Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    válasz zpeti2 #2632 üzenetére

    Megnyugtatásként az enyém is kalandosan ért ide. Én Ebayről rendeltem minden a megszokott módon kezdődött. Kiírta hogy mikorra várja és hogy még aznap fel is adja a csomagot a licit nyertesének. Megnyertem paypallal fizettem vártam. Tényleg írta a játék letöltő kódot, aztán jött az üzenet hogy feladta a csomagom minden rendbe. Elég katasztrofális az angolom (leginkább -1 szint) de az értesítőket értettem hogy épp hol tart aztán 1 apró dolgot benéztem. Azt írták hogy kiszállítási kísérlet történt és meg úgy értelmeztem hogy kiszállításra kész a csomag. Ez egy csütörtöki nap volt mondtam is magamba hogy a fene pénteken fog megérkezni és várhatok hétfőig mire a postán át tudom venni. Pénteken hazaértem semmi értesítő. Ekkor nálam is az elborultság hogy a posta nem hozta ki (volt már rá példa hogy 1 nappal késöbb hozták csak) de hétvégén csak szúrta a szemem a szöveg gondoltam azért lemegyek meló előtt a postára megérdeklődni a dolgot. A csomagkövetési számom alapján nem is látták mondom szuper gondoltam megpróbálom megkeresni a kézbesítőt (kerékpárral járok melóba) hamar meg is találtam a para itt kezdődött úgy igazán. Mondtam nézzük már meg nála van e a csomagom mondta hogy mondjak nevet címet erre a válasz hogy nincs biztos a postán van. Mondom onnan jövök, erre ő hogy mi szerepel pontosan az emailos értesítőmbe. Mondtam neki hogy Budapest erre ő hogy akkor vagy nála kéne lenni vagy a postán. Ha egyik sem akkor nem ők szállítják. Gondoltam nyugodjunk meg ráírok az eladóra ő biztos csak tudja kinek adta fel. A vicc az volt hogy Angliába adta fel de Hollandiába megállt a csomag és az eladó is csak azt az infót kapta értesítőként amit én. Tehát fingom nem volt róla kinél van a csomagom csak azt hogy már eltelt 2 munkanap a 10-ből. Melóhelyről felhívtam vagy 10 szállítót de mindegyik hogy nincs náluk. Ekkor jött az utolsó gondolatom a lehetetlen angolommal ráírni egy ebay-es helpdeskesre hátha ő lát valamit (meg egyáltalán megérti mi a fenét szeretnék)
    Megértette és írt is egy telefonszámot meg egy teljesen másik csomagkövetési számot ami alapján kiderült hogy a DPD Hungary-nál van a csomag. Felhívtam őket hogy hát mégis miért nem hagytak értesítőt vagy miért nem hívtak fel erre a vicc de más szállítók is ezt mondták hogy nem köteles felhívni és mivel panelba lakom ha nem tud bejutni a szállító akkor kint is hagyhat. Mármint épületen kívül mert úgyis megkapom az értesítést. Persze nem kaptam... A lényeg amint kimondtam hogy ebayről rendeltem egyből rávágták hogy ja akkor előfordulhat mert akkor velük tartják a kapcsolatot (ezért tudott segíteni a helpdeskes) de a vicc hogy ha nem jut az eszembe akkor lehet hogy az életbe meg nem találom a csomagom és ők meg keresés hiányába visszaküldték volna.
    Legvégül jött a csomagátvételnél a düh amikor láttam hogy a feladó nem írta rá a csomagra a telefonszámom pedig mindenki rászokta pont az ilyen esetek végett hogy legyen egy kontakt. Legszivesebben vettem volna egy repülőjegyet hogy kiutazzak felpofozni de inkább kibontottam a csomagot és örültem. Ettől függetlenül én végül 6 napot buktam.
    Alapesetben ezt nem terveztem megosztani és elnézést az offért csak megnyugtatásként írtam hogy mindig van rosszabb te legalább tudod kinél van és ha betelefonálsz (vagy aki átvenné) akkor biztos tudtok egyeztetni 1 időpontot.

    wolfhgb: Ez így kellemetlen de legalább érthető a dolog hogy miért nem rendelted meg.

    [ Szerkesztve ]

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák