Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fartfun

    tag

    válasz fartfun #17903 üzenetére

    trisztan94,
    lehet hogy demagóg leszek, de leírom a véleményem hátha segít. Kb 1 hónapja én is ugyanilyen kéréssel fordultam ide...

    úgy látom mindketten k***-vra lebecsültük a design tervezést, mint feladatot. Ez is egy "szakma", amit tanulni kell, tapasztalni, kézségnek kell kialakulnia. Vannak szabályok, amiket meg kell tanulni, hogyan és hol kell/lehet használni, és emellett még kreatívnak is kell lenni :)

    Jó példa erre az esetem, de szerintem veled is biztosan megtörtént. Egy megbízáshoz elővettem egy szép design tervet, és elkezdtem feltölteni a megrendelő által kért tartalommal, ilyen olyan boxokkal, elérhetőséggel, menükkel stb...és minél előrébb jártam a munkával, az összhatás egyre csak romlott és romlott, és nem értettem, hogy lehet ez, hiszen egy ütős designből indultam ki, a végeredmény pedig irritáló....kérem szépen, rengeteget kell tanulni, mire eljutsz oda, hogy eltudsz készíteni egy designt! Kontraszt, hangulat, eye flow, font harmony, tervezés stb stb stb. Ezek egyenként! olyan témák, aminek a tanulmányozásában el kell merülni. Ha ez nincs meg, nincs értelme itt kérdezni sem, mert a fenti dolgokat /elveketnem lehet egy-egy hozzászólásban leírni...
    Én is egy kicsit úgy éreztem, hogy támadnak a válaszokkal, de ez engem ösztönzött, és elkezdtem magam "képezni". Szerencsére minden le van írva az interneten, ha ügyes vagy és tudsz szelektálni (mi kell és mi nem) pár hónap alatt eltudsz jutni egy olyan szintre, hogy le tudsz valami tenni az asztalra...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák