Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    válasz Bandus99 #2926 üzenetére

    20e Ft alatt nem foglalkozott vele a Rendőrség??? Ez nekem új, bár a médiumokból is sokszor folyt ez, a válaszomat inkább visszaszívtam. :W

    Majd más kollega reagál!

    ui.: hallottátok, hogy ha csak egy szoba gyullad ki, nem pedig az egész ház, akkor a Tűzoltók nem foglalkoznak vele? Meg hogy a mentős nem visz el, ha csak az egyik lábadat vágta le a vonat, hanem csak akkor, ha mindkettőt? Nah, ezek ugyanolyanok...

    Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

  • szasanyi

    félisten

    válasz Bandus99 #2926 üzenetére

    Helytelen a megfogalmazásod, mivel a rendőrség előtte is foglalkozott a lopásokkal, mégpedig 10.000 Ft alatti értékesetén szabálysértési-, e feletti érték esetén pedig bűntetőeljárás keretében, természetesen egyéb körülményeket is mérlegelve. Pölö dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás eddig is bűncselekménynek számított értékhatártól függetlenül.
    A 2007. évi XXVII. törvény változtatta meg a szabálysértési értékhatárt 2007. június hó 1. napjától. A korábbi 10.000 Ft.-os értékhatár 20.000 Ft.-ra emelkedett, és csak az azt meghaladó értékre elkövetett cselekmény minősül bűncselekménynek.
    Azt eljárást alapvetően az elkövetés helye szerint illetékes Rendőr hatóság folytatja, és az elkövetés időpontja az ami releváns.

    Ha tobb kis tetel van es osszesegeben meghaladja a 20e ft ot mivel tobb embert csapot be akkor mar foglalkozik vele a rendorseg ? - igen, ha szándékegységben , egymás cselekményéről tudva követték el. Pölö 2-3 ci... fra ruhás személy egyszerre megy be a TESCO-ba, Rossman-ba, stb. és előzetes megbeszélés szerint ezt-azt ellopnak. Itt nem számít az, ha egy-egy elkövetőnél nem lesz meg a 20k-s érték.

Új hozzászólás Aktív témák