Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz damtam #105 üzenetére

    Izgalmas kérdések :)

    1 : nyilván visszafelé nézünk az időben ha millió, vagy milliárd fényévekre levő objektumokat vizsgálunk, "mai" állapotukra csak nagy vonalakban következtethetünk.
    2 : a mai fizika szerint elvileg csak megközelíteni lehet a fénysebességet, elérni sosem. Fénysebességhez közeledve, hatványozottan nő a relativisztikus hatás, az időlassulás is, 99% esetén már kezd durván lecsökkenni a sajátidő, ha el lehetne érni a 99.99%- ot akkor gyakorlatilag annyira csökken a sajátidő, hogy látnánk körülöttünk a Világegyetem elmúlását, gyakorlatilag kiutaznánk a ma látható Univerzumból :DDD
    3: 30-40-50% fénysebesség elérése elvileg lehetséges lesz. Evvel a saját Galaxisunkat, ha nehezen is de fokozatos terjeszkedéssel be tudjuk népesíteni. Az idődilatációk és az objektumok elmozdulása sem túl nagy mértékű ilyen sebességnél, elvileg már a mai számítógépekkel is kiszámolható, tehát visszatalálunk minden pontba.
    4 : "hagyományosan" utazva fénysebességhez közel a 2. pontban leírtak jelentkeznek. A tudomány által még nem megoldott technikákkal lehet esetleg csak megkerülni, ha megtudják valaha is oldani e rejtélyeket. Térmanipulálás, hiperhajtómű, féreglyuk, stb, melyek egyelőre a scifi témakörei.
    5: Fénysebességhez közel semmi nem irányítható, főleg nem emberi utast szállító űrhajó, ilyen sebességnél a legkisebb pályamódosítás esetén is olyan nagy lenne G erő hogy azonnal palacsintává lapulnánk :D
    6: a kozmikus sugárzás elleni védelmen dolgoznak, ígéretes megoldások, kísérletek vannak, melyek a Naprendszeren belül akár meg is óvhatják az embereket. Nagysebességű csillagközi utazáskor azonban itt is valami varázslatra lesz szükség, a csillagközi ritka porral, részecskékkel való ütközés is nagyenergiájú sugárzást generálhat, valamint odakint még erősebb sugárzás szaladgál (neutroncsillagok, magnetárok, feketelyukak, szupernóvák és társaikból származók).

  • core i7

    addikt

    válasz damtam #110 üzenetére

    1.Űrhajót kilehetne fejleszteni úgy ,hogy olyan fémből legyen amiben víz vagy jég van ,hogy elnyerje a sugárzás vagy valamely más módszerrel
    3. A fénysebesség lassú ahoz ,hogy millió fényévekre lévő égitestekhez elérjünk vele gyorsan egy ember öltő alatt

    Többit nemtudom :DDD

    Az is lehet ,hogy több faj technológiájára lesz szükség ,hogy behódítsunk galaxisokat lehet a mi galxisunkra képesek vagyunk egyedül de majd itt találunk még 1 fajt akivel közösen kijutunk innen vagy majd a Mesterséges Intelligencia kitalálja és nem is ember fogja hanem robotok kitalálni ezeket a dolgokat

    [ Szerkesztve ]

  • core i7

    addikt

    válasz damtam #110 üzenetére

    A Legnagyobb áttörés az űrhajózásban egy másik intelligens életformával való találkozáskor valósulna meg meglátásom szerint

    Lehet egy Ammónia Vagy Metán alapú élet teljesen máshogy gondolkodó Intelligens fajt alkotott

    Szerintem Isten úgy alkotta meg a világot ,hogy a földön össze kellett fogni az embereknek az eredményekért a világűrben pedig majd a fajoknak kellesz

    Mindíg okosabbnak hiszik a földön kívülieket pedig lehet fegyverkezésben mi leszünk jó űrhajózás terén ők Lehet nekünk lesznek robotjaink nekik nem

    [ Szerkesztve ]

  • Zsoltika11

    tag

    válasz damtam #122 üzenetére

    Borzasztóan érdekes téma ez. Ma már tudjuk hogy az élet megjelenése nem is olyan ritka dolog, illetve nem lehet ritka, hiszen milliárdnyi bolygó van csak a mi galaxisunkban is éppen megfelelő, távolságra a csillagától ahol folyékony víz lehet jelen, üstökösök, aszteroidák által pedig szerves anyagok is jelen lehetnek. Ezeken a bolygókon adott lehet minden feltétel az élet kialakulásához. Meggyőződésem, hogy több, sőt, milliónyi helyen létrejöhetett egyszerű létforma.
    Ami a továbbiakat illeti, egész pontosan azt hogy a már meglévő egyszerű élet fejlődik-e tovább. És meddig. Ha valóban adottak a körülmények, az alapkörülmények, akár egyszerű, állatszerű létformák is létezhetnek. De ahhoz hogy valóban eljusson egy adott bolygón egy létforma addig hogy értelmes, civilizált legyen... nos.. szerintem elég kevés esélye van. Előfordulhat. De kevés eséllyel. Ahhoz már tényleg véletlen események sora szükséges. Nézzük meg a mi bolygónkon a történetet. Az élet többször "indult újra". Több, nagy kihalási esemény történt a jelenlegi bizonyítékok alapján. Hol egy közeli szupernóva, hol pedig meteorit/kisbolygó becsapódás. Az iylen események mindig újraírják az evolúció történetét. Legutóbb a dinoszauruszokig fejlődött az élet. Az alapfeltételek, az evolúció külső esemény és behatás nélkül "eddig vitte". Pedig volt majdnem 200 millió év rá. Azok az ősgyíkok csaknem 200 millió évig léteztek. De nem értek el ennyi idő alatt sem a fejlettség olyan fokára, hogy valóban intelligens, civilizált élőlények legyenek. Aztán ugye történt egy külső behatás a világűrből, az ominózus eset. Eltörölte ezeket a lényeket, sok más fajjal együtt. Így a túlélők, főleg az emlősök zöld utat kaptak az evolúcióra. "Mindössze" 65 millió év után itt vagyunk mi. De ehhez valójában az élet megjelenése után bő 3 milliárd év kellett, és egy sor véletlen esemény. Ismétlem: véletlen. Az előző nagy kihalási események után is sok-sok millió, százmillió év telt el mindig, és sosem alakult ki valóban intelligens élet. Most többszöri "próbálkozás után igen". Ha 65 millió éve nem történik meg a katasztrófa, nagy eséllyel még mindig a dinoszauruszok, vagy leszármazottai lennének a domináns faj. De intelligencia nélkül. Mármint csillagközi értelemben vett intelligencia nélkül. Tehát csak ennyin múlott hogy mi megjelentünk és eddig fejlődtünk.
    Tehát valóban ritka, és szerencsés eset az, ha egy bolygón értelmes civilizáció jelenik meg. Sőt, talán különleges.
    De ha onnan közelítjük meg a dolgot hogy mi játszódik le egy naprendszerben... mint itt is, más naprendszerekben is sok a törmelék, üstökös, aszteroida, stb, amik egy bizonyos pályán keringenek, időnként keresztezve a belsőbb bolygók pályáját. Ott is ugyanúgy bizonyos millió évenként egy találkozhat a belső bolygók egyikével. (Tegyük fel hogy megfelelő távolságra van a napjától, stb, tehát alkalmas az életre, sőt egyszerűbb létformák is léteznek.) Ugyanúgy eltörlődhet egy kezdetleges élet mondjuk 80-90%-a ott is, majd az evolúció ismét dolgozni kezd. Idő van rá, főleg ha egy kisebb csillag körül keringő bolygóról van szó. A kisebb csillagok ugye tovább "élnek". És mint tudjuk, a becsapódások egy bolygókkal rendelkező rendszerben természetes jelenség. Tehát a miénkhez hasonló események máshol is bekövetkeznek. Szóval innen nézve viszont gyakoribb lehet egy intelligensebb életforma megjelenése. Bár a mi esetünkben más, általunk még esetleg nem ismert tényezők is behatással lehettek a fejlődésünkre. Hiszen ez szédületes sebességgel történt hogy az ember mint faj valóban intelligens legyen. Mi játszhatott még közre vajon? Az hogy az evolúció úgy határozta meg a felépítésünket, hogy testünkhöz képest hatalmas agyunk legyen? Pont a megfelelő "kombináció" vagyunk? Vagy mi lehet az oka annak hogy pont a fajunk vált intelligenssé?
    Az biztos, hogy az univerzum olyan hatalmas, hogy százmilliárdszor millió életre alkalmas bolygó létezik, és ez az óriási méret és szám azt mutatja hogy bizonyos események ismétlődhetnek, előfordulhatnak máshol is. Én biztos vagyok benne, sőt mondhatni "tudom". De azt még elképzelni sem lehet egyelőre hogy hogyan lehet kommunikálni más értelmes lényekkel. Olyan távolságok vannak a kozmoszban térben és főleg időben, hogy két közel azonos fejlettségű faj nem kommunikálhat egymással. Sőt, egyidejűleg lehet nem is létezhetnek/létezhetnének. A világegyetem "gondoskodik" dolgokról. Gondoskodik, hogy mit lehet és mint nem univerzumon belül. Például a fénysebesség. Annyira védi ezt a sebességet, hogy minden mást csavar, összenyom, széthúz, még az időt is, csakhogy a fény sebessége minden irányból szögből és helyzetben fénysebesség maradjon, és még véletlen se lehessen átlépni.
    Olyan óriási ez az egész háló... térben, és ezért főleg időben olyan hatalmas ez a komplex univerzum, hogy két értelmes civilizáció egyidejűleg valószínűleg nem is létezik. Ezért vagyunk jelenleg talán egyedül. De mi csak egy apró villanás vagyunk a kozmosz történetében, úgy mint más lényeg is, más időben. Mennyi az esélye hogy két villanás egyszerre villanjon fel? :) A civilizációk csak rövid villanások. Mint a szubatomi részecskepárok, melyek a világűrben keltődnek, majd eltűnnek. Milliárdod másodpercre léteznek csak. Mi is ezek vagyunk az univerzumban... talán. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák