Új hozzászólás Aktív témák

  • sszever

    őstag

    MEgint elakadtam, s most már kezdek erősen kételkedni magamban:

    Van ugyebár a ''foglalatlan'' lekérdezés, amely az összes olyan terméket tartalmazza, amely nem lett lefoglalva.
    Ezt szeretném egy adatelérési lapban is elérni az alábbi módon:

    Választólista ötvözetre (tehát kiválaszthatom milyen ötvözetre is vagyok kíváncsi)
    Választólista vastagságra (itt kiválasztanám, hogy a fent kiválasztott ötvözeten belül mely vastagság érdekelne)
    S ezután jönnének az adatok.

    Namármost én a megoldst az alábbiak szerint képzeltem el:

    elsőként jön az ötvözet a fejlécben, csoportszintű vezérlőelemként (eddig jó is, ki is tudom választani az ötvözeteket)
    második fejlécben jön a vastagság (ugyancsak csoportszintű vezérlőelemként). Ugyebár amikor ezt behúzom, jön a kapcsolat varázsló. ''a foglalt új több rekordjához a foglalt egy rekordja tartozik''.
    Nekem valahogy úgy logikus, ha az vastagság több rekordjához az ötvözet egy rekordja tartozik (hisz egy ötvözeten belül lehet több vastagság!).
    De nem működik, ugyanis így a második csoportszintű vezérlőelemet (ötvözet) üresen hagyja. :(

    Ha azt állítom be, hogy az ötvözet több rekordjához az ötvözet egy rekordja tartozik, működik, de persze a végén ötvözettől függetlenül az összes, a vastagságra érvényes találatot kihozza.

    Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

Új hozzászólás Aktív témák