Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dattis

    tag

    válasz Psych0 #23 üzenetére

    Sziasztok

    Az alábbi témában kérném a segítségeteket: "Acoustic management". Ha már esetleg volt ilyen kérdés, akkor sorry, rákerestem ezen fórumtémák között, de sajnos nem találtam semmit, hátha nem én vagyok az első akinek eszébejutott a következő dolog.
    Bár szerintem most a kérdés nem erre a típusra vonatkozik, hanem úgy általánosságban, de azért leírom
    Van egy Abit IP35-pros alaplapom. 3 Samsung vincsi megvan raid 5-özve benne. A kérdés pusztán annyi, hogy hogyan tudnám a hangtompító funkciót bekapcsolni a vinyókon? Szerintem kipróbáltam elég sok programot, de mivel a raid vezérlő kezeli a vincsiket, ezért nem igazán tudott egyik program sem az igényemmel mit kezdeni, mivel csak a tömb látszik mindenhol. Infókat azt nyilván megtud az Everest is jeleníteni a tömb egyes elemeiről, de kezelni nem igazán tudja jelen tudásom szerint semmi.
    Samsung honlapjáról is próbáltam már a kis dosos progicskát, de az sem látja az egyes elemeket.
    Azt elképzelhetőnek tartom, hogy ha a biosban a raid funkciót átmenetileg kikapcsolnám és sima SATA módban beindítanám a cuccost, akkor lehet tudna már velük valamit kezdeni, de mivel ha jól tudom ezek a programok a vinyószoftverben írnak át valamit a fejkezeléssel kapcsolatban, félek tőle, hogy nem-e a raid tömb kifog akadni ettől.
    Vélemények, tapasztalatok? Nem tudom ez a HDparm erre is jó-e.

    köszi a segítséget
    üdv:
    DAttis

Új hozzászólás Aktív témák