Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stephananton

    kezdő

    válasz Lokids #2527 üzenetére

    köszönöm, e posztot, ezért láttam jobbnak hogy magamhoz mértem az elkészített széket. mindenhol hozzám idomul mikor rá / bele ülök, s 6 óra egyfolytában ülés után is úgy állok fel mintha csak 6 perc lett volna. és a 120k feléből is össze tud jönni :-)

  • attiati

    veterán

    válasz Lokids #2527 üzenetére

    Eddig ugyanez a tapasztalatom. Officeplazában egyetlen széket sem sikerült jónak találnom. Az ergohuman volt az egyetlen, amit kb jól be lehetett állítani, de nem ér annyit.

    Samurai: valahogy egyik modell sem áll testre a 182 centimmel.
    Chairman 769: meglepően jó. Az anyaga. Az állíthatósága. Az ülőfelület tök jó és ergonomikus. De túl alacsony a háttámla ehhez a magassághoz. Kár, hogy nincs többfajta ergonomikus modelljük.
    Wau2: nem jó méret.
    Spinalis: majd mennem kell újra próbálni. Tök kényelmes, de drága.
    Emagra -t még nem próbáltam.

    Kérdések:
    1. Chairman-ból nem létezik külföldön olyan modell, amin minden állítható?
    2. Steelcase székekről leszokott mindenki? Melóhelyen százszor jobbak azok a székek, mint a most kapható 70-110e közötti fejtartós akármik. Az egyiken 8 éve ülök napi 8 órát, (ráadásul már idősebb 8 évnél) és nem nyekereg, stabil, nem kopik, nem szakad.
    3. Herman Miller székekből hol próbálható ki a legtöbb modell?
    4. Ergohuman másolatokat hol lehet olcsón beszerezni? Leginkább a szállítás miatt kérdem. Itthon 220e-t biztos nem ér.

    Fura, hogy a 60-70e ft-os székek miliméter vastagságú műanyagból készülnek, lötyög és gyenge az egész. 2-3 évet sem adnék nekik. Nem gondoltam volna, hogy még a 2-300e ft-os székeknél is kompromisszumokat kell kötni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák