Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Watt25 #2177 üzenetére

    Ne haragudj, de ez logikátlan. Dolgoztam már néhány vidovágóval, és még olyat nem láttam, hogy projekt közben nem gondolhatod meg magad, és nem állíthatod át a felbontást. Tökmindegy, hogy most sequence-nek vagy projektnek nevezük. Van a Timeline, amire bedobálsz elemeket. Ha vegyes felbontásúak, és mondjuk elsőként éppen a 1080-at sikerül elsőként behúzni, akkor 1080 lesz a méret, ha meg a 4k-t, akkor 4k lesz a méret. És nem lehet átállítani?

    Nagyon jól tudom, hogy rendernél le lehet kicsinyíteni, de a probléma alapvetően az, hogy ha egy 4k-s projektbe (sequence-be, nevezd aminek akarod) bele húzol egy fHD-t, akkor az a képernyő negyedét tölti ki középen, kicsiben. Persze megtehetnénk, hogy felskáláztatjuk, aztán a rendernél meg leskáláztatjuk, csak egyrészt minek küszködjön a real-time felskálázással vágás közben, ha nem muszáj, renderkor pedig minek számoljon leskálázással, ha nem muszáj? :C

    Sose láttam még ilyet, hogy előre kell eldönteni, mekkora legyen a felbontása a végső videónak, és magában a projektben ne lehetne átállítani, ha véletlenül a 4k képet húztad be elsőnek a timeline-ra. Akkor az összes 1080-as klipet egyesével fel kell skáláztatni vele, majd a végén renderkor leskálázni? Ennek semmi értelme.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák