Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    válasz lezso6 #190 üzenetére

    A "tudós" még önmagában nem egy sérthetetlen kategória, amit mindenképpen elkerülnek a mentális problémák.

    #189: a vallás megléte általában semleges a tudomány szempontjából, az egyház (=merevebb, mások által intézményesen kikényszerített dogmaszint) pedig negatív.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Vesa

    veterán

    válasz lezso6 #190 üzenetére

    Ez két külön téma, és rendesen szánkózol a pályák között. :D Az egyik vonal az lesz, hogy a tudományos fejlődés a vallásból következett-e, a másik lane pedig arról szól, hogy ha a vallást pszichés zavarnak tekintjük, akkor egy tudós lehet-e vallásos?

    Ugyebár az eredeti felvetésed az volt, hogy a vallásnak is sokat köszönhet a tudomány, majd ehhez odatetted érvnek, hogy a tudósok között is voltak vallásosok. Én erre reagálva írtam azt, hogy a tudós vallásosságából nem következik, illetve ez nem bizonyítja semmilyen formában azt, hogy a vallásnak bármi köze lenne a tudomány fejlődéséhez. Most pedig idekevered érvnek azt, hogy ha a vallásosság pszichéz zavar, akkor a tudós nem lehetne vallásos, holott ennek semmi köze a másik thread-hez! De beszélhetünk erről is, mert természetesen egy tudós is lehet vallásos és annak is megvan a maga számos magyarázata, csak nincs köze a tudományhoz, ahogy a sportnak sincs hozzá köze ha az a tudós focirajongó, mint említettem korábban.

    Szóval, akkor most melyik témában szeretnéd folytatni a diszkurzust? :D

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák