Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duni84

    aktív tag

    válasz tikshow #20545 üzenetére

    nem az. ha tényleg baromi sok a munkád és nem fér bele a homokórázás, akkor sajnos nem túlzás. viszont Ropi hsz-ának az elejével még inkább egyet értek: azzal lehet a legjobban gyorsítani, ha szinte nincs is rá szükség, azaz eleve jó az alapanyag (mi is egy majdnem 3 és egy másfél éves gépen dolgozunk és nem tervezek rákölteni egyikre sem. max, ha valami tönkremegy bennük. tervezni gyorsabb és olcsóbb)

    [ Szerkesztve ]

    #metszéspontok

  • ViZion

    félisten

    válasz tikshow #20545 üzenetére

    +1
    SSD-ből biztos, h jó ha van. Mondjuk a 2-3 értelmezhetetlen. RAID? Minek? Legyen 1 jó, kész.
    32 GB ram? ööööö minek is? OK, h scrathch disk oda, meg ilyesmi... de ezek max a batch műveleteknél fognak számítani, vagy óriásplakátnál, amúgy az ember a leglassabb.

    Nem mellesleg 16 GB a max ajánlott, amit a PS-nek lehet "adni", használtam 24 GB-t is, nem volt gyorsabb. Mondjuk nem batch és nem fotók, hanem sok réteges fájlok, szórólapok, plakátok... Maradtam 16 GB-on, mert ramdisknek kevés a 32 GB is (meg kell nézni mekkora a scratch file egy sokréteges cucc szerkesztése közban)

    Szal. pénztárcafüggő, de i5 haswell + 16 GB ram + SSD + HDD már elég jó kombó. Mellé vmi nV VGA -állítólag jobban kedveli- és kb. ennyi első körben. i7 sokat nem lendít rajta, ahogy a dupla mennyiségű ram sem, ami pénzben viszont nem szerény. Akkor inkább még SSD, vagy RAID HDD.
    Szerintem. Mondjuk nem kötegelt képjavításra használom.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • *Ropi*

    félisten

    válasz tikshow #20545 üzenetére

    Ha igazán gyors gépet akar, ahhoz tényleg kellenek ezek a dolgok. És akkor még nem beszéltem redundanciáról, ami egy esküvő volumenű esemény esetén adatbiztonság szempontjából alapszintű elvárás (nem mondhatom az ügyfélnek, hogy meg kellene ismételni az esküvőjüket mert elvesztek a képeik, vagy nem romolhat el a gép szezon közepén, mert abból elég nagy kiesés lenne). Nem tudom a barátod mennyire komolyan csinálja, de mint minden ipar az esküvői is olyan, hogy ha pénzt akarsz vele keresni (ráadásul gyorsan), akkor pénzt kell beletenned. Sokat. ;)

    32 GB RAM nem, hogy nem túlzás, hanem majd, hogy nem kevés. Én legalábbis folyamatosan érzem a korlátait: ha valamit fejleszteni fogok esetleg a gépemen, az a 64 GB-ra bővítés lesz. Ugyanis én RAMdisknek használom, azon dolgozik az LR és a PS is: az i7 2600K CPU a szűk keresztmetszet. A RAID-be kötött SSD-ket is állva hagyja. ;) Nem utolsósorban nem fenyegeti az, ami az SSD-t a véges számú írási ciklusaival, hogy a LR a katalógus folyamatos írása miatt pár év alatt kivégzi (múltkor találkoztam egy géppel, ami csak LR-re volt használva de elég keményen napi szinten: 2 évet bírt benne az SSD). Ha valaki pedig ráadásnak még videót is vág, annak *kötelező* a 64 GB RAM feltéve, hogy nem a gépe előtt akar megőszülni. ;) A Canon 5D3 RAW videójából egy 64 GB-os kártyára 14 perc fér. Szerinted? ;)

    Egyébként PÜ-ben tudok mondani neked több hazai esküvőfotós kollégát (duni84 szerintem ismer közülük majdnem mindenkit :D), akiknek az elmúlt években kifejezetten képkidolgozásra kihegyezett munkaállomásokat raktam össze: megkérdezheted őket, hogy mennyire vált be nekik az elméletem. ;)

    (#20547) ViZion: 1 SSD a rendszernek, 1 a forrás fájloknak és 1 a célnak: így a leggyorsabb az adatátvitel (a RAMdisk már más szint). Pont tegnap kérdezte valaki, hogy jó-e az, ha 2 db RAID-be kötött SSD-t használ kettéparticionálva és azon belül végzi a kidolgozást: ezzel csak az a probléma, hogy a SATA csatoló a szűk keresztmetszet, mivel oda-vissza is azon mennek az adatok.

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák