Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz OhAi27 #17821 üzenetére

    Összefolyik az egész. Legyen kontrasztosabb szerintem: pl. világos, nagyobb szalag, rajta a nagyobb szöveg, a szív is túllóghat alul-felül a szalagon, ne tartson ez vissza! :K

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • BonFire

    veterán

    válasz OhAi27 #17821 üzenetére

    Te teljesen félreértetted a tanácsaimat! Jobb lett volna hozzá sem nyúlni inkább! :(

    Nem kell sem a névbe, hogy HUN, sem a szövegre! Csak fölöslegesen összezavarja a kompozíciót. Ha mindenáron bele akarod rakni a nemzeti színeket, azt máshová és máshogyan kell, és az egész képet másként kell elkezdeni megtervezni. Én össze tudnék dobni hirtelen pár jó tervet, mert van annyi rutinom, hogy már itt van a fejemben, kidolgozni meg nem kunszt, de te még az alapok terén botorkálsz, nem tudod, mit miért javasolunk, ezért aztán tévútra is mégy. (A csoport nevébe is fölösleges, hogy HUN, hiszen aki rákeres, az magyar, ha meg csatlakozik, akkor beszél is magyarul. Nekem például eszem ágában sincs finn bicikliscsapatokhoz csatlakozni, nem is keresek ilyet. Magyar 99%-ban magyart fog keresni a FB-n. Ha érti, ami oda van írva, akkor oké. Ha nem érti, akkor hiába írod oda hogy HUN. Emellett már minden második nickben benne van, hogy HUN, kicsit fantáziátlannak tartom a névválasztást. Tessék eljátszani ezzel a szép nyelvvel, és egy ötletes nevet kitalálni!)

    Ha figyelmesen olvasol, azt írtam, a szalag egy nyilat formázzon! Nem azt, hogy mindkét vége befelé mutasson! Ellenkezőleg. A bal oldal csúcsa befelé, a jobb oldal csúcsa kifelé. Képen alul.

    Legyen kevés szín, és sok kontraszt a kompozíción. Azzal nagyon nem lőhetsz mellé, ellenben ha túldíszíted, rögtön átfordul amatőrbe és giccsesbe. A felirat nemzetiszínre festése giccs. Nemkő!

    Keress valami mondern, szögletes betűtípust [link], és ha nincs belőle dőlt, akkor megdöntöd transzformálással. Szerencsére a szöveged csupa nagybetű, és nincs olyan betű benne, amin meglátszana, hogy hamis döntött betű. Képen alul.

    A szívet is ki kell szerkeszteni vektorosban (szvsz jobb a pufi szív, mint a karcsú, de most az Arialban csak ilyen volt, xarakodni meg nincs kedvem vele…), és ahány fokkal döntöd a feliratot, a szívet is annyival kell, mert része a feliratnak. A szív viszont lehet nagyobb is a betűnél, akár ki is lóghat a keretből. Így megtöri az egyhangú vízszintes vonalvezetést.

    A fogaskereket nem kötelező megdönteni, csak opció, de ha döntöd, akkor ugyanúgy kell transzformmal, mint a betűt meg a szívet.

    A pontos FB cover méretre ügyelj, mert különben utólag vagdalni kell, és átméretezéskor romlani fog a minősége! Amúgy sem szabad egyenletes színátmeneteket és homogén tereket csinálni, mert a FB átkonvertálja olyan rohadt ronda minőségbe, hogy sírva fakadsz a végén úgyis.

    Az ábrát el kell tolni jobbra, mert a profilkép a bal alsó sarokban teljesen átrendezi a látványt optikailag! Minden más ott van a képen.

    Ui.: Bocs a ronda kézírás miatt, de már lassan elfelejtek írni…

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák