Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    Helló mindenkinek!
    Nekem is lett egy kis cash, így rögtön beruháztam egy IPC-1 L-re.

    Eddig volt
    - két szett Uniross 2100-es aksim gyári töltővel (~5-6 éves, márnem is tudom)
    - egy szett Minwa 1800-as a hozzá adott Watson töltővel (talán ez volt a legjobb, legalább lemeríteni is tudott) és már minimum ez is 5 év körül (azért vettem ezt is töltővel, még mielőtt megkérdezné valaki, mert 2000 forint volt cakkom-pakk)
    - 2szett 2600-as Ansmannom (~1,5 év) (ezek most már semmit se érnek, feltöltés és jó ha 2 napig tartják a szuflát, de azért ha éjszaka telenyomom, akkor aznap még tolok vele 400 képet egy S6500-al szettenként)
    - 1 szett Ansmann Photo III-as pakk 4 2400-as akkuval
    (+ a 4 ajándék recyko, ezek rendben vannak)

    És igen, kellet a sok szett, mert bringalámpa, zseblámpa, rádiós egér+bill, pároméval együtt 3 fotógép, discman, stb. ment róluk.
    Amennyire lehetett helyrepofoztam őkt az IPC-vel, de felgyülemlett néhány kérdésem:

    1, A unirossnál (átlag 3200 mAh és 1,38-39 V) és a minwanál (átlag 2300 és 1,37 V) teljes feltöltés után rátolja a zárójelben lévő értéket és feszt, de amikor berakom a gépbe, bekapcsoláskor csak a motor hangját hallani egy pillanatra, semmi más meg sem moccan. Érdekes, hogy rögtön utána mérve is megvan a fesz, nem esik le, sőt például a discman elmegy 8-10 órát 2 akkuról

    2, Mikor beraktam az 1 starthelyre az akkut, belőttem 500-as töltésre, minden pöpec, második helyre berakom az akkut, néha nem enged 200-nál nagyobbat beállítani, mintha az első hely miatt már ez lenne a limit

    3, Berakok és beállítok egy akkut, s mikor az első már nem villog (tehát fixálta a beállításokat), berakom a másodikat és elkezdem belőni, akkor néha átállítja az előtte lévő akku opcióit a később berakottéra és kezdhetem előről.

    4, Egy másik dolgot pedig a 2600-as Ansmannál vettem észre (azért, mert csak ennél jut el ekkora értékig), hogy tölt-tölt-tölt, de akármilyen töltőárammal nyomatom (200, 500, 700 is volt már próbálva), mindig pontosan 3,7 Ah-t tölt rá, többet egy fikarcnyival se.

    Köszönöm a válaszokat előre is a profiknak,
    további szép napot, üdv: Zola

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz plömplöm #1023 üzenetére

    Köszönöm a gyors válaszokat:
    Kernel (#1022) és plömplöm (#1023): Én úgy tudtam, hogy az alján lévő felirat az az intervallum, amin belüli akksikat tölt (nem is nagyon van ezen kívüli)

    De: vagy itt v. vmi másik fórumon olvastam (mikor töltőt kerestem), hogy volt akinek 2850-es akksiba belepumpált 4000-4500 mAh-t, sőt volt vki, akinek rosszak voltak a régi akkui és 6000 körülig töltötte ---------> ezek alapján gondoltam, hogy nincs beépített limit, a voltcraft honlap alapján is az alkalmazott technológia csak a feszültségváltozást figyeli a maxnál.
    Csak gondoltam megkérdezem, hátha másnál is mindig pontosan ugyanott áll meg.
    Kérdés: nem úgy vannak egyébként belőve a gyári töltők (amiket kitben adnak), hogy 1,4 C-ig töltsenek

    BEE (#1030): Azért jók azok még a zseblámpába, egy éjszakát kihúz, reggel töltés, aztán replay + szerdán is jól jött, mikor délután megtudtam, hogy este it lesznek a dakaros kocsik és telenyomattam a két szar szériát gyorstöltéssel (700 mA), mert a lemerült új recykokat nem akartam szétverni ilyen nagy árammal, viszont kellett a cufla.
    Másik részről meg az a gond, hogy 1 hét után is ki tud venni a Uniross akkukból 1400-1500 mAh-t, s ezért nem volt halvány lila sem, hogy akkor mi lehet a baja (fesz rendben, betöltés rendben, kivét rendben)???

    Kernel (#1031): szerintem jó volt a példa és értelemes. Én is úgy tudtam, hogy bármennyit rá lehet nyomni és a fémdarab példa se egészen hülyeség: nem így működnek a hősugárzók, vízforralók, stb??? (ez is laikus kérdés)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz BEE #1036 üzenetére

    Hát jó magyar módra spórolós vagyok, mert nem dobom ki, engem nem szivat az akku.
    Ami szar, az üresen áll, ha kell dobok rá pár Ah-t és rövid időn belül ugyan, de használható, ha kell az áram a gépbe. Gyakorlatilag úgy működik, mint egy "áramtranszporter", kicsalogatom a hálózatból és azonnal átrakom a gépbe :DDD.
    Na de komolyan, a vezetéknélküli egér elmegy 2 elemről 4 napot, ez nekem dosztig elég. Ráadásul olyan szinten meríti az akkukat a kis gépállat, hogy lehúzza 0,7 voltig, ami semminek nem tesz jót. Ergó nincs kedvem új garnitúrát tönkrevágatni vele (valszeg ez nyírta ki a minwákat, mert sokáig azzal használtam) és új egeret se akarok venni, mert nincs tök fölös 6-8 ruppóm (meg amúgyis van tartalék a szomszég padlásán)
    bye

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz blattida #1038 üzenetére

    Valóban lehet annyiért is kapni, fölötte már a kényelem + egyéb számít. Részemről annyit, hogy egymáshoz pakolt egeret+billt vettem, egy vevő, és mivel egyforma desing, elég szolid.
    Egyébként csak azért általánosítottam, mert egyik évfolyamtársam tizenvalahányezres Logitech egere is ilyen mélyen süti ki (az enyém Chicony, anno ~4 éve 11 körül volt a bill+eg), másik rádiós egérről meg nem tudok a környezetemben.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Morris #1138 üzenetére

    Szerintem vidd vissza!!!!!!
    és legalább cseréld ki vagy 2 garnitúra normális elemre v. vegyél rajta gumicukrot, de szerintem mind a kettővel jobban jársz.
    IPC-1l :R (már az érzés megéri, ha ránézel mikor tölt, komolyan)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Nektek is van olyan kis felirat az akkukon, hogy do not short circuit? :)
    Az egészséges szerintetek, hogy ilyen mérésnél a kimenő rövidzár áram mondjuk 10x nagyobb a névleges kapacitásnál és cirka 1000-1500x az önkisülési áramnál?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Ádyka #1144 üzenetére

    Az nem igaz, hogy 3,7-ig töltésnél nem megy semmi az akkukba, csak hamar ki is jön.
    Próbáld ki, hogy egy ilyen limitig töltött régi szar (persze ami még bekapcsolja a gépet), simán elvisz (legalábbis nekem) 300-400 képet. Így aznap még tök jól használható, ha egy kicsit előrelátó (legalább egy nappal) az ember.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Ádyka #1147 üzenetére

    Nekem mikor a legelső szett akkum elkezdett szarakodni, akkor mentem el gelkás ismrőshöz, hogy mondja már meg kell-e újat venni és vele tárgyaltam ki az akkutémát. Miszerint az akksik nagy része elég jól viseli a pillanatnyi rövidzárt, de van amelyikben kinyírhatod vmelyik cellát az elsők közül és az már probléma.

    Hát nekem meghalt 4 db Ansmann 2600. Ha 2 nap múlva nézem 3,7-ig töltés után, akkor meg se nyikkan.
    De én aznapot írtam, nem másnapot. Ezt úgy értem előző délután felrakom tölteni 200-zal (v. igazságszerint mindegy, ha csak éjszaka és 500-zal, ezeknek már tökmindegy), akkor reggel levéve aznap még bőven használom.
    Mindegyiket 3,7-ig tölti és 250 képet még mindig kibírt aznap (2x bírt 400 illetve 440-t). Nekem erre tökéletesen megfelel

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Pilács #1150 üzenetére

    Hát én úgy tudom, hogy IPC-1l-t csak conrádék forgalmaznak, a koppintásokat is csak pesti boltok honlapján találtam meg eddig.
    Szerintem kérj meg vkit, hogy hozza ez, de egyébként 1000 pengőért elküldi a conrad is.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz ottkar #1152 üzenetére

    bocs, de van asszem más gyártótól is ugyanez. A lényeg, hogy Pesten kívül én még nem láttam máshol. Inkább azt írd meg, hol kaphatna közelebb v. egyszerűbben.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Pilács #1156 üzenetére

    Attól függ milyen akku, de egyébként Ottkarnak igaza van. Mondjuk, ha nem kell sebtiben, inkább maradj a 200-nál, az is C/12,5 és pont optimális. (még 1,4 C-vel számolva is C/17,5)
    Nem árt ha hagysz időt a fizkémnek is .

    Egyébként ha mégis Conradtól vennéd a +4 akkus kivitelben, azokra rá van írva, hogy optimális töltés 16 órán át 200-zal. De amelyik akkun van olyan felirat, hogy "fast rechargeable" annak elvileg mehet nyugodtan az 500, de ismétlen, ha az idő nem sürget, akkor maradj nyugodtan a 200-nál

    És mivel gondolom új akksikkal nyomod majd, ha lemerült, töltsd fel használat után, mert állni hagyni is töltve célszerűbb és így bármikor is kell, nem kell fejbevágni őket 500 meg 700 mA áramokkal, hogy gyorsan kész legyen.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Pilács #1159 üzenetére

    Így már más a helyzet, főleg ha 3 nap alatt lemerül. Nem valószínű, hogy a 250/500-as edzés is mindegyiken többször végigmegy.
    Egyébként nekem 300-350 mA-es töltőáram hiányzik nagyon a készülékből. Szerintem ez lenne a mai akksikhoz egy optimális áram, ami még szép lassan tölt, de azért 8-10 óra alatt végez is ilyen 2500-as akkukkal.
    A tápellátás megoldására pedig szivarcsújtós dolgoknál nagyon is érdemes figyelni, mint fentebb írták.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz #34784256 #1229 üzenetére

    Semmi bonyolult nincs benne, bár lehet, hogy annak néz ki.
    Eneloopok kis önkisülésűek, gyártó szerint nem szeresse a csepptöltést, bár ha az IPC óránként tol bele 15-20 mA-es töltőárammal csepptöltést, attól szvsz semmi baja sem lesz
    Az Eneloop gyári töltője elég buta jószág, fix töltőáram, 14 óra töltés, se kisütés, se csepp, se változtatható töltési idő.
    Attól függ, hogy mire használod egyébként. Ha csak ehhez az egy garnitúrához kell és viszonylag ritkán töltöd, akkor nem érdemes az IPC-1 (persze, ha anyagilag belefér, akkor jackpot). De arra ügyelj, hogy merítsd le (ha a töltőd nem tud ilyen) az akksikat minden alkalommal és ne hagyd benne fölösen, ha befejezte a töltést.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz And #1232 üzenetére

    Így van, ahogy ottkar írja, 16-22 körül mozog és ne mondja nekem a sanyo gyár, hogy ha két óráig megy pluszban és belelök az IPC monjuk 35 mAh-t, attól kinyiffan az űrtechnológiás akkujuk.
    Egyébként a csepptöltés kikapcsolást sohasem értettem, miért nem teszik választhatóvá mikroprocis töltőknél (nem lenne nagy programozási probléma), illetve egészen elenyésző mennyiségűvé (az IPC egyébként így is alacsonyan végzi)
    Vannak "gyári" töltők, amiket külföldi fórumozók kiméregettek vhogy és némelyiknél akad 50-80 mA-s "csepptöltés" (ahogy ottkar nevezné, ez nem csepegtetés, hanem pisálás :D )
    6-7 évvel ezelőtti töltőm ha emlékezetem nem csal, 80 v. 100 körül töltött normál módban.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Kernel #1239 üzenetére

    Elnézést kátránykettő, hogy kicsit elvittük a témát.
    Philoxenia: A kollegáknak teljesen igaza van a zseblámpásnál, nekem is maradt már benne akku, pl elaludtam túrán a sátorban bekapcsolt zseblámpa meg fel volt lógatva, reggelre úgy leszívta, hogy még a Watson töltőm se volt hajlandó elindítani, pedig elég igénytelen kis jószág (de legalább -dU-t figyel, időkapcs és meríteni is tud-->és 1900 Ft volt 4db elemmel együtt). A célkszülékek is eléggé összevissza szlopálják, mondjuk az s6500-m egész korrekten lemeríti, tehát nem sokat kell tovább járatni az IPC-ben.
    Szerintem próbálj meg vmi hasonló kis töltőt szerezni, szvsz találsz vmelyik piactéren ilyen Watson szerűséget. Egyébként egész korrekt kis töltő, de ez is párosával tölt (a legkomolyabb töltőm az IPC előtt, na meg a legolcsóbb)

    Kernel: Hát szerintem sem érzékeny ennyire, ezért írtam, de sok helyen kiemelték a kezdeti reklámnál (valszeg túl sok töltőt legyártottak előre). :)
    USA-ban már régebben kapni nem oly neves gyártóktól ilyen akkukat, csak az eneloop és a recyko a reklámmal nagyot húzott a piacon.
    Csak egy példa az eneloop piacpolitikára: USB-s eneloop töltő [link] Ugye arról volt szó, hogy gyorstöltést sem bír (persze vki szerint a 2db-ra 420 mA még nem az), de ha 1 db-t töltesz, akkor már 850 mA-rel nyomatja. Tehát az "érzékenységi" reklámot saját maguk döntötték meg.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz philoxenia #1249 üzenetére

    Volt valahol magyarul is egy jól összefoglalt iromány, megpróbálom előtúrni, mert lehet, hogy az idelátogatók nem mindegyike vágja a nemungarisse nyelveket. Ha meglesz, teszek egy javaslatot valamelyik moderátornak.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Zola007 #1251 üzenetére

    Na megvan, ez két rövid leírás. Felrakom docba (az eredeti linkek benne), hogy ha valaki gondol vmit, akkor szerkesszen bele nyugodtan és ha elkészült, akkor mehet az első hozzászólásba: [link]
    Most nem olvastam végig, de az első egy rövid vázlatos leírás, ebbe ajánlott beleírni, hogy mit-hogyan töltsünk. A második pedig egy összefoglaló, ami jobban belemerül az akkuk lelki és kémiai világába.
    Mindkettőben van egy-két pontatlanság, ezért javaslom, ha netán vki időt szán rá, akkor szedje le, pl. pirossal, aláhúzva írja azt, amit kijavít vagy hozzáír, s töltse fel megint egy sorszámot és usernevet biggyesztve a végére. Ha elkészült és minden szaki megbírálta, akkor mehet a firstbe.

    Na további szép napot

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz eddie17 #1253 üzenetére

    3 hétnél nem igazán bírják tovább, tehát igénylik a pátyolgatást. Ahol nővérem tanít, valahova elkeverték a nemrégi céges Ansmann 2400-es Photo akkukat vagy 3 hétre (előtte fullra lettek töltve), s már csak 700 mAh volt bennük, mikor előkerültek (amúgy 2000 körül szokott belemenni 1 töltésnél).
    Egyébként ansmannál nagyon szériafüggő, volt olyan akkum tőlük, ami bírta 2 évig, csak visszacseréltem mikor legyengült. Amit 2006 végén vettem, az meg meghalt 2008 elejére.

    Most látom, hogy írtáál még1x: eneloop tényleg jó, bár nekem közvetlen tapasztalatom a GP recykoval van. Nagyon jól bírja, ugye gyárilag feltöltve, mikor megvettem simán lőttem vele 300-350 kép körül (pedig biztos nem előző nap gyártották)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Mik a tapasztalatok a mostani Ansmann akkukkal?
    Csak mert nővérem kapott 4 db 900 mAh-s micro-t és ideadta, hogy formázzam meg. Ha jól láttam, töltetlenül 2db 2-es csomagban jöttek.
    Erre az IPC belenyomott a párokba rendre:
    1, 428 és 1302
    2, 467 és 1618 mAh-t
    ami azért qrva nagy szórás. Hogy a pcsba lehet ilyen elemeket gyártani?
    Néztem külföldi tesztben, ahol az ürge szintén az egyiknél 50 %-kal kisebb kapacitást mért első töltést követően [link](ő 448 mAh-t, ld. középen)
    Azért ez elég felháborító, ez az első szettem, amit az IPC-vel formáztam (a Recyko ugye tőtve jött), de le merem fogadni, hogy a régi sorozataimnál sem volt ekkora különbség az első töltések alkalmával, pedig volt ott uniross, ansmann, minwa is.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Nagya21 #1278 üzenetére

    Még egy szavazat az IPC-re, s ha van még a conradnak, akkor 9990-ért 4 db GP recyko akksival megkapod, ami külön 3000 körül van a legolcsóbb helyen is a 4db, ergó 7k-ra jön ki a

    Na megyek glettelni és örülni a nyáriszünetnek :O

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz kugyu21 #10218 üzenetére

    Mielőtt nagy üzleti csodát látnák a dologban, 90%-ra mondom, hogy nem ezen az áron árulta korábban.

    Bevett szokás az ebayen, hogy ha gond van egy termék beszállítói utánpótlásával, akkor felnyomják az árat csillagászati magasságba.

    Gyakorlatilag ezzel jegelik a hirdetést, mert nem veszi meg senki, nem kell újra feltölteni, de ha mégis rányom valaki, akkor a szűkös készletből is kiszolgálják.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák