Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EmberXY

    addikt

    válasz sziku69 #19 üzenetére

    "Majd ha ott tartunk majd, mint a csillagok háborújában..."

    Szerintem az a film pont a leggagyibb viszonyítási alap, már a hangot kiadó lézerfegyverekkel ellőtték a "realitást". A Star Trek már közelebb jár, vagy a Csillagkapu... A lényeg talán a hipertéren van, ahol nem a normál tér fizikai törvényei érvényesek, így lehetséges a fénysebesség többszörösének elérése, vagy talán a féregjáratok elmélete. Enélkül nem tudnánk soha "messzire" jutni, hiszen kőkemény fényévekről van szó, és bár a gravitációt lehet helyettesíteni, az idő múlása komoly probléma, éppúgy mint az élelem vagy a kozmikus sugárzás (amitől jelenleg a Föld mágneses tere véd minket, "odakint" ezt is el kéne viselni valahogy, és nem csak az embernek de a technikának is), és a hibernáció sem biztos, hogy megoldást jelent, ha több száz/ezer évet kell utazni. Így a normál térben szerintem soha nem fogunk mi a mélyűrben tevékenykedni.

    #28, Cyberpunk: ha a matematikában értelmezhető a végtelen, miért ne lehetne az a fizikában is? Az ősrobbanás előtt mi volt? Amire én emlékszem az iskolából ebben a témában, az az, hogy végtelen nagy tömeg végtelen kis helyen zsúfolódott össze (a tömegvonzás miatt), ez szétrobbant, és így jött létre az univerzum, aminek elemei előbb-utóbb ismét összevonzzák egymást, az lesz a nagy reccs, majd kezdődik az egész előlről. A végtelen tömegből adódik, hogy a térnek is annak kell lennie, hogy elférjen benne. Hogy jelenleg mi a legutóbbi kutatás/nézet ebben a témában, azt nem tudom, bennem ez maradt meg.

    Amúgy jó kis topik ez, kár lenne veszni hagyni, nagyon izgalmas ez a téma. :C

    [ Szerkesztve ]

    Up the Irons!

Új hozzászólás Aktív témák