Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • abydos

    aktív tag

    válasz Picco #18831 üzenetére

    Az üzenet nagy részében a E/2-ben fogalmazott mondatok nem feltétlenül rád vonatkoznak, hanem általánosságban az emberekeknek, akár itt is, de úgyis felismered, mit mondtál te és mit mondhatott más.

    Az Oculus lépései teljesen logikusak a VR jövőjét illetően. A mechanikus IPD hiánya (amit elvileg szoftveresen egész jól tudnak majd korrigálni, meglátjuk) és az, hogy hátra nem raktak szenzort ami igazából engem zavar, de azon kívül szerintem nem lesz gond a headsettel és olyan lesz, amilyen elvárt, sőt, minden PC VR belépőnek álom lesz.
    Amit még látok, hogy akkor lehet gond, ha valaki mellett alszik valaki és nem tudja használni az audio projektort és füles kéne neki. Az szívás. De alapvetően, ha játszol, multizol vagy bármi, a pántba épített hangeszköz az egyik legjobb fejlesztés VR headseten, eszméletlen kényelmesség teszi az eszköz használatát. A Rift hangja jó volt, de a Go is gyönyörűen dübörög, elég hangos is, kissebb eséllyel romlik el (helló sercegő vagy elnémüló Oculus fülesek a mennyben), sőt, szerintem a térhangzása is jobb..

    Nagyon sokszor elmondtam már, bár lehet nem ebben a fórumban. Ha az Oculus elavultá teszi az első Riftet, amibe emberek nem kis áldozatok árán, félve belevágtak alig 3 év után, akkor kinyírja a teljes PC piacot, de akár az egész VR-t is kőkorszakba dobhatná vissza szerencsétlen esetben. Mint piacvezető és irányadó, ilyet nem tehetne meg. Egyszerűen azért, mert mint a konzoloknál, az embereknek azt a érzetet tudják így nyújtani, hogy hosszú távra tervezhetnek, a világ legmodernebb szórakoztató elektronikai eszköze ott van a kezükben. A maroknyi keménymag elpusztítaná a többség cégbe és technológiába vetett bizalmát. Ez nem egy iPhone, hogy minden évben fejlesztik és mesterségesen elavultá teszik a korábbi telókat, itt nincs 80 millió ember, aki könyörögve fizet felárat csak a márkáért minden évben. De ezt is tök fölöslegesen írom le, 1-2 komment múlva jön a szar a kijelző, miért nem tud ilyet meg olyat, meg az embereknek ilyen meg olyan gépe van, na meg a hardcore réteg elárulva maradt stb.

    Valaki belevágna a VR-ba, mit lát? Oculusra keres rá, azt hallotta a legtöbbet. Van egy 400 dolcsis Rift, de van egy 800 dolcsis újabb. Hát a 400 már tuti elavult, nekem az nem kell, de hát a 800-ra sincs pénzem, a VR drága és amúgy is szar, inkább megyek vissza Candy Crushozni.

    Viszont még csak azt se lehet mondani, hogy azok, akik sok pénzzel rendelkeznek, azok elárulva lennének.
    Leírtam nagyon sokszor, hogy akinek nem tetszik, van alternatíva bőven. A luxus piacra nem akar az Oculus kimenni, tudják, hogy jelenleg nem tudnák kiszolgálni, nem erre fókuszálnak. Nézz meg bármilyen márkát, nagyon ritka, hogy a legalacsonyabb jövedelműeket, közepes és a leggazdagabbakat egyszerre ki tudnák szolgálni. Vagy az egyik, vagy a másik, azért, mert csak az egyikhez értenek igazán.

    Itt nem sok mindenkinek van szerintem Vive-ja. Évente kiadnak egy fejlesztett verziót, mekkora bizalom lehet így az első felhasználóknak a cég és a technológia iránt? Egy vagyont kiadtak egy cuccért, de már lehet venni jobbat. Majd majdnem 1 évre a jobb után bejelentenek egy mégjobbat, még drágábban. Persze, van aki megveszi őket, de senki ne mondja, hogy nem ereszt el egy anyázást, ha látja, hogy megint jön egy másik, miután már fejlesztett alig pár hónapja.

    Azt kell megérteni, hogy nem neked csinál az Oculus headsetet, (vagyis nem azoknak, akik fórumoznak és nagyon szeretik már a VR-t). Ha technikai specifikációt nézzük, akkor még csak nekem sem, mert én is szeretnék dolgokat máshogy látni. Én is Quest/Rift hibridet szeretnék. Imádnám. Szeretnék nyomás érzékelést a kontrollerbe, mind az 5 ujjas követést, sőt, a szemkövetést is. De ha az árat nézzük, akkor viszont nagyon boldog vagyok, mert a kompromisszumok mellett csak velük tehetem meg, hogy ilyen jó áron, ilyen minőségi VR élményt kapjak. És tudom, hogy ha lenne egy számomra (és bőven átlagfelhasználó pénzkerettel rendelkezem erre) elérhetetlen árú headsetjük, akkor elárulva érezném magam.

    Utálom, hogy ebben az országban a lexikális tudásra helyezik a hangsúlyt az oktatás során és nem tanítanak meg összefüggésekben gondolkodni. Magyarországon sokan egybites rendszerben gondolkoznak és ezt a egybites rendszert nagyon látom itt a fórumon ebben a témában (1, ha megfelel az én elvárásaimnak, vagyis minden király; 0, nem felel meg az elvárásaimnak, az egész egy nagy szar; a kettő között nincs semmi, hogy talán jó lesz emiatt vagy talán rossz lesz emiatt vagy akár valakinek jó lesz, ha nem is nekem). Ez engem amúgy őszintén nem is érdekelne. Engem az érdekel, hogy idejön egy idegen először és olvas valamit, hogy milyen szar minden, elmegy a kedve a teljes VR-tól, de lehet attól a headsettől is, ami neki teljesen tökéletes lenne. Mit lát, pár okos 8000 km-re a bejelentés helyszínéről arról értekezik pár szám alapján, hogy szar lesz a következő headset és apokalipszis, mert nem tudja ezt meg ezt pedig ez már kötelező 2019-ben és amúgy is mindenkinek 2080 ti-je van már, akinek meg nem, az majd vesz. Szóval igen, ez kiakaszt, a VR-tól elrettentő mentalitás miatt kezdtem el a magyar VR életben szerepet vállalni és promózni ahogy csak tudom. És akik rinyálnak minden szaron, azok ebben a célomban az utamba állnak. És igen, van itt pontosan 3 ember, akit nem nézek sokra, de náluk tényleg odafigyelek, hogy óvatosan fogalmazzam ezt meg. Lehet e miatt az ő hülyeségük néha emiatt máson csattan... Elnézést a másoktól.

    Írtam is korábban, megpróbálom visszafogni magam, csak már túl sok értetlen emberrel kellett foglalkoznom életem folyamán, hogy megunjam a jópofizást a hülyeséggel szemben és leírom, amit gondolok kertelés nélkül. Biztos a korral jár, meg amúgy is valószínűleg aspergeres vagyok és emiatt nyers is.

    És de, néztem már bele Rift S-be, úgy hívják, Oculus Go, ugyanaz a kijelző, ugyanaz a lencse. Van ennél jobb kijelző, ha megkerülöd a geo blockingot akkor simán csak vedd meg, élvezd, ha neked ez a legfőbb szempont, soha nem beszélnélek le róla. De tedd meg, hogy te se beszélj le másokat csak azért a Riftről, mert a te egybites rendszeredben 0-nak felel meg.

    A kábel nélküli Quest/Riftre ne adjatok sokat, nem lesz szép az eredmény. Biztos megcsinálják, de nem lesz kedved hozzá túlzottan úgy használni, a kép úgyis tömörítve tud így csak átmenni késés nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

Új hozzászólás Aktív témák