Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • coco2

    őstag

    válasz Tüzi #34335 üzenetére

    Ha semmi más infó nincs, csak így a képek, akkor lehet, hogy a szervíz szívesen kihasználná a látszatot a fényképek alapján többet kaszálni. A mai világban üzletileg nem tudom őket elítélni érte. Az átlag felhasználó semmit sem akar fizetni, csak követelni mindent, és kajak nem érdekli, hogy a cégnek fizetnie kell a szakember munkaórákat. Alkalmasint bőven nem a képzett munkaerőt használják már, és akkor is a roló lehúzás szélén élnek mindig csak azt az egy napot éppen hogy túlélve. Nem kell rajta meglepődni, ha nem a legtapasztaltabb szakvélemény okoz szolgáltatási anomáliákat. Még ha egy Acer-nél nem is kellene csórósági anomáliáknak előfordulnia, éppenséggel lehet, hogy mégis előfordul.

    Van 2 lehetőség. Amikor kezedben lesz a laptop, akkor fogod látni.

    1. Ha folyadék kerül olyan mennyiségben egy notira, hogy az keresztül tud szivárogni a billentyűzeten, és szétdurran tőle egy szöcske az alaplapon, akkor a gombok között / alatt is ott lesz vastagon valami lerakódott hordalék anyag, ahogy a folyadék szivárgott lefelé. Jelenleg a fénykép azt sugallja, hogy az asszony szappanos vízzel nekiállt letörölgetni a billentyűzetet, és amolyan csurgóan nedves törölközőt használt hozzá, vagy én nem tudom mit. Ha elkövetett akkora "okosságot", akkor az most 150k-ba fog fájni. Egy új laptopot venni érdemesebb lesz, mint javítást fizetni. Aztán el kellene majd magyarázni neki, hogy számítógépet nem felmosóronggyal tisztítunk valami vízben oldható zselés izével, mint a járólapot, hanem alkoholos tisztítószerrel, amit akár slaggból verethet bele a laptopba egyenesen, és akkor sem lesz tőle kutya baja sem, mert direkt tervezve van az anyag minősége arra, hogy levegővel összevethető szigetelőként viselkedik, és hordalék mentesen szárad fel másodpercek alatt.

    2. Amennyi elektronikai tapasztalatom nekem van, az már nem friss, de szerintem még elég gyakorlatias. Ha a gombok között semmit sem találsz anyagot vastagon lerakódva, meg kellene nézni azon a fekete szigetelőlemezen a lerakódott anyag vastagságát. Azt a fehér izét, amit a fényképen kb nem sok esélyem van azonosítani. Amikor kidurran egy olyan szöcske, mint ami ott szétsült az alaplapon, akkor a környezetéből felégeti az alaplapi védő gyantázást, a szöcske alatt hátramaradt gyanta-maradványokat, a beszorult mosószer lerakódásokat, a szöcskék alá cseppentett ragasztó cseppet, esetleg a hőkontakt javítás miatt alá cseppentett szilikont, akármi is volt a környéken, mindent. Normál esetben jó helyen volt az ott a szöcske alatt, nem zavarta a kutyát sem, és egyébként is úgy oda volt tapadva, hogy kimosni nem lehetett onnét. Viszont egy szöcske mikor kidurran, gyakorlatilag robban. Egy laptop úgy össze van préselve, hogy nem tud szivárogni a nyomás által préselt meleg levegő + gázban oldott hordalék sehova. Megy, amerre menni tud, és a forró légnyomás valamennyi anyagot is visz. Ha az a fehér színű akármicsoda mikron vastagságú lerakódáshoz hasonlít, az nem az az anyag mennyiség, amit beszivárgott folyadék visz kívülről befelé, hanem az, amit egy belső nyomás növekedés visz belülről kifelé. Ami meg a "folyadék"-ot illeti, nos, az történetesen demagóg egy dolog. A mai gyanták a mikro-rezgések miatt rugalmas alakváltozásra is tervezett elektromos kötések (valójában sokkal inkább rászárítások, mint forrasztások) világbajnokai. Bizony, folyadék tartalmuk van a kemencézés után is. Olyasmi, mint sivatagban a nappal 90 fokos napsütésben "csontszáraz" sivatagi porszemcsékre rakódott víz, amit kb 5-6000 G erő tart ott. Nem túl sok, de nem is nulla. Szóval meg kellene kérdezni a szervízt, hogy véleményük szerint mennyi volt az a folyadék mennyiség egészen pontosan? :)

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Új hozzászólás Aktív témák