Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    ''...teljessen elcsinálja az audio beéllításokat és azután mindent dolby digitalban ad ki...''

    Ezt nem igazán értem. Nem minden hangot akarsz kiküldeni a digit-out-ra? Amennyiben nem, akkor szvsz. állandóan kapcsolgatnod kell majd, ugyanis pl. az Audigy vagy digitális vagy analóg kimenetet tud csak használni (a SoundStorm-ot nem ismerem).

    A film szaggatása egyébként a hibás interleave beállítás miatt van, ahogy azt LordX kolléga is írta. Ha az AC3 hang 384 Kbit/s-es, akkor mind a preload, mind pedig az interleave-t állítsd 128ms-ra (esetleg 160-ra). 448 Kbit/s-es AC3-nál pedig ez az érték 96ms (esetleg 128) legyen.

    Ja és még 1 dolog. Szerintem valamilyen AC3-as kodek nélkül nem fog működni a digit-out-ra való hang kiküldés.

    [Szerkesztve]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz fler #18 üzenetére

    Huh, lehet, hogy én vagyok lassú felfogású, de ezt megint nem értem :(

    ''...a stero filmeket is DolbyDigitalban 2.0 nyomta...''

    Sajna nekem nincs olyan erölködőm, ami digit jelet tud fogadni, így probléma megoldásának ezen részében nem tudok segíteni. Viszont nálam ez az egész film lejátszás a következőképp működik:
    PowerDVD eleve van a gépen, így én más AC3 filter-t nem rakok fel. Nem állítom, hogy nem lenne jó a már korábban említett AC3 filter nevű ''filter'', de nekem ezzel idáig semmi gondom nem volt (sőt imádom a Dolby Headphone effektet, ami így nem csak DVD nézés közben használható). Amennyiben AC3-as filmet nézek, akkor a szűrők között szépen megjelenik a Cyberlink audio decoder, ha azonban MP3-as hangú filmet indítok el, akkor az MPEG Layer-3 decoder jelenik meg.

    ''...nem lehet minden film hibásan összerakva...''

    Lehet, hogy hozzám csak a rosszúl összefűzött filmek jutnak el, de nekem nagyon rosszak a tapasztalataim. 5-ből 3 általában nálam rossz.

    Szerintem próbáld meg újra összefűzni (legalább egy filmnél) az AC3 hangot a képpel. Rögtön kiderülne, hogy ezzel van-e a gond

Új hozzászólás Aktív témák