Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vnorbi

    aktív tag

    válasz dugynok #1119 üzenetére

    Lépj be az eBEV portálra.

    Szolgáltatások -> Adószámla és pótlékadatok -> Adószámla

    Itt "Új lekérdezés", aminek állítsd be mondjuk az idei év végét az "Időszak vége"-nek, aztán "Lekérdezés indítása". Eltelik egy kis idő (akár percek is, vagy lehet, hogy ez most nem működik, mert nekem 10 perce generálja az egy oldalas pdf-et). Ha végez, megjelenik az "Elkészült eredmények!" szöveg a táblázat jobb felső sarkában, amire rá kell kattintani, és akkor aktiválódik a letöltő ikon, amivel le lehet tölteni a számlakivonatot pdf-ben. Ezen elvileg látszik, hogy mikor dolgozták fel az adóbevallást, és hogy utaltak-e visszatérítést. Ha utaltak, akkor a pénztár a hunyó.

    Ha nem utaltak, akkor:

    Szolgáltatások -> Bevallás (dokumentum) lekérdezés -> Beküldött bevallások állapota

    Itt a 2018-as adóévre kell egy lekérdezést indítani, ami elvileg majd kidobja, hogy milyen bevallások voltak (itt is kell vadászni az "Elkészült eredmények!" szövegre, csak akkor jelenik meg a táblázat). A bevallásod "Bevallás állapota" oszlopában látszik, hogy mi van vele (az "Elintézett" a jó állapot).

    (Egy banális ok lehet egyébként, hogy van tartozásod is, és amíg van tartozás, addig nem utalnak visszatérítést, de erről küldenek tájékoztatót. Tavaly úgy szívattam meg magam, hogy 70 ezer forintra kértem 6 hónap részletfizetést, mert miért ne, aztán ezt letudva + 30 nap utalták csak a pénztárba a visszatérítést valamikor novemberben, de arról, hogy ez így lesz, kaptam ügyfélkapura küldött tájékoztatást a bevallás beküldése után pár nappal).

Új hozzászólás Aktív témák