Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    Az elmúlt egy héten történt pár esemény az oldalon (gondolok itt konkrétan a RIP csaba@kellytech.hu című hírre, és főleg az azt követő fórumtémára), aminek kapcsán talán érdemes megállni egy picit, és leszűrni a megfelelő tanulságokat.

    Jómagam a múlt héten pont távol voltam, így utólag csöppentem bele ebbe a konkrét ''ügybe'', de a lényeg igazából nem erről az egy esetről szól, sokkal inkább egy általánosabb helyzetről.

    Tehát, először a konkrét része:

    - Házon belül konszenzus született arról, hogy töröljük a két rossz emlékű témát. Mind az olvasók, mind a házigazdák oldalán elszaladt a ló, az a két topik jót senkinek sem tett, sajnos.

    - Bár nem az én dolgom ezt közzé tenni, de háttérinformációként ''elköpöm'' az illetékeseknek, hogy RI/OS_bot, Fiery, Don Vittorio például mind beszéltek hosszú órákat telefonon, és tisztáztak minden félreértést. Volt sok, de erről majd az illetékesek írnak többet, ha akarnak. A lényeg, hogy senki sem haragszik senkire, ugyanakkor az ilyesmi pl nem szokott kiderülni egy ilyen eset után -- most tudjátok, és ez így jó.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Cane

    őstag

    válasz Parci #1 üzenetére

    Amikor megláttam ezt: RIP csaba@kellytech.hu, akkor valami nagyon durva dologra gondoltam de szerencsére nem az volt.

    ▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

  • Agyasima

    senior tag

    válasz Parci #1 üzenetére

    Hát ennek örülök....
    Megmondom őszintén, h amikor végigolvastam a 2 totyikot csak ültem és néztem mint ez: :U

    Nem értettem mi van. Szomorú és csalódott voltam.
    Kihozta a szitu 1-2 emberből az állatot, és óriási csalódás volt hogy 1 házigazdát is így magával tudja ragadni a hév.

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Parci #1 üzenetére

    Most a kevésbé konkrét, általánosabb rész:

    - A PROHARDVER! nyilván szenved abban a ''betegségben'', amiben a hirtelen megnőtt kamaszok is: túl gyorsan nőtt naggyá, nem alkalmazkodott még minden tekintetben az új helyzethez, emiatt néha kissé mulatságos, kissé idegesítő, de nem arányos az állapotával.

    Ez csak annyit jelent, hogy sok olyan helyzet állhat és áll is elő, amire anno nem is gondoltunk, ennélfogva nem is alkalmazunk rá ún ''global policy''-t, nem kezeljük rutinosan.

    A fórum tipikusan ilyen, valamikor kevés ember szűk klubja volt, mára 10-20 moderátor számára is nehezen átfogható valamivé lett. Az oldal szintén. Mindezek fényében fura helyzetbe kerültek a készítői, azaz mi: egész egyszerűen egy csomó olyan dolgot nem tehetünk meg, amit bárki más megtehet.

    Konkretizálva a dolgot: egy házigazda valóban nem teheti meg, hogy megsértődik és elküldi az egyik fórumozót melegebb égtájakra. Egész egyszerűen nem teheti már meg. Azt ugyanakkor mindenkinek látnia kell, hogy elég faramuci helyzet, amikor a házigazda, akinek mégiscsak többet kell jelentsen ez az egész, mint a legtöbb olvasónak/fórumozónak (és itt legkevésbé sem szeretnék leszólni senkit, mindössze rámutatni arra, hogy a házigazda feltehetően a lehető legkomolyabban veszi a PH!-t, hiszen idejének és energiájának jó részét itt éli fel), ne sértődhessen meg ugyanúgy, ahogy egy olvasó. Ne mondhasson ugyanúgy harsány és karakán véleményt, ahogy egy olvasó.

    Személy szerint úgy gondolom, az igazi az volna, ha egyik ''fél'' sem sértődne és keménykedne. Ha viszont egy olvasó megteheti, hogy pl azt mondja, ez a cikk egy rakás kaka, te pedig írni sem tudsz, kedves szerző, akkor a szerző védje magát, és ne kelljen mosolyogva tűrnie, bármit, bármeddig.

    A probléma az, hogy itt keveredik a ''házigazda'', mint az oldal hivatalos képviselője titulus a magánszeméllyel. Én, mint Parci, ugyanolyan nick vagyok, mint bárki itt a fórumon, ha tehát valaki személyeskedik velem és trágár szavakat használ, magánszemélyként megtehetném, meg kell hogy tehessem, hogy hasonló stílusban válaszolok. Ha másnak joga van hozzá, nekem is. Ha neki nincs, nekem sincs. Egyenlőek vagyunk, tiszta sor.

    Más kérdés, hogy én, mint Parci, az oldal egyik hivatalos képviselője is vagyok, így bizonyos esetekben az oldal hivatalos álláspontját is közvetítem.

    A baj pedig az, hogy ez a kettő nincs szétválasztva, a nevem alatt akkor is ott fityeg a házigazda titulus, amikor épp egy konkrét embernek egy konkrét és személyes dolgára szintén személyesen válaszolok, mint magánember.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • launcser

    senior tag

    én is tanúsíthatom hogy 1-2 fél igen hosszas telefonbeszélgetést folytatott, belecsöppentem egybe
    de a rip: [emailcím] azt még mindig nem értem mi a baj vele
    megszűnt egy emailcím annyi szűrhető le belőle kész
    a topicok már amúgyis be voltak zárva
    / amúgy lementette őket valaki? :) /

    tütüü

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Parci #4 üzenetére

    A megoldás pedig nyilván az, hogy a két állapotot szétválasztjuk.

    Lehetne egy ''HÁZIGAZDA'', aki moderál, töröl, nem vesz részt vitákban és folyamatosan és kizárólag békítő szándékkal ír, ha egyáltalán ír.

    És lehetne egy Parci, aki a magánvéleményét mondja el... amit a ''HÁZIGAZDA'' akár ki is törölhet, ha épp elszalad vele a ló! A lényeg csak annyi, hogy mint egyszerű fórumozók, mindenkit ugyanaz a jogkör illessen.

    A két említett fórumtéma kapcsán úgy gondolom, nagyon elszaladt a ló RI/OS_bot-tal, de nem szeretném felmenteni az igen-igen rosszindulatú hozzászólókat sem, akik megnyilvánulásaitól bárkinek felment volna a pumpája -- akkor is, ha a hír elé tényleg illett volna egy magyarázó vmi (most felkerült), illetőleg külön rovatba kellett volna tenni (oda is ment volna, de az új motor miatt a Nincs Mese kényszerpihenőn van).

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Agyasima

    senior tag

    válasz Parci #6 üzenetére

    Ez így nem fog működni. Sosem leszünk így itt egyenlőek. A neveiteket úgyis mindenki ismeri, és sose lesztak csak 1xű fórumozók, és sose engedhetitek meg magatoknak azt a hangvételt, amit 1 mezei user használhat.

    1ből uis amint kiszalad 1 b+ szerű hozzászólás, azt nem a fórumozónak hanem a házigazdának fogják tulajdonítani, csakúgy mint az összes hozzászólásotokat.

    Eleinte még nekem az is furcsa volt, hogy a HÁZIGAZDÁK a fórumba vitatkoznak 1mással..............

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Parci #6 üzenetére

    Lezárandó most már a konkrét RIP-es topikos témát csak annyit szeretnék mondani, hogy nyeljünk egy nagyot, és lépjünk tovább. Tiszta lap jár mindenkinek, hibákat, kirohanásokat mindenki követ el, a lényeg valahol az volna, hogy ezt az egész hardveresdit és az itteni közösséget együtt és jól, értelmesen, konstruktívan és szerethetően csináljuk.

    Egymásért vagyunk, figyeljünk oda egymásra, mind olvasói, mind cikkírói, mind fórumozói, mind minden minőségünkben!

    Nota bene: sajnos tényleg zavaró és gyakori reakció a ''fikázás'', és kezdi újfent kikezdeni a fórumot. Ha egy anyag nem makulátlan (melyik az?), vagy bármiért épp nem tetszik egy adott illetőnek (nevezzük őt most gonosz módon rosszmunkásembernek), egyszerűen áthúzza egy fél mondattal, ami nyilvánvalóan unfair, bántó és még a szándék sincs benne, hogy javítson bármin is.

    Ha egy anyag valakinek nem tetszik, attól még nem biztos, hogy rossz. Ha egy anyag senkinek sem tetszik, akkor persze gyanús :D. A lényeg valahol megint az, hogy ha az oldal nagy, és sokféle anyag születik rajta, ne kezdjük el taposni, ha épp azok egy része nekünk nem jön be! Másnak esetleg pont a minket érdeklő téma nem jön be, és nyilván rosszul esne nekünk, ha ő szétzúzná az adott anyagot.

    Van ilyen, van olyan, van kicsi, vagy nagy, van lényegretörő és tárgyilagos, vagy szubjektív, van stílusmentes és van stílusos -- nincs objektíve jó és rossz. Olyan ez, mint egy nagy húsostál: mindenki azt vegye le, ami neki tetszik!

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Agyasima #7 üzenetére

    Valami, valahogy lesz. A másik megoldás az, hogy a mezei user sem engedheti majd meg magának ezeket, akkor viszont sokkal komolyabb moderálás lesz mindenhol.

    Házigazdák küzdelme a fórumokon szintén nem lesz: egységes policy lesz, egyértelmű szabályokkal házon belül.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • atus

    senior tag

    Tényleg nem lehet szétválasztani a kettőt egymástól. Néha rosszul esik, hogy valaki irdatlan nagy badarságot mond, esetleg a munkámat szidja, vagy simán szalonképtelen dolgokat böfög a fórumba, és én ennek ellenére nem mondhatom meg neki amit szemtől-szemben simán a tudtára adnék. Először gondolkoztam második nikk reggelésén, de szerintem felesleges. Önuralom kell, józanság, és megfontoltsgág. Szerintem. Tényleg volt olyan helyzet, hogy csúnyát tudtam volna mondani egy júzernek, de inkább leírtam neki, hogy most házigazdi titulus nélkül elküldtem volna melegebbre, így viszont tisztelettel kérem, hogy szüntesse be az idegesítő tevékenységét. Az ominózus cikket olvastam, lett volna mondanivalóm, de épp ezért moderáltam magam még írás közben, és inkább nem küldtem el a hozzászólásomat. Nem szeretnék se házigazdikat, se júzereket megbántani. Ez egy baráti, bensőséges hangulatú fórum(volt? - ugye nem), tartsuk is meg annak!

    Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

  • Agyasima

    senior tag

    válasz Parci #9 üzenetére

    Én már régóta gondolom úgy, hogy keményebben kellene moderálni...
    Vszinű nem is lennék jó moderátor...:-)))

    1 szavazat a keményebb moderálás mellett...

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

  • Cane

    őstag

    válasz Agyasima #11 üzenetére

    Meg mégegy!

    ▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    Reklámok: Bagoly írta valamelyik témában (de írhatta volna más is, nem ez a lényeg) többször, hogy erőszakosan nyomjuk a reklámokat, hogy én személyesen azt mondtam, hogy ha valaki nem klikkelgeti a bannereinket, akkor az áthúzza a munkánkat.

    Szeretnék itt is pár félreértést tisztázni:

    - A bannerekből élünk, bár ezt mind tudjátok. Azért leírtam ;])

    Tényleg nem szeretném túllihegni ezt az egész kérdést, azt gondolom, hogy ki lehet bírni azt a pár reklámot egy ingyenes tartalomért cserébe, akinek még az is fáj, nem reális. Egy PC World is tömve van reklámokkal, pedig azért még kemény pénzeket is kell fizetni!!!

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    Mára ennyit amúgy, lassan kezdek kidőlni. Lépjünk tovább a múlt hétből, és próbáljunk meg közösen konstruktívan dolgozni a PROHARDVER!-en. Mindannyiunké, tegyük a lehető legotthonosabbá, a legkellemesebbé, torzsalkodás helyett inkább segítsünk egymásnak! Akkor is, ha a másik hibázik (ha túl sokat hibázik, úgy is jön egy moderátor a kisbaltával ;]).

    Remélem a legtöbb, az idézett topikokban érintett fórumozó ide is betéved, jó volna kezdeni az egésszel valamit, és nem haragot hordozni sokáig.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • tomcs

    őstag

    válasz Parci #4 üzenetére

    gonosz dolog ez igy de nincs mit tenni igy alakult. az emlitett topikot neztem is megt nem is, beleolvastam de istenigazabol nem erdekelt, nem is olvastam vegig.

    tudom, keves ''megfelelo jogkoru'' ember van, nekik is van csaladjuk, eletuk nem nezhetik 0-24 a ph-t masreszrol meg sok az ujonc, sokan akarnak jopofizni (nem csak az ujoncok) es ez elegge haza tud vagni 1 forumot. en szemely szerint a szakmai temak eszmeletlen szigoru moderalasa es lazabb temak lazabbra engedese mellett lennek (termeszetesen azert szemelyeskedes, tragarkodas ott se) meg meg szerintem sokan szeretnenek intenzivebb moderalast. jo 5let volt a szakmai es a laza temak szetvalasztasa, kovetkezo lepes szvsz az lenne hogy aki nem letezonek tekinti a hatarokat es komoly temaban elkezd offolni azt moderalni ezerrel. sirtam mar arrol hogy nem le7 processzorrol beszelni ugy hogy ne legyen belole amd vs intel flame (joforman transmeta vagy beagyazott stb procirol se mostansag...), ertelmetlen ''rulez'' hozzaszolasokrol, ertelmetlen temakrol stb.

    ertelmetlen temak alatt persze nem az olyan temakat ertem amikor beszelgetnek, poenkodnak, foznek, talalkoznak emberek. 3dmark es egyeb benchmark eredmenyek, ''vs'' topikok stb mar nem a kedvenceim de ez meg belefer, szeretik az emberek osszehasonlitani a dolgaikat, hat tegyek. de mi ertelme pl annak hogy egyesek nyitnak 1 topikot valami cimmel es az elso hozzaszolas ''beszeljetek rola''. az ilyentol falra tudok maszni.

    szvsz ideje lenne irni valami ''szabalyzat felet'' hogy hogyan kene viselkedni a forumon, mit szabad es mit nem, mert amig volt napi nehany uj user nem okoz6ott nagy zurt a tanuloido de napi soknal mar zavar6ja a regieket.

    ez mar nem annyira ide vag de eszembe jutott, le7 jo lenne 1 uj forum, ilyen ''nagyon szakmai'' ami ki nem kerulne a se bal savra semmilyen formaban, se az aktiv topikok listajaba, akit erdekelne az ugyis megtalalna akit meg nem igazan az nem szolna bele jopofibol. komolyabb temakban talani igy meg le7ne visszaolvasasra, tanulasra alkalmas topikokat csinalni (pl memorias topik, asszem emvy meg paran nekialltak mukodest elemezni aztan egyre inkabb ''hogyan tuningoljunk'' lett belole ha jol emlexem, majd holnap megkeresem a topikot)

  • erdoke

    titán

    válasz Parci #14 üzenetére

    Jobban jártunk, hogy nyaraltunk az elműlt hetekben. 1x én is benéztem az említett topicocba, csak figyeltem nagyokat. Keopsz néha nagyon mellre tud szívni dolgokat, volt már tapasztalatom ezügyben.:)
    Spongyát az egészre.

    A legjobb aláírás a héten

  • VladimirR

    nagyúr

    olvastam a fent emlitett cikket, es az a velemenyem, hogy (mint azt egyre tobbszor) azt sokan vegig sem olvastak -vagy csak helyenkent belekaptak-, es maris nekikezdtek azt becsmerelni
    en sem tudom/tudtam, hogy a hir kirol is szolt pontosan, azonban a cikkbol egyertelmuen kiderul(hetet)t (barki szamara), hogy a honi informatika egy meghatarozo alakjarol volt benne szo, illetve az o visszavonulasarol
    a forumban -melyet ugyan nem kovettem vegig- igen sok hozzaszolas a cikk stilusarol (ill. annak hianyarol), erthetetlensegerol, es olvashatatlansagarol szolt(valo igaz hogy Keopsz erdekesen ir, de ez teljes mertekig ertheto es olvashato. szokatlansaga, fura nyelvi fordulatai pedig egyeniseget, stilust kolcsonoznek az irasoknak). sjnos ezi is egy egyre gyakoribb jelenseg, vagyis ''ha mas leszolta, akkor en miert ne?'' alapon esetleg egy-ket sor elolvasasa utan negativ kommentet fuz a cikkhez/hirhaz/kerdeshez. velemenyem szerint ezt -barmily keves beleszolasom is van- kemeny moderacioval kell orvosolni, mivel aligha varhato, hogy a tobb mint 10ezer forumtag hozzaallasa egyik percrol a masikra (vagy akar valaha is) megvaltozik, egy-ket szerencses kiveteltol eltekintve (bar remelem, hogy ezt csak a pesszimizmus mondatja velem, es holnaptol egy nagy, boldog csalad lehetunk itt mi a PH!-n)

  • Keitaro

    addikt

    válasz Parci #1 üzenetére

    Welcome back!

    Sajnos tényleg történtek olyan dolgok amiknek nem kellett volna az utóbbi időben, az a topic nagyon durva volt, sokakat elszomorított. Most épp érdekes lelki állapotban vagyok, úgyhogy hajlandó vagyok ilyeneket leírni, hogy :
    Olyan ez az egész már mint egy nagy-nagy család. Egyszer belekerültem és most itt ragadtam. De jó itt lenni.
    Nem akarom ugyanazokat leírni amiket te már írtál, mert nagyrészt egyet értek. Mondjuk a legyen másik fórummal nem, mert engem így is húz, hogy az aktív topicokat kell néznem, ha látni akarok mindent.
    Őszintén szólva már nem is tudom mit írjak még, úgyhogy jó éjt mindenkinek. Örülök, hogy létrejött ez a topic.

  • kamikaze boci

    őstag

    A moderálásokról.

    Amikor néhány hónapja regisztráltam a PH!-n, bosszantott, hogy a nem odatartózó hozzászólások darabokra szedik és fogyaszthatatlanná teszik a szakmai témákat. Néhány hete volt is egy szigorúbb periódus (talán egy elhatározás a szakmai jelleg erősítésére), aztán ment tovább minden a régiben. elégedett voltam abban a rövid időszakban. Én is azt gondolom tehát, hogy szakmai téren több moderálásra van szükség, és főleg következetességre. Akkor nem merül fel a kérdés: ezt most miért kaptam?

    Megfogot ugyanakkor a hely szelleme, hogy a hangulat közvetlen és barátságos, hogy lehet beszélni a babról ( :DDD ) , és nem nyírják ki az embert, ha nem feltétlenül a technikáról akar beszélgetni. A PH! ebben mindenképpen több, mint a vetélytársak, talán az egyik fő erőssége. Az ilyen, nem közvetlenül a profilba illő témáknak már elláttátok a baját, ott vannak ahol a helyük. Szerintem mehet minden tovább, civilizált hangnemben, mindenki megelégedésére.

    Profizmus: higgadtság és tárgyilagosság (is). Az indító hozzászólás hangneme nagyon kellett volna abban a topikban... Talán szerencsés lenne, ha nem csak te, hanem mindenki, aki kapcsolatban van a júzerekkel, egységesen ebben a stílusban kezelné a nem oda illő megnyilvánulásokat. (Tréning konfliktus és ellenvetés kezelésére :DD.)

    Egy kicsit én is benne voltam abban, ami ott történt. Azzal vezekeltem, hogy akkor sem írtam, amikor pedig nagyon helyénvalónak éreztem. Nem volt könnyű...

    egyéb állatfajták

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz kamikaze boci #19 üzenetére

    Egyetértek, a szakmai témákban kemény moderálás kell, ez része is az új rendszernek -- ha nem elég hatékony, majd jobban odafigyelünk rá.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • rog

    addikt

    válasz Parci #20 üzenetére

    mi lehet az oka, hogz az ilyen incidensek valahogy mindig ke.. ize ri/os_bot irasait kovetik.
    a menetrend meg mindig az, hogy szuletik egy valami felreerthetot, esetleg (gondolom nem szandekosan) egyesek szamara sertot tartalmazo iras.
    ezt aztan k- ki vermerseklete szerint lereaglaja - szamonkeri.
    az erre erkezo a valasz pedig tobbnyire az, hogy tulajdonkeppen mindenki hulye es menjen keressen valami az ertelmi szintjenek megefelelo elfoglaltsagot. ..
    (bar neha ennyi se kell hozza)
    es hogy ez feleves rendszeressggel ne tortenjen meg valaki(k)nek valtoztatni kene az eddigi gyakorlaton..
    es nem tudom ki tudna konnyebben valtoztatni ezen az erintettek kozul?
    a 2-300 forumozo, vagy az erintett 1 db hazigazda..

    ilysemikre gondoltam.



  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz rog #21 üzenetére

    Egy dolog az, hogy RI/OS_bot az, aki leginkább magára veszi a dolgokat -- ez emberi tulajdonság, van, aki tud nagyokat nyelni, van, aki nem. Nem rosszindulatból teszi, másrészt a fórumozók között is sok rendkívül önérzetes egyén van.

    A dolog lényege valahol az volna, hogy az a 2-300 ember IS változtasson. Hidd el, hogy a többi, ''nem balhézós'' házigazdának is elég nehéz percei vannak olyankor, amikor egy-egy rendkívül ''szellemes'' (legyen inkább: szemét) hozzászólás érkezik valamire, ami a nullánál minimum több, hiszen időt töltött vele az illető, nem is keveset.

    Lesz vmi egységes és anonim házigazdaság, aki = hivatalos vélemény, de még nem alakult ki a kép teljesen.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • WN31RD

    addikt

    válasz rog #21 üzenetére

    ''az ilyen incidensek valahogy mindig'' ... Féléves rendszeresség?
    Volt a Tóta cikk, aztán ez a R.I.P. most... Melyiket hagytam ki, vagy melyikről maradtam le? :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • rog

    addikt

    válasz Parci #22 üzenetére

    jaja
    egyrol beszelunk.
    de a problemanak realis megoldasa csak az, hogy az ember nyel egyet.
    szerintem tobbszaz (mondhatok ezret) embertol ezt azert irrealis elvarni, mert mindig lesz minimum 1 aki ezt nem fogja megtenni.

    a hazigazdanak meg inkabb erdeke, hogy ne legyenek ilyen incidensek, mert a haznak aminek a gazdaja art egyedul a dolog.

    szoval en a megelozes hive vagyok. szoval szerintem minimalis tamadasi feluletet kene csak hagyni. ha kell atolvasni es atszerkeszteni a cikkeket mielott kikerulnek, es ha mar kinnt vannak valami magasabb toleranciaszintet kicsikarni magunkbol.
    ez tunik megvalosithatonak.
    ha hasonlatot kene irnom (szerintem mar nyilvanvalo, hogy ez a hobbim), azt irnam, hogy inkabb en vezetek 2x korultekintobben, ha mar az uton kozlekedo masik 100ezer autostol ezt nem varhatom el.

    de tenyleg egyrol beszelunk, ugyhogy nem ragozom tovabb :)

  • DaSilva

    senior tag

    válasz Parci #13 üzenetére

    Én egy darab bannert nem látok a prohardveren, és nem tudok adkillerről sem a gépemen.

    huss, fohászom száll feléd

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    Azt a hírt én magam is átolvastam kikerülés előtt, sőt, Celtic is, mindenki jóváhagyta. Ugyanígy, minden egyes anyag, ami kikerül az oldalra, minimum 2 ember munkája, de többnyire 3. Kontroll nélkül már jóideje nem megy ki semmi, a bent maradó hibák így közös bűn :P.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • DaSilva

    senior tag

    Nem akarok élősködni, adjatok nekem bannert!

    huss, fohászom száll feléd

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz DaSilva #25 üzenetére

    Most nincs is, de van, hogy van. Egyébként pont ezért még furább az ''el-nem-tűrésük'', hiszen még arról sincs szó, hogy tömve lennénk állandóan.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • rog

    addikt

    válasz Parci #26 üzenetére

    :))
    es nem csuklottal a mult heten?

    errol jut eszembe, igen gyakori hiba (na jo nem ''tul'', de azert elofordul), hogy a kisszinesek, egy az egybe at vannak veve, valami kufoddi hardware-s hirportalrol.
    anelkul, hogy ellenorizve lenne. extreme esetben mar a forditas se sikerul. vagy felreertelmezve van az eredeti hir. (multkor a centrinosban volt egy orbitalis baki, marmint hardware-oldalhoz merve)
    szoval ... mit is akartam kihozni?.. jah, hogy ize. kinek lehet ilyenkor irni? (van valamifele ugyelet, vagy mittomen) akinek van jogosultsaga javitani a cikkekeket?

  • Obi-1

    őstag

    válasz Parci #28 üzenetére

    Tényleg fura. Teljesen diszkrét a hírdetési felület. És általában úgysem pl. tampon-reklám, úgyhogy még annyira sem zavar :D

    A kemény moderálás mellett plusz egy szavazat. De igazából nincsenek komoly gondok. Inkább az újoncok számára kéne több infó (ne nyiss lehetőleg témát, előbb keress, legyél udvarias...).

    Only a Sith deals in absolutes.

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    Át fogom nevezni a topikcímet, mert úgy tűnik, végül szinte senki sem olvassa, aki a két RIP-es topikot nézte, holott kéne nekik, szvsz...

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Szeke

    senior tag

    válasz Parci #31 üzenetére

    Ja, most 1 perc alatt megváltozott a topic címe, néztem is nagyot :C Új cím jobb.

    A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

  • guess.who

    senior tag

    válasz rog #29 üzenetére

    Rog írásához, de nem teljesen a topichoz kapcsolódóan: többször volt már, hogy helyesírási hibákat, ferdére sikerült fogalmazásokat tartalmaztak a cikkek/hírek, amik -az én szememben legalábbis- zavaróak voltak -viszont a hozzájuk tartozó topicban nem illendő valamiért szóvátenni... És itt kapcsolódom Roghoz: van arra normális módszer, hogy mit is kellene ilyeneknél csinálni, kinek kell szólni?

  • slug

    senior tag

    Én is megnéztem a RIP -es ''hírt'', de én először a cím hallatán arra a következtetésre jutottam, hogy valaki meghalt.
    Aztán bele-beleolvastam, de semmit nem értettem, végül feledésbe merült.
    Nemtudom, hogy mely személyek adtak véleményüknek nagy hangot , meg azt sem tudom mi volt pontosan a vita tárgya, de szerintem nem hibáztatható senki, mindenkivel elszalad néha a ló!

  • slug

    senior tag

    Igaz az eredeti ''hírt'' most átolvastam.
    De még mindig nem értem a nagy részét, amit megértettem, az mintha teljes egészében kárörvendés lenne (de lehet csak én értettem félre).

  • nofene

    aktív tag

    Üdv Mindekinek!

    Asszem először elnézést kérek mert féloff leszek de szerintem ide érdemes írni a javaslataimat:

    Szóval MINDEN csak javaslat lehet kritizálni stb.

    Legelőször is szvsz létre kéne hozni egy fórumszabályzatot, amelyet mindenki _köteles_ figyelembe venni, s így megírni hozzászólásait illetve regisztrálni is csak ennek elfogadásával lehessen (I agree with the above terms and conditions :DDD) ez szerintem megkönnyítené a moderátorok/házigazdák munkáját és így még inkább megtámogatva érezhetik magukat a keményebb moderálást illetően ;] (aminek én is híve vagyok).

    Amennyiben a köz viszont úgy gondolja érdemes lehet egy FLAME topikot nyitni ahol aztán mindenki függetlenül attól hogy júzer vagy moderátor elmondhatná a véleményét (természetesen egy kultúrált ember normáinak figyelembe vételével) (pl. a R.I.P. cikkel kapcsolatban), bár félő, hogy így megszűnne a bennsőséges fórumhangulat.

    Szvsz így megelőzhető és/vagy kezelhetővé válnának az ilyen esetek.

    Bocs, hogy regényt írtam de kikívánkozott belőlem.

    Ui.: Az eredeti hír számomra teljesen érthető volt!

    byez: nofene

  • tomcs

    őstag

    válasz nofene #36 üzenetére

    tudom hogy nem erre gondoltal de flame ervek nelkuli, vagy alkalomra krealt ervekkel torteno vitat jelent. az meg ugy egyaltalan ne legyen

    akik eddig hozzaszoltak mind a kemeny moderalas es a szabalyzat mellett voltak. ez jo (es teremte...:D)

    mas. kinek mi a velemenye a 15.hsz-ben irt gondolatomrol hogy kene 1 ''nagyon szakmai'' forum?

  • Egon

    nagyúr

    A másik topicba akartam írni a véleményemet, de az le lett zárva, így szeretném ide írni...

    1. Szerintem érthető volt a cikk - legalább háromszor elolvastam, próbálva úgy is mint nem ''bennfentes''...:)

    2. Személy szerint nekem is sok nézeteltérésem volt a cikk szerzőjével - más témákban. Most viszont vele kell hogy egyetértsek: szerintem durvábban támadták, mint amiket ő mondott...

    3. Külön elszomorított, hogy egyes házigazdák még szították is a tüzet (egyedül Karib hozzászólása volt korrekt), mintha valami lett volna (korábban?) a háttérben...:F Persze nem akarok itt összeesküvés-elméletet gyártani...

    4. Sajnos sok vihart kavarnak az ilyen típusú cikkek; lehet hogy célszerű lenne mellőzni őket, és a Nincs mese rovatban inkább a hardverekről/szoftverekről lerántani a leplet?!?:F

    A munkátokhoz további sok sikert, erőt, kitartást!

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • rogers

    aktív tag

    válasz Parci #1 üzenetére

    Mindenekelőtt: én anno hozzászóltam mind a két RIP... topichoz, azt szeretném hinni, hogy nem a bunkózós módon, de ezt a közösségnek kell eldöntenie.

    Hamár így alakult, hogy van utóélete a dolognak, az eredeti problémát nem újraélesztve néhány észrevétel az itt leírtakhoz:

    (Parci #1): habár semmi közöm és beleszólásom, de nem nagyon tudom megérteni és elfogadni ezt a reflexet, hogy a problémás témákat törölni kéne. Szerintem ez is hozzátartozik a PH!-hoz és ha lezárva is de maradnia kéne. Attól, hogy töröljük, a dolgot nem semmisítjük meg, csak úgy teszünk... Ez pedig káros. Nem akarok nagyon elrugaszkodott példákat hozni, de ez jutott eszembe: a II. világháborús haláltáborokat sem semmisiítették meg, hanem ''emlékhellyé'' alakították, hogy mindenki láthassa mi történt. Tanulságul, hogy mire képes az ember... Nagyon rossz lett volna, ha mindenki megpróbálta volna kitörölni az emlékezetéből asszem ezt senki sem vitatja...

    Örülök, hogy a PH!n belül sikerült a dolgokat tisztázni és senki sem haragszik senkire. Mint már korábban írtam, én úgy érzékeltem, hogy elég heves vita folyt ugyan, de inteligenciával ketté lehet választani a személyeskedést a tartalmi, érdemi vitától. A lényeg, hogy a tanulságok kiderüljenek és aki hibázott, legalább a maga számára lássa be és vonja le a konzekvenciákat.

    (Parci #4): Sztem is helyes a felismerés, hogy a PH! már nagyra nőtt anélkül, hogy ennek szervezetileg utánament volna. Ez sok vállalkozás esetében tipikus és csak örülök, hogy sikerült felismerni, mert így lehet cselekedni a problémák orvoslása érdekében

    A skizofrén házigazda üzemmóddal azaz a két különböző tudatú nickel én nem igazán tudok egyetérteni. Természetesen jogos az, hogy a házigazda is felháborodjon és vélemény alkosson különböző dolgokról, de a PH!n el kell döntenie egyszer s mindenkorra, hogy kicsoda: egyén vagy PH! házigazda. Ha vki személyében sérti a házigazdákat az olvasók közül akkor azt csak privátban szabad megoldani? Miért? Mert a házigazdák NEM EGYENLŐEK az olvasókkal, más az eszköztáruk és mások a megfontolásaik. Ezen felül kell emelkedni hiszen nehéz a határt meghúzni, hogy meddig tart a magán és hol kezdődik a PH!s vélemény.

    (Parci #13): reklámok: hát én bevallom férfiasan: pop-up killert használok, egyebet nem. A reklámokkal amúgy nincsen semmi bajom, egészen addig míg a tartalom rovására nem megy. Ebből a szempontból a PH! nagyon mértéktartó és simán elviselhető. (Akkor én is ideges leszek, amikor a tartalomra azért kell várni, hogy a sok reklám letöltődjön, de ilyen a PH!n még nem fordult elő)
    Azok akik totál ad-killerrel nézik a netet és rajta a PH!-t asszem kicsit önzőek és csak remélem, hogy nincsenek sokan, hiszen ha ez a viselkedés elszaporodik akkor saját maguk alatt vágták ki a fát, hiszen csak azt érik el, hogy tönkretesznek egy csomó weboldalt.
    A reklámozóknak pedig annyit: a mai világban már nagyon könnyű reklámot csinálni. JÓ reklámot, hirdetést viszont nagyon nehéz. Talán az emberek is jobban szeretnék vagy elviselnék őket, ha jók lennének és nem unalmasak és sablonosak. Ebben a reklámok közvetítői is szerepet kaphatnak, bár nem túl jelentőset...

    (Parci #22): nemes elvárás az, hogy változtassanak magukon az olvasók, de azt hiszem nem reális. Ha egy vállalkozás meg akarja válogatni az ügyfélkörét akkor azt -sajnos- a mai világban nem elvekkel, hanem adminisztratív eszközökkel tudja csak elérni. Ez viszont negatív érzéseket is kelthet az adott céggel szemben. Szóval ''okosabb'' olvasóközönségre vágytok? Ám legyen. De ebbe sok energiát kell fektetni. (pl. konzekvens moderálás, vmi belépési policy, stv...). Amint látható a konkrét ügyből is, hogy ''sokkal nagyobbat szól'', ha egy házigazda bármilyen lépést tesz, így a jó és pozitív példával való elöljárás talán a legfontosabb. Egy tulajdonos és PH! alapító ''nem alacsonyodhat le'' a vita színvonalában, csak mert megsértették. Neki AZ A DOLGA, hogy higgadt maradjon és érveljen... Mindig.


    Amúgy én is nagyon szeretem a PH!-t és vitathatatlan, hogy nagyon magas minőségű a munka amit végeztek, ami persze nem jelenti azt, hogy ne lehetne mégjobb! :)

    Ja és külön köszönet Parci-nak, hogy ebben az esetben saját döntésből felvállalta és újra ''felhozta'' a témát.

    Jobb későn, mint még később...

  • rii

    nagyúr

    engem nagyon lelombozott az a ket topic.... es hat persze a RIOSbot kirohanasa .... me'g a MODERATOR (nev nelkul) is konyorgott neki, hogy eszt mar nem kene .... szal nagyon GAS volt .....

    1. en is aszittem hogy meghalt valaki, es az e-mailcim csak nev eltakarasa miatt van ott .....

    2. ha a cikk egyertelmu lett volna ..... ha elmondott volna mindent, hogy mindenki megertse - ha mar eccer kikerult - akkor nem lennenk most itt .....

    oszinte reszvetem RIOSbot -nak .... remelem fel tud meg ebbol allni ....

    forumozi mar keveset fogok, ... atlepek read only-ba ..... jo hogy a hirekhez hozza lehet szolni ..... pont ez hianyzott a csipp, meg a pecevorld magazine-bol ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz rogers #39 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy módszeresen eltüntetjük a nekünk kényelmetlen dolgokat.. :).

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Panther

    HÁZIGAZDA

    válasz guess.who #33 üzenetére

    [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=5965&start=1000#msg1029[/L]

    Hm?

    [ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Aktív témák