Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz Ezekiell #90 üzenetére

    De nekem ugy tunik, hogy pont az egyszeru megoldasok azok, amiket nehezebb kikerulni. Ha CO2 kibocsatasi celok vannak, es az uzemanyag araba van epitve a koltseg, akkor azt hogy tudjak kikerulni? En ugy latom, hogy pont az en allaspontomat tamasztja ala az, amit irsz.

    > "Lásd CO2 kvóták, amik kutyát nem segítenek."
    En is pont az ilyesmik ellen vagyok, pont ezt irom -- a CO2 kvotak azert letezhettek, mert konszernszintu atlagokat kellett elerni (papiron).

    > Ha nincs baromi szogorúan és részletesen szabályozva valami, akkor a kapitalizmus meg fogja találni azt a kiskaput, amin a legnagyobb profitot lehet termelni bármi áron

    Termeszetesen. Ezert kene azzal felhagyni, hogy baromi reszletesen szabalyozzuk a 'hogyan'-t.

    Mashogy mondom: a mostani modszerunk olyan, mint amikor a megrendelo reszletes specifikaciot ir arra, hogy a szoftver hogy legyen megcsinalva. Amit en javaslok az az, hogy a megrendelo ad egy tesztcsomagot, es ha azon atmegy a szoftver, akkor rendben van. Nyilvan mindketto megkozelitesnek vannak hatranyai, de velemenyem szerint egy komplex rendszer eseten sokkal konnyebb a viselkedest tesztelni, mint az implementaciot.

    Egyebkent a kapitalizmus es a demokracia szerintem nem egeszen hasonlo -- a kapitalizmus kvazi fizikai torvenyszeruseg, az evolucios kornyezetek egy specialis esete, amit lehet ugyan torzitani, de maximum mas terbe helyezed at (tehat a kommunista gazdasagban is van 'verseny', csak epp a partfunkcionariusok kozott). A demokracia szerintem nem egeszen ilyen torvenyszeruseg.

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák