Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Zola007 #1021 üzenetére

    Hiába töltődik fel a kívánt feszültségre, ha az elhasználódás miatt túlzottan megnövekedett az akku belső ellenállása, ilyenkor egy nagyáramú terhelést már nem bír meghajtani, míg a kisebb áramfelvételű szerkezetet igen, ez természetes. (Bekapcsoláskor a belső ellenállás miatt azonnal leesik a kapocsfeszültség, de a terhelés megszűnésekor emelkedik, ez gyenge akkunál "normális", sőt még jó akkunál is, csak annál kisebb mértékben.) Az sem mindegy, mekkora a minimális feszültség, amiről még működik egy adott szerkezet

    Hibás, elhasználódott cellánál a töltő nem képes detektálni, hogy mikor kellett volna befejezni a töltést, ezért csak tolja bele, míg egy ponton végül "feladja". Gondolom, ez egy programozott határérték lehet, aminél többet irreális volna beletenni egy ceruzaakkuba, hiszen úgysem tudja felvenni. A kivehető Ah energiamennyiséget kellene megnézni, az nyilván kevesebb.

    A másik két pontra részemről nem tudok mit szólni, mivel bár ajánlom mindenkinek ezt a jól kitalált töltőt, magam még mindig nem vásároltam belőle (vannak más töltőim, kisütő stb.)

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • plömplöm

    őstag

    válasz Zola007 #1021 üzenetére

    nos, ha megnézed a töltőd alját, akkor sztem azt fogod látni, hogy "300~3000mAh", ezt figyelembe véve ha 3700mAh-nál többet nem tölt bele egy akksiba, akkor az lehet hogy nem is annyira furcsa :)

    All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

  • BEE

    addikt

    válasz Zola007 #1021 üzenetére

    Na a felsorolt hibásan működő aksikat dobd be egy gyűjtőhelyre !
    Azoknak végük van, nem érdemes velük kínlódni.
    Uniross 2100-as aksikkal én is szívtam, tizenvalahányat selejteztem amikor
    az IPC számszerűen megmutatta maradék képességeiket.
    Hasonló hibákat produkáltak mint neked.
    A 3,7Ah-t tekintsd úgy, mint egy végálláskapcsolót.
    Ha a töltőre az van írva hogy max 3000mAh-ás cellákat kezel,
    akkor teljesen logikus lekapcsolási érték a 3700mAh.
    A villogás utáni állítgatásra figyelni kell, mert először villog a beállított érték,
    aztán kis gondolkodás után megjelenik ugyanez az érték, majd egy villantás
    után a valódi mért érték.
    Akkor állítsd a következőt, ha már a mért értéket mutatja.
    Ez tényleg macera, de együtt lehet élni vele.

    BEE

    Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

Új hozzászólás Aktív témák