Új hozzászólás Aktív témák

  • (Bundás)

    addikt

    Sziasztok!

    Pár hónapja megbüntettek a rendőrök, mert átmentem egy vasút állomáson a síneken. Nemrég jött meg a levél, miszerint 12e Ft-ra bírságolnak meg. Van lehetőség közmunkában való törlesztésére (2nap), vagy 12 napi elzárásra.
    Nos, jelenleg szakmámat szerzem felnőttképzéses keretek között, havi "jövedelmem" a minimálbér 60%-a, ebből élek plusz törlesztem a Diák Hitelem havi 4xxx Ft-jával.
    Egyértelmű, hogy nincs tízen ezer Forintom a bírság kifizetésére, az iskola miatt közmunkát se tudnék vállalni, se leülni a tizenkét napot. A levélben enyhítésre való körülményként hivatkoztak arra, hogy 2 éve nem volt szabálysértésem.
    Aki már jártas hasonló esetekben tud valami biztatót írni a bírság értékének csökkentésében, esetleg eltörlésének ügyében? Esetleg a szakmában való közmunkás törlesztésre hétvégén, csökkentett időtartamban (számítástechnika)? Az összeget kicsit sokkalom, mint "tanuló-pénz", első közlekedési kihágásom (jogsim nincs :D), reméltem hogy csak egy "felszólítást" kapok...

Új hozzászólás Aktív témák