lehet kétféleképpen is használni, víz felett vagy víz alatt, én az utóbbit használom, mert a hálóban pihen az akvárium, és így hangtalan marad, mindig törekedni kell a tökéletes vízkörforgás megteremtésére, ebben segítségedre lehet vízkezelő vagy előkészítő mert színezve van, legalábbis amit én használok sötétkék. Nálam az esőztető a szűrő felé nyomja a vizet, a víz alatt kb. 10cm mélyről a vizfelszin irányába, (45fokban kb.) így megfelelő körforgás jön létre és a szívókosár nem a frissen benyomott vizet szívja újra be. hátránya a nagyobb párosodás mivel a vízfelszint erősen mozgatja. de állíthatod ma talaj irányába is az esőztetőt, de nálam nem hozta a kívánt vizáramlást. A növényeknek 6500K csövet tegyél, ha jó a biológiai szűrésed akkor az alga is etünik, de ha túl sokat világítasz akkor előjön ismét, a 3-4 hetente való algakaparózás az meg igen jónak mondható.

    aminek befér a száján mind megeszi a garnélát, ha másért nem kíváncsiságból :DD

Új hozzászólás Aktív témák