Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regent

    aktív tag

    gyere Geller, ha már bevállaltad. Amúgy kérdezzetek bátran, egy idööben nagyon rajta voltam, de már jó ideje csak passzívan használom, és most pont nem vagyok esszéírós hangulatomban, de konkrét kérdésekre válaszolok.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz (Kolombusz) #26 üzenetére

    Hehe, kb. nekem is. Szeretem azokat a keresztényeket, akik legelső önmeghatározásként használják, az én keresztény (néha keresztyén) vagyok kitételt. Minden más másodlagos. És Általában a véleményük szilárd, megváltoztathatatlan (még a tények sem képesek erre), és természetesen helyes.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz tlac #21 üzenetére

    Na szóval. Mint szinte mindenki én is könyvből kezdem tanulni. Emlékezhet aki már tudatánál volt akkoriban, hogy volt úgy 10-15 évvel ezelőt egy Agykontroll-láz az országban. (Még reklámban is előkerült a "lemegyek alfába" szókapcsolat). Akkoriban kezdett nagyon népszerű lenni a new age, és az Agykontroll ennek egyik hajtásának tűnt. Mint tizenéves persze nagyon tetszett a dolog.
    Mint szinte mindenkinek "természetesen" nekem sem sikerült a módszert könyvből elsajátítanom. Ugye az ember nem tudja, hogy akkor most a visszaszámolásnál kell 0-át számolni, vagy az 1-nél megállhat (tökmindegy amúgy), most éppen alfában van-e, vagy ha viszket meg szabad-e vakarni, vagy tűrni kell, és kirekeszteni a tudatból. Keresztben legyen a láb, vagy egymás mellett.... Meg ilyen hasonló apró hülyeségek, amik teljesen tönkre tudják tenni a dolgot. Egyik sem számít amúgy szerintem, bár vannak akik szerint a keresztbetett láb gátolja az "energiák" (bármit is jelentsen ez) szabad áramlását. Másnak meg pont úgy kényelmes.
    Na mindegy. Elmentem persze aztán tanfolyamra is. Ez 2x2 hétvége, azt hiszem egymást követő hétvégék. Akkoriban Dr. Domján László, és Dr. Domján Gábor tartotta a tanfolyamokat. (azt hiszem a Gábor is Dr.) Egy testvérpár amúgy. A László diplomás orvosdoktor, a Gábor meg angoltanár. Ez látszik is a tanfolyamaikon. A Laci egy kicsit technikaibb oldalról közelít, a Gábor meg lelkibbről. Akivel csak beszéltem eddig, mindenkinek az volt a szimpatikusabb, akivel az első kurzusát csinálta. :) Ez már csak ilyen, az elsőt nem tudja semmi felülmúlni.

    A módszert amúgy José Silva dolgozta ki az USA-ban, Laredo-ban. Aztán franchise-szerű rendszerben elkezdte terjeszteni. (legalábbis én így tudom) A Domjánék ??megvették?? a terjesztés magyarországi jogát, és nem kevés munkával, jó időben, jó helyen egy létező piaci igényt kielégítve rettenetesen felfuttatták a dolgot. Tudtommal a környező államok egyikében sem volt még csak ezt megközelítőleg sem sikeres a módszer. Itt ausztriában pl. senki nem hallott a Silva-féle MindControll-ról, míg magyarországon nem sokan vannak akik ne hallottak volna róla legalább valamit.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz regent #35 üzenetére

    Szóval elvégeztem a tanfolyamot, aztán nagyon-nagyon sokakhoz hasonlóan néhány hét-hónap után leálltam az egésszel. Addig persze halálra idegesítettem a kedvesem, a mindenre alkalmazott "és ezen is segít az Agykontroll" felkiáltással.
    Ez amúgy egy valós veszély. Az ember lusta, a technikák meg csak akkor működnek igazán jól (és akkor sem biztos, hogy látványosan) ha naponta vannak gyakorolva. Éppen miatt vannak ismétlő kurzusok. ha van hely, akkor ismétlők beülhetnek csökkentett áron azokra a napokra amik érdeklik őket. Én is ismételtem kétszer.

    Jó néhány "kész" technikát gyakorlunk be a tanfolyamon, de az igazi erőssége a módszernek az, hogy azután semmi nem korlátoz abban, hogy újakat találj ki, és alkalmazz.
    Használják a tanfolyamon a bicikli hasonlatot, szerintem nagyon találó.
    Azaz, a tanfolyam ad neked egy biciklit, amivel könnyebben, gyorsabban elérheted a célod. Persze előbb meg kell tanulnod biztonságosan hajtani, aztán meg nem szabad a kamrába állítani porosodni csak azért, mert leeresztett az egyik kereke.

    Amúgy tanulunk:ébredéskontrollt (nagyon hasznos, nagyon könnyű, szerintem az egyik leglátványosabb, leggyorsabban sikerélményt nyújtó technika), elalváskontrollt, gyógyítást (ön, és más gyógyítását is), memóriafogasok (ez jól hangzik, mindíg tervezem, hogy egyszer egy rakat sört nyerek vele fogadásból, de valahogy sosincs rá megfelelő alkalom, amúgy a való életben nem nagyon használható, legalábbis én nem tudtam sokra használni), és a végén a leginkább meglepő dolgot, ami sokaknál kiveri a biztosítékot.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz tlac #43 üzenetére

    Hehe. Amelyik neked kényelmesebb. Ha viszket vakard meg. Ha máshol viszket vakard meg ott is. Ha továbbra is viszketsz össze-vissza, akkor érdemes orvoshoz fordulni. :) Bár agykontrollal is gyógyíthatod. :)
    Ilyesmik miatt nem fogsz kiesni a meditációból, még akkor sem ha nem vagy gyakorlot. Azt érzi az ember, mikor alfában van.
    Szerintem érdemes ülve próbálkozni, mondjuk karfás, kényelmes széken, láb a földön, nyak-hát egyenes (de ha úgy kényelmesebb, akkor lehet görbe is) fej nem támaszkodik (vagy igen, ha az kényelmesebb) A lényeg, hogy kényelmes legyen. Az ágy sok tekintetben rosszabb. A takaró itt-ott nyom, vagy pont bejön a hideg, vagy nyiszorog az ágy a legkisebb mozdulatra is, és nagyon könnyű elaludni, ami most pont nem cél.
    Saját, és mások tapasztalata szerint is, akkor vagy alfában (illetve akkor szinte biztosan alfában vagy), mikor elkezded nem érezni a kezed-lábad. Tudod, hogy ott van, meg is tudod mozdítani, de minek mozdítanád, hiszen rettenetesen kellemes ez a helyzet (ha akarod mozdítsd meg nyugodtan). A nyakad-fejed is szinte súlytalanná válik, nem kell erőltetned egyszerűen ott van a fejed a nyakad tetején (ezért is jó, ha egyenes ilyenkor a gerincoszlop). Ha belealszol, általában lebukik majd a fejed, és felébredsz, ezért jobb szerintem a nem fejtámlás szék.
    Nekem ez a fej-nyak dolog volt eleinte a legbiztosabb indikátor.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz concret_hp #54 üzenetére

    Esettanulmánynak nevezik, voltaképpen az, hogy nagyon meglepő módon képes az ember megérzésekre. A nevét onnan kapta, hogy párosával dolgoznak az emberkék, felváltva. Az egyik hoz egy esetet, egy beteg, orvosilag már pontosan diagnosztizált emberről, a másik, pedig alfában elképzeli ezt az embert, akinek csak a nevét tudja (általában csak a keresztnevét). Aztán sokszor maga számára is meglepő módon nagy pontossággal "eltalálja", hogy hogyan néz ki, mik a betegségei. Néha, némelyeknél működik, néha, másoknál meg nem. Elég misztikus a dolog, ezért is tanuljuk csak a legutolsó nap. Addigra már mindenki elveszti a kezdeti kételkedését, de még így is sokaknak túl misztikus. Ha meg megtapasztalod, és meséled valakinek, akkor a legtöbb amit kapsz, az általában valami, "hát igen, vanak dolgok, amiket még nem fedeztek fel, meg az emberi elme ugye...", de leginkább csak hülyének néznek.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz concret_hp #62 üzenetére

    Elnézted, az a gyerekagykontroll-oktatók képzésének díja.
    A valódi ár 32.000 Ft, papoknak, nappalis diákoknak, nyugdíjasoknak 22.000 Ft. Ismélőknek a napijegy 2400/1600 Ft.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • regent

    aktív tag

    válasz concret_hp #65 üzenetére

    Nos, én az egyik meditáció során kiléptem a testemből. (vagy legalábbis úgy éreztem). Egyszercsak ott lebegtem a teremben, láttam a többieket, meg magamat ahogy csukott szemmel ülünk, kb 3-4m magasan lehettem (moziterem vol, volt bőven hely). Nem ijedtem meg, lebegtem egy kicsit, aztán úgy gondoltam, hogy visszamegyek. És visszamentem.
    Ez elég meredek?

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Új hozzászólás Aktív témák