Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Hooper #15160 üzenetére

    Nem a memória mennyiségével van gond, hanem azzal, hogy ilyen méretben már exponenciálisan növekszik a számítási kapacitás, így akkor lennél előrébb, ha a memóriád és a processzorod sebességét hatványozhatnád, azt meg egyelőre nem fogod tudni.

    Ha viszont ipari méretekben kell ilyen képeket feldolgoznod, és meg is fizetik, akkor megéri belefektetni a lehető legerősebb konfigba, amit meg tudsz fizetni. A memóriád azért eléggé piacképes, elég gyors, és nem is túl kevés. Nekem is 8 Giga van most (1600-asok), de nemigen telik be. Pedig futtatok egy-két érdekesebb projectet, zene editálásnál 12 audiósávon 80 db processzorszaggató real-time effekttel, 4-5 komoly multisamplinges VSTi-vel nincs memóriagondja sosem. A proci a szűk keresztmetszet, ha kifekszik valahol, akkor ott.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • kiskornel

    addikt

    válasz Hooper #15160 üzenetére

    Igen, az SSD is gyorsít a dolgon. A win intéző-s részhez: mindent maxolni kell. Gyors rendszer kell. Annyit tudsz rajt segíteni, hogy külön könyvtárakba rakod a TIF-eket, 2-3-asával, így nem kell annyit várni. Ja és ha tudod, hogy ilyet művelsz, akkor váltsd át a mappa nézetét "részletek"-re.

    PS-hez jó szolgálatot tesz a sok-sok RAM. Nekem 16GB van. Ahogy Bonfire mondta már a 8 se szokott elfogyni. Kivétel ezalól, ha panoráma képet szeretnél összerakni 18MPx-es fotókból. Akkor vissza kell kapcsolnom nekem is a virtuális memoriát, mert kéri.
    Viszont a 16GB-ból van egy 4Gigás RAMDrive-om. Ez ugye RAM-ból kialakított virtuális meghajtó. Az van elsődleges Scratch disknek megjelölve. A második az SSD. Nem panaszkodhatom.

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák