Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 313313

    addikt

    válasz pinnacle #2017 üzenetére

    Nem olvastam/hallottam a konkrét esetekről, amit említesz. De az első év után a használtra csere teljesen elfogadott dolog. Pláne ha ezt le is írják, illetve x+x évnek hirdetik a garanciát/jótállást.

    Szerk.: Apple is felújított készülékekre cserél, nem újakra...

    [ Szerkesztve ]

    HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

  • 313313

    addikt

    válasz pinnacle #2020 üzenetére

    Azért használt és használt között is van különbség...(más egy hónapokig használt dolog, és más egy olyan amit megvettek, kipróbáltak, vagy ki se próbálták csak kibontották és visszaküldték hogy nem tetszik...)
    Gondolom gyártója válogatja, hogy újat/használtat/felújítottat/akármilyent adnak az 1 év kötelező jótállás után.
    Azért bontják meg 1év+xév-re mert különbség van közte. Az első évre vonatkozókat törvény szabja meg, utána a gyártó szabja a feltételeit.

    Fogyasztóvédelmet meg hagyjuk, nem egyszer adtak fals infót a fülem hallatára a vevőnek:
    - Vett valamit boltba, visszahozta, hogy kéri vissza az árát, mert nem kell neki.Fogyasztóvédő felhív, azt mondja kereskedő 14 napig köteles visszavenni a terméket. Könyörgöm nem netes vásárlás, hanem személyes.
    - Vett telefon, terméket visszahozta, hogy nem tetszik neki, 24 órán belül köteles visszavenni a kereskedő. Kereskedő nem veszi vissza (miért is tenné, ha használatba vették a készüléket). Fogyasztóvédelem felhív, ahol megerősítik, hogy 24 órán belül a vevő visszaviheti, kereskedőnek vissza kell vennie...
    És egyéb esetek, szerintem olyan, mint normális fogyasztóvédelem nem működik, egy vicc az egész hivatal...

    [ Szerkesztve ]

    HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

  • 313313

    addikt

    válasz pinnacle #2029 üzenetére

    Igen cserélik a terméket, de nem egyből. Az első évben gyorsabban hetek kérdése, utána sokat hallani 1-2 hónapos ügyintézésekről, mivel a gyártóknak küldik vissza.
    Hogy mikor és milyen garancai/jótállás indul újra, az gyártója válogatja.
    Általában az első 1 évben szokott csak újraindulni, van olyan, hogy nem a teljes x év indul újra, hanem, az eltelt hónapokkal tolódik ki a garancia.
    Fél éve cselétek nekem egy HDD-t a 3. évben (olyan 5-6 hét volt, a csere), az eladó elmondás szerint újraindult a 3 év garancia/jótállás.

    [ Szerkesztve ]

    HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

Új hozzászólás Aktív témák